Монарда (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Монарда (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Побачивши монарду хоча б один раз, про неї вже важко забути. Вона відразу вражає химерною формою кольорів, пряно-цитрусовим ароматом та насиченим криваво-червоним відтінком. Розповідаємо докладніше про цю садову дивину!

Загальна інформація

Монарда – трав’яниста рослина родом із Північної Америки. Вона може бути однорічною та багаторічною. Монарду культивують у Європі вже кілька століть, і за цей час хвиля інтересу спадала, то знову зростала. А ось попит на її ароматні ефірні олії вражає сталістю.

Через характерний запах багато хто вважає монарду родичкою бергамота. У неї великі гіллясті пагони до 1,5 м із зубчастим довгастим листям. Об’ємні, але невеликі квітки зібрані в пухкі суцвіття.

Монарда буває не тільки червоною, а й жовтою, білою або плямистою. Це прекрасний медонос і прянощі, а ще з неї заварюють чудовий чай. Як бачиш, одні переваги!

Загальна інформація

Види монарди

Селекціонери вивели десятки сортів монарди для різних потреб.Деякі з них відрізняються особливою декоративністю, і саме про них ми поговоримо сьогодні!

Середньорослий вид висотою близько 80 см, але зрідка зустрічаються і довші пагони. Стояче стебло має виражені чотири грані. Суцвіття діаметром 6-7 см радують різноманітністю палітри кольорів.

Лімонна монарда

Духчаста монарда

Один з найбільш гіллястих видів з ефектним зубчастим листям на високих пагонах. Бузкові квітки нагадують пухнасті кульки до 6 см у діаметрі.

Дудчаста монарда

Монарда бергамот

Незважаючи на те, що вона не відноситься до справжнього бергамота, її так прозвали за характерний аромат. Ця монарда відрізняється чудовим імунітетом і здатна відлякувати шкідників.

Монарда бергамот