Як і чим підгодувати розсаду перцю – щоб були товсті

Як правильно і чим підгодувати розсаду перцю

Отримати здорову та врожайну розсаду перцю не так складно, як здається недосвідченим городникам. Насправді він досить невибагливий і не потребує специфічного догляду. Найскладніша і важлива частина – підживлення розсади. І саме про неї ми зараз розповімо докладніше!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Перець обов’язково треба підгодовувати, коли висіваєш насіння в погану землю. Якщо у ґрунті не вистачає поживних речовин, він просто не зійде. Але якщо субстрат хороший сам по собі, мінералів та мікроелементів вистачить і так.

Якщо розсада виглядає слабкою, чахлою та болісною – це вірна ознака, що її потрібно підгодувати. Але спочатку переконайся, що вона здорова, а всі інші умови гаразд. Не намагайся компенсувати добривами нестачу світла або низьку температуру!

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду перцю

Якщо листя починає потроху жовтіти від кінчиків по всій пластині, а розсада сповільнюється в зростанні – не вистачає азоту.Якщо зелень віддає синьової – додай фосфорних добрив. А якщо листя блисне і жовтіє строго по краях – розсаді потрібен калій.

Але пам’ятай, що надлишок добрив так само шкідливий і небезпечний, як його нестача. Якщо твій перець почувається добре і виглядає здоровим – не зловживай із підживленням. Не збільшуй дозування та концентрацію добавок, інакше рослина нарощуватиме листя, а не плоди. А в найгіршому випадку ти можеш спалити кореневу систему.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду перцю

Найкращий час для підживлення перцю

Вдома перець удобрюють 2-3 рази за час від перших сходів до переселення у відкритий ґрунт. Першу порцію вносять з урахуванням типу субстрату ще до пікірування. Потім ще одне підживлення після пікірування, і останнє – вже безпосередньо перед пересадкою на ділянку. Це потрібно, щоб мінімізувати стрес для саджанців та покращити їх адаптацію.

Добрива для підживлення розсади перцю

Пам’ятай, що перець – це той самий випадок, коли розсаду краще недогодувати, ніж перегодувати. Використовуй органічні добрива, тому що вони безпечніші та м’якіші за дію. Але за ознаками явного дефіциту корисних речовин мінеральні добрива ефективніші.

Органічні

Перець у жодному разі не можна удобрювати свіжим гноєм, адже це занапастить твою розсаду.Щоб приготувати концентрат, розведи коров’як водою на рівних частинах і дай настоятися пару днів. Літра такого концентрату вистачить на ціле відро для поливу.

Курячий послід розводять водою в пропорції 1 до 10 або навіть ще менше – до 12 або до 15. Чим молодша твоя розсада, тим слабкішим повинен бути розчин, щоб він не спалив кореневища. Органічні добрива теж можуть дати надлишок азоту, який позначається на стані перцю та псує смак плодів.

Органічні добрива - Чим підгодувати розсаду перцю

Мінеральні

Універсальна мінеральна суміш – 1 год. сечовини та 5 мл калійного гумату на 2 літри води. Або 1 г аміачної селітри, 2 г калію та 6 г суперфосфату на той же об’єм рідини. Перед висадкою в ґрунт вміст калію можна збільшити до 8 г на літр.

Якщо використовуєш готові комплексні суміші, вибирай рідкі форми. Для цього розведіть порошок або гранули у воді в пропорції, зазначеній на упаковці. Молоді саджанці краще засвоюють добавки у хелатній формі – це також прописано у маркуванні. Пам’ятай, що дозування для молодої розсади зазвичай у 2-3 рази менше, ніж для дорослих рослин.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати розсаду перцю

Народні засоби

Крім класичних органічних або мінеральних добрив,перцю підійдуть і інші підживлення. У тебе під рукою або в холодильнику, напевно, вже є всі потрібні інгредієнти!

Підживлення перцю позолою

Деревна зола – найефективніше домашнє добриво, коли потрібно додати калію. Для цього просій літрову банку золи та розведи її в літрі теплої води. Дай настоятися півдня, відфільтруй і додай близько 150 мл концентрату під кожну рослину.

Підживка перцю золою

Підживлення дріжджами

Розведи 10 г сухих дріжджів на 10-літрове відро води, щоб покращити властивості ґрунту та засвоюваність інших добрив. Розчин підвищує стійкість розсади перцю до грибкових захворювань, посух та негативних впливів.

Підживлення перцю банановою шкіркою

Банановий настій – ще одне потужне калійне добриво. До того ж, шкірку під час транспортування обробляють речовинами для дозрівання. При попаданні в ґрунт вони стимулюють зростання та розвиток розсади перцю. Залий шкірки 4 бананів 3 літрами води, дай настоятися чотири дні і розбав водою в рівних частинах перед використанням.

Підживка перцю банановою шкіркою

Підживлення перцю йодом

Розчин йоду – це, насамперед, дуже ефективний антисептик для захисту від гнучкості та гниття.На 3 літри води достатньо 2 крапель – і сміливо поливай грядки у стандартному режимі. Додатково йод добре стимулює утворення нових зав’язей та зростання загалом.

Підживлення яєчною шкаралупою

Це універсальний загальнозміцнюючий засіб, який можна використовувати на різних етапах підживлення розсади перцю. Насамперед, воно багате на кальцій, але ще є магній та маса інших елементів. Подрібни шкаралупу десятка яєць, зали відром окропу, дай настоятися 5 днів і проціди.

Підживлення перцю лушпинням цибулі

Залий жменю лушпиння літром окропу і дай настоятися 1-2 дні. Або залий її холодною водою, прокип’яті і охолоди – якщо тобі потрібен настій того ж дня. Обприскування листя таким відваром покращує ріст перцю, сприяє потовщенню стебел, захищає від павутинного кліща та грибка.

Підживка перцю цибулинням

Чим підгодувати розсаду перцю, щоб були товсті?

Урожай буде багатим, якщо розсада перцю буде правильно та рівномірно рости. Добрива краще вносити рано-вранці, через годину після хорошого поливу. Не допускай, щоб рідкі підживлення бризкали на стебла або листя, або одразу добре промий це місце.

Після сходів

Стимулятори росту та добрива вносять тоді, коли з’явиться вже хоча б 2-3 повноцінні листочки. Це буде приблизно через 2 тижні від того дня, як ти побачиш перші паростки, що проклюнулися.Використовуй зміцнюючі мінеральні суміші.

Чим підгодувати розсаду перцю після сходів

Після пікірування

Почекай хоча б 10 днів, тому що перцю потрібно акліматизуватися. Потім найкраще підходять комплексні добрива, у яких містяться всі мікро- і макроелементи. Збільшуй вміст фосфору та калію, але скоротить кількість азоту. А ще знадобиться кальцій, магній, залізо та інші поживні добавки.

За тиждень до пересадки у відкритий ґрунт підживи перець комплексними мінеральними добривами або органікою з підвищеним вмістом калію. Якщо розсада почне надто витягуватися – терміново скоректуй полив, температуру та освітлення. Як екстрена допомога можеш скористатися ретардантами – препаратами, що регулюють зростання рослин.

Чим підгодувати розсаду перцю після пікірування

Відео: Перше підживлення розсади перцю