Жоржини (70 фото) – види, догляд та вирощування

Жоржини (70 фото): види та особливості догляду

Жоржини огорнуті таємничими легендами та загадковими історіями. За наданням, поява пишної красивої квітки ознаменувало нову епоху. Адже вважається, що перша жоржина виросла на місці вогнища, що догорає, останнього під час льодовикового періоду. Романтично, чи не так?

Загальна інформація

Обидві свої назви жоржини отримали на честь видатних ботаніків – Георгі (жоржини) та Далі (латинське Dahlia). У природі пишні трав’янисті багаторічники зростають у мексиканських горах. Це національна квітка Мексики та справжній артефакт ацтеків.

Ацтеки використовували жоржини у ритуалах та церемоніях, готували з них різні страви і навіть лікували епілепсію. Лікувальні властивості коріння рослини приписували і в Європі. А все тому, що вони містять великий відсоток фруктози, що позитивно впливає на рівень інсуліну.

Спільна інформація - Жоржини

За легендою жоржина була розкішна ексклюзивна квітка, яку ховали від сторонніх очей і берегли, як цінний скарб у королівському саду. Але одного разу його викрав відважний садівник, щоб подарувати своїй коханій – і так жоржини потрапили в люди.

Пізніше у господарстві жоржини використовували замість картоплі та робили з них трубки для тютюну. Але декоративний вигляд не зміг конкурувати з більш доступними та врожайними культурами. Натомість його оцінили садівники та селекціонери Мадридського ботанічного саду, звідки він і розійшовся по світу.

Спільна інформація - Жоржини

Види жоржин

Садові жоржини дуже різноманітні і за кількістю відтінків легко обійдуть більшість побратимів. Можна садити весь сад різними сортами і жодного разу не повторитися. Причому відрізняється не лише палітра, а й зовнішній вигляд кольорів: від крихітних компактних кущиків до високих 2-метрових красунь.