Кращі сорти полуниці – фото та описи (каталог)

Найкращі сорти полуниці: фото та описи (каталог)

Практично всі беззастережно люблять полуницю, але не всі знають, наскільки різними бувають її сорти. Вони відрізняються за смаком та терміном дозрівання, а з деяких навіть можна зібрати врожай двічі на рік. Щоб не плутати тебе, ми підготували добірку найкращих сортів полуниці з фото та описами найкращих із них!

Ранні сорти полуниці

Перший довгоочікуваний урожай вони дають уже наприкінці весни. Ця полуниця з’являється першою, але за смаковими якостями анітрохи не поступається пізньою. Деякі гібриди навіть помітно виграють у інших сортів.

Зефір

Датський сорт виростає у високі кущі з великим листям і потужними квітконосами. Плоди досить темні, дозрівають одночасно і добре переносять транспортування.

Але така полуниця дуже чутлива до заморозків. Взимку полуниця Зефір обов’язково потребує укриття, бо без снігу вона швидше за все загине. Водночас ягоди легко заморожуються і не втрачають форму та смакові якості.

Ранній сорт полуниці Зефір

Клері

Італійський сорт напрочуд стійкий до спеки та різких температурних перепадів, так що чудово почувається на півдні. Полуниця Клері стійка до більшості захворювань і дає стабільний, дуже солодкий та ароматний урожай.

Ягоди мають конусну форму, але вона може бути трохи неправильною. Зате вони практично однакові за розміром, дуже солодкі та з виразним ароматом.

Ранній сорт полуниці Клері

Ельсанта

Теплична голландська полуниця не виживе у відкритому ґрунті, але у парнику дасть розкішний ранній урожай. Ягоди дуже великі, зі свіжим та легким кисло-солодким смаком.

Ельсанту складно розмножувати самостійно, тому що у неї мало розеток та вусиків. Але всі труднощі компенсують дуже апетитні великі ягоди, які дозрівають буквально на очах.

Ранній сорт полуниці Ельсанта

Альба

Молодий сорт вже стрімко завоював популярність у всьому світі. А все тому, що він дуже морозостійкий і дає великі ягоди з насиченим смаком. Альбу легко розмножувати і в неї багато вусів та розеток, але вона не переносить посуху.

Кустики Альби середнього розміру, тому не займають занадто багато місця. Велике листя дає необхідну півтінь і захищає ягоди від спеки та сонця.

Ранній сорт полуниці Альба

Кімберлі

Ще один голландський сорт відрізняється незвичайною формою ягід, що нагадують серце. Хоча полуниця відносно дрібна, всього до 20 г, має дуже яскравий карамельний присмак.

Кустики самі по собі компактні, слабко вкриті вусиками, тому їх можна висаджувати досить щільно. І вони густо вкриті листям, яке захищає ягоду від спеки та зовнішніх впливів.

Ранній сорт полуниці Кімберлі

Пізні сорти полуниці

Пізня полуниця приходить на зміну, коли ранні сорти перестали плодоносити. Деякі види дають урожай до осені, а отже – весь цей час на столі буде свіжа та ароматна ягода!

Богема

Молодий сорт вже набув колосальної популярності завдяки високій урожайності та великим запашним ягодам. Плоди досить темні та глянсові, а кущики добре почуваються на півдні та на півночі.

Богема дозріває до середини червня і дає багатий урожай середнього розміру ягід – близько 50 г.Вона зовсім не чутлива до погодних змін, дощів, вогкості та грибкових хвороб.

Пізній сорт полуниціБогема

Пегас

Полуниця Пегас дуже хороша: рівна, акуратна, ідеальної правильної форми, з ніжним кисло-солодким смаком. Сорт стійкий до фітофтори, в’янення, суничного кліща та інших типових проблем.

Головний недолік Пегаса – схильність сорту до поразок борошнистою росою, тому без профілактичних обробок не обійтися. При транспортуванні щільні ягоди майже не мнуться, не псуються і не випускають сік.

Пізній сорт полуниці Пегас

Великобританія

Її цінують за великі ягоди та фантастичну стійкість до хвороб та заморозків. Кущики виростають невисокими, але дуже потужними. У ягід – незвичайний вишневий відтінок та злегка кислуватий смак із щільною м’якоттю.

Великобританія дає до 2 кг з кущика, а розміри кожної ягоди можуть доходити до 120 г. Хоча найчастіше зустрічаються ягоди скромніше – близько 90 г. Врахуй, що їхні властивості та смак сильно страждають від спеки та нестачі вологи. /p>
Пізній сорт полуниці Великобританія

Шарлотта

Шарлотту цінують за неймовірний смак і тонкий аромат ягід, незважаючи на те, що врожай не надто багатий. Але щоб ці властивості розкрилися у всій красі, важливо дочекатися повного дозрівання.

Плоди у полуниці не надто великі – близько 30 г, а з кущика можна зібрати в середньому до 0,7 кг. Зате сорт стійкий до шкідників і дуже рідко хворіє. А у ягід при правильному догляді з’являється цікавий суничний післясмак.

Пізній сорт полуниці Шарлотта

Мальвіна

Німецький сорт цінується за стійкість до вогкості та затяжних дощів, адже у полуниці чудовий імунітет до грибка та гниття. Урожай не дуже великий, але ягоди солодкі, з насиченим смаком і невибагливі під час транспортування.

