Кращі сорти полуниці – фото та описи (каталог)

Найкращі сорти полуниці: фото та описи (каталог)

Практично всі беззастережно люблять полуницю, але не всі знають, наскільки різними бувають її сорти. Вони відрізняються за смаком та терміном дозрівання, а з деяких навіть можна зібрати врожай двічі на рік. Щоб не плутати тебе, ми підготували добірку найкращих сортів полуниці з фото та описами найкращих із них!

Ранні сорти полуниці

Перший довгоочікуваний урожай вони дають уже наприкінці весни. Ця полуниця з’являється першою, але за смаковими якостями анітрохи не поступається пізньою. Деякі гібриди навіть помітно виграють у інших сортів.

Зефір

Датський сорт виростає у високі кущі з великим листям і потужними квітконосами. Плоди досить темні, дозрівають одночасно і добре переносять транспортування.

Але така полуниця дуже чутлива до заморозків. Взимку полуниця Зефір обов’язково потребує укриття, бо без снігу вона швидше за все загине. Водночас ягоди легко заморожуються і не втрачають форму та смакові якості.

Ранній сорт полуниці Зефір

Клері

Італійський сорт напрочуд стійкий до спеки та різких температурних перепадів, так що чудово почувається на півдні. Полуниця Клері стійка до більшості захворювань і дає стабільний, дуже солодкий та ароматний урожай.

Ягоди мають конусну форму, але вона може бути трохи неправильною. Зате вони практично однакові за розміром, дуже солодкі та з виразним ароматом.

Ранній сорт полуниці Клері

Ельсанта

Теплична голландська полуниця не виживе у відкритому ґрунті, але у парнику дасть розкішний ранній урожай. Ягоди дуже великі, зі свіжим та легким кисло-солодким смаком.

Ельсанту складно розмножувати самостійно, тому що у неї мало розеток та вусиків. Але всі труднощі компенсують дуже апетитні великі ягоди, які дозрівають буквально на очах.

Ранній сорт полуниці Ельсанта