Як і чим підгодувати розсаду перцю – щоб були товсті

Як правильно і чим підгодувати розсаду перцю

Отримати здорову та врожайну розсаду перцю не так складно, як здається недосвідченим городникам. Насправді він досить невибагливий і не потребує специфічного догляду. Найскладніша і важлива частина – підживлення розсади. І саме про неї ми зараз розповімо докладніше!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Перець обов’язково треба підгодовувати, коли висіваєш насіння в погану землю. Якщо у ґрунті не вистачає поживних речовин, він просто не зійде. Але якщо субстрат хороший сам по собі, мінералів та мікроелементів вистачить і так.

Якщо розсада виглядає слабкою, чахлою та болісною – це вірна ознака, що її потрібно підгодувати. Але спочатку переконайся, що вона здорова, а всі інші умови гаразд. Не намагайся компенсувати добривами нестачу світла або низьку температуру!

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду перцю

Якщо листя починає потроху жовтіти від кінчиків по всій пластині, а розсада сповільнюється в зростанні – не вистачає азоту.Якщо зелень віддає синьової – додай фосфорних добрив. А якщо листя блисне і жовтіє строго по краях – розсаді потрібен калій.

Але пам’ятай, що надлишок добрив так само шкідливий і небезпечний, як його нестача. Якщо твій перець почувається добре і виглядає здоровим – не зловживай із підживленням. Не збільшуй дозування та концентрацію добавок, інакше рослина нарощуватиме листя, а не плоди. А в найгіршому випадку ти можеш спалити кореневу систему.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду перцю

Найкращий час для підживлення перцю

Вдома перець удобрюють 2-3 рази за час від перших сходів до переселення у відкритий ґрунт. Першу порцію вносять з урахуванням типу субстрату ще до пікірування. Потім ще одне підживлення після пікірування, і останнє – вже безпосередньо перед пересадкою на ділянку. Це потрібно, щоб мінімізувати стрес для саджанців та покращити їх адаптацію.