У спекотні дні Мальвіну обов’язково потрібно рясно поливати, бо це вологолюбний сорт. Урожайність у нього середня – до 0,9 кг із куща, причому розмір самих плодів близько 40 г.

Пізній сорт полуниці Мальвіна

Ремонтантні сорти полуниці

Перевага таких сортів – підвищена врожайність. Тому за правильного догляду за сезон ягоду можна навіть отримати двічі. Це селекційні гібриди, стійкі до несприятливих умов та вкрай невибагливі.

Альбіон

Досить старий американський сорт примітний дуже великими ягодами і таким же великим листям на кущиках. Ця полуниця дуже ароматна, і з одного стебла виходить до 2 кг урожаю.

Плодоносити Альбіон починає на початку літа і закінчує до кінця. За дотримання агротехніки за сезон можна зібрати аж три врожаї, але таку полуницю складно вирощувати в середній смузі.

Ремонтантний сорт полуниці Альбіон

Віма Ріна

Голландський сорт примітний потужними розлогими чагарниками з великим листям, яке захищає від перегріву. Ягоди великі та соковиті, кисло-солодкі з ніжною м’якоттю.

Це хороший вибір для південних регіонів, бо перегріти таку полуницю майже неможливо. Але через це у неї досить низька зимостійкість. Натомість ягоди добре переносять тривале транспортування.

Ремонтантний сорт полуниці Віма Ріна

Спокуса

Англійський гібрид легко відрізнити ще формою кущиків – у них дуже довгі квітконоси. Це ранній та великоплідний сорт, а з одного кущика виходить до 3 кг ягід. У смаку виразно простежуються виразні, але ніжні мускусні нотки.

Перший урожай можна зібрати вже наприкінці весни, а останній – перед осінніми заморозками. У кущиків дуже потужна коренева система, тому вони малочутливі до зовнішніх подразників.

Ремонтантний сорт полуниці спокуси

Єлизавета

Це один із найбільш великоплідних сортів полуниці з потужними вусиками та хвилеподібним цвітінням. Перший урожай можна отримати вже у травні, а останній – у вересні. Запашні ягоди виростають до 45 г і відрізняються ніжним десертним смаком.

Єлизавета – не самий зимостійкий і довговічний сорт, і вже через пару років ягоди на плантації почнуть дрібніти. Зате кущі майже не чутливі до борошнистої роси та всіляких гнилив.

Ремонтантний сорт полуниці Єлизавета

Гірлянда

Це є ароматний вітчизняний сорт, який підходить для умов Центральних регіонів. Кулясті кущики з рожевими батогами виглядають дуже цікаво самі по собі.

Ягоди яскраві, блискучі, ароматні та соковиті, а врожай починається на початку червня. З недоліків – чутливість до грибкових захворювань та вимогливість до агротехніки.

Ремонтантний сорт полуниці Гірлянда

Великі сорти полуниці

З назви легко здогадатися, що це сорти, поєднані за розміром плодів.Вони можуть мати різний час дозрівання, але кожна ягода стабільно зростає до 100 г і навіть більше.

Гігантелла

Голландський сорт настільки великий і високий, що на одному квадраті вживаються максимум чотири кущі. Щоб полуниця росла великою, їй потрібно багато сонця та інтенсивний полив.

Гігантелла відноситься до середньостиглих сортів і зібрати врожай двічі досить проблематично. Зате великі та яскраві ягоди першого складання можуть важити по 125 г. Причому навіть заморозки та дощові дні ніяк не впливають на їх смак.

Великий сорт полуниці Гігантелла

Машенька

Це найпопулярніший вітчизняний великоплідний сорт із гігантськими ягодами. Гібрид стійкий до більшості хвороб та грибків, але погано переживає посуху та надто спекотні дні.

Машенька – та сама полуниця, яка легко може важити по 100 г і більше. При цьому кущі не надто великі, а вусики ростуть у величезній кількості і чудово приживаються.

Великий сорт полуниці Машенька

Маршал

Це один із найстаріших сортів серед усіх, популярних на сьогоднішній день.Полуницю Маршал вивели ще наприкінці дев’ятнадцятого століття, і вона збереглася досі завдяки разючій стійкості до грибків та температурних перепадів.

У полуниці дуже потужна і міцна коренева система, тому вона легко переносить легкі посухи. У плодів цікава трикутна форма, а у смаку читається виражена кислинка.

Великий сорт полуниці Маршал

Максим

Серед великоплідних сортів Максим найкраще підходить для заморожування та переробки. Кущі розростаються дуже інтенсивно, з товстими стеблами та плодоніжками.

Деякі стверджують, що смак полуниці Максим трохи нагадує солодкі томати. Регулярно зустрічаються ягоди неправильної форми, але це ніяк не впливає на їхню якість.

Великий сорт полуниці Максим

Зенга Зенгана

Популярний пізній гібрид дуже морозостійкий, але погано переносить спеку та південний клімат. Плоди не лише великі, а й запашні, тому потрібна обов’язкова обробка від шкідників.

Під час виведення гібриду використаний інший популярний сорт – Зігер. І селекціонерам вдалося зберегти його найкращі риси, так що ягоди ростуть міцними та пружними.

Великий сорт полуниці Зенга Зенгана