Еустома (70 фото) – види, догляд та вирощування

Еустома (70 фото): види та особливості догляду

Еустома – справжня красуня та королева букетів, яка завжди викликає захоплення. Витончену квітку називають ірландською трояндою, але вона виглядає ще ніжнішою і романтичнішою з його шовковистими пелюстками. У наших широтах еустома – аж ніяк не екзоти, і виростити її ти можеш навіть у себе вдома!

Загальна інформація

Серед досвідчених квітникарів еустома також відома під ім’ям лізіантус, японська троянда або техаський дзвіночок. А все тому, що розведенням та селекцією займалися ботаніки зі США та Японії. Завдяки їхнім старанням, тепер еустому можна виростити навіть удома, у теплиці чи саду.

Домашні види дрібніші і простіші в забарвленні, а ось садові витягуються до 90 см і бувають рідкісних відтінків. Квітка еустоми нагадує велику (до 8 см у діаметрі) суміш троянди з маком. Бутони розпускаються по черзі і довго зберігають красу і свіжість, причому навіть у зрізаному вигляді в букетах.

Спільна інформація - Еустома

Стебла еустоми сильно гілкуються і всіяні великим листям, ніби покритим воском. Всі високорослі сорти дають довгі стебла, які зрізають із декоративними цілями.Іноді на одному квітконосі формується до 30-35 бутонів.

Еустома зростає на півдні Північної Америки, але вона швидко підкорила всю Європу. У Нідерландах, де садівництво давно стало справжнім мистецтвом, вона входить у першу десятку квітів під зрізання та продаж.

У побуті частіше вирощують однорічну еустому, бо вона не така примхлива, як дворічна. Крім високорослих є ще низькорослі, якими прикрашають альтанки та балкони. Квіти бувають простими та махровими – залежно від сорту.

Спільна інформація - Еустома