Мальва (75 фото) – види та сорти, догляд, вирощування та розмноження шток-троянди

Мальва (75 фото): види, правильний догляд

Багата на колірну палітру мальва чудово прикрашає сад, декорує будівлі та паркан. Більше того, деякі різновиди мають попит у народній медицині. Тому вибрати її для посадки у себе у дворі – розумне рішення. Однак, як і будь-яка інша культурна рослина, мальва потребує правильного догляду. У цій статті ми допоможемо підібрати сорт, висвітлимо основні принципи догляду, розмноження, а також підкажемо як боротися із захворюваннями!

Загальна характеристика

Мальва (Просвірник) – однорічні та багаторічні трав’янисті рослини, що являють собою типовий рід із сімейства Мальвових. Квіти виростають у регіонах з тропічним, субтропічним та помірним кліматом на території Південної та Північної Америки, півночі Африки, Азії та Європи. Дикорослі екземпляри можна знайти біля доріг, парканів, на схилах та лісах.

Мальва досягає довжини від 30 до 120 сантиметрів. Має розгалужене, довге, веретеноподібне коріння. Як правило, невибаглива у догляді, стійка до морозу та посухи.

Загальна характеристика - Мальва

Квіти – великі, близько 13 см у діаметрі.Забарвлення дуже варіативне: зустрічаються жовті, білі, жовті, бузкові, рожеві, червоні та практично чорні різновиди. Цвітіння триває протягом усього літа.

Мальва широко застосовується для виготовлення медичних препаратів, домашніх відварів та настоянок. Цілющі властивості мають коріння, стебла, листя і квітки. Їх використовують для лікування розладів шлунково-кишкового тракту, нирок, а також при застуді, бронхіті, пародонтозі та стоматиті.

Загальна характеристика - Мальва

Види мальви

Відповідно до бази даних The Plant List, рід мальва поєднує 29 видів. Культивуються в наших широтах не всі. А ті, що вирощуються в домашніх садових ділянках, не завжди прямо належать до цього роду. З найпоширеніших у садівництві видів можна виділити наведені нижче різновиди.