Кращі сорти томатів – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти томатів: фото, назви та описи (каталог)
Існують сотні видів помідорів, і всі вони дуже різні. Коли про це вперше дізнаються огородники-початківці, вони відразу ж губляться. Та й досвідченим дачникам буває непросто. Тож підготували для тебе добірку найкращих сортів томатів із назвами, фото та описами!

Ранні сорти томатів

Ранні томати дозрівають у термін близько 80-95 днів після появи сходів. Іноді до цієї категорії належать середньоранні сорти з дозріванням до 103 днів.

Пародист

Компактний штамбовий кущ дає досить великі та соковиті плоди із щільною м’якоттю вагою до 160 г. Сорт невибагливий і не боїться холодів чи посухи.

Пародист - Ранні сорти томатів

Вибух

Низькорослий кущ дає округлі червоні плоди до 150 г з вираженим ароматом. Вони смачні, м’ясисті, універсальні у застосуванні та добре переносять транспортування.

Вибух - Ранні сорти томатів

Маріша

Ранній сорт із плодами середнього розміру, які дуже дружно дозрівають. Рослина невибаглива до температурних перепадів, не потребує пасинкування та підв’язки.

Маріша - Ранні сорти томатів

Санька

Компактний кущ невибагливий, не потребує пасинкування та стійкий до холодів. Плоди трохи сплюснуті, яскравого кольору та середнього розміру, до 120 г.

Санька - Ранні сорти томатів

Велика матуся

Потужний, але невисокий кущ дає великі та м’ясисті плоди до 350 г із відмінною транспортабельністю. Сорт стійкий до холоду, спеки, погодних перепадів, вірусів та грибків.

Велика матуся - Ранні сорти томатів

Середньостиглі сорти томатів

Більшість середньостиглих сортів дозрівають протягом 100-115 днів з моменту появи сходів.

Вельможа

Великі плоди до 400 г вагою відрізняються серцеподібною формою та рожевим забарвленням. Сорт вимагає більше вологи та підживлення, але дає стабільний щедрий урожай.

Вельможа - Середньостиглі сорти томатів