Спірея (80 фото) – опис чагарника, види та догляд

Спірея (80 фото): види, догляд та опис чагарника

Встояти перед ніжним цвітінням спіреї просто неможливо. Декоративні кущі однаково часто зустрічаються у садах чи міських парках. Вони ефектні, невибагливі, добре адаптовані до наших широт і навіть не потребують регулярного поливу!

Загальна інформація

Свою назву спірея отримала за напрочуд гнучкі як для чагарника пагони, адже з давньогрецького це слово буквально перекладається як «вигин». У народі популярний декоративний чагарник назвали таволгою, тому цілком імовірно, ти знаєш його саме під цією назвою.

Спірея поєднала у собі по-справжньому життєво необхідні риси для наших широт. Вона одночасно дуже невибаглива, стійка до сильних морозів і довго цвіте навіть у найспекотніші дні.

Спільна інформація - Спірея

Зустрічаються карликові спіреї, які ледве витягуються до 20 см і добре підходять для рокаріїв. Але є і повноцінні рослі чагарники в 1-1,5, а то й до 2,5 м. Кора таволги має цікаву природну рису – вона може відшаровуватися. Це її природний життєвий цикл, який періодично лякає недосвідчених садівників.

У всіх спірей неглибоке і поверхневе, але дуже розвинене мочкувате коріння. Гілки та листя можуть бути абсолютно різного типу, а ось квіти часто схожі. Вони дрібні, але їх дуже багато, і вони завжди зібрані у великі пишні суцвіття. Відтінки варіюються від білого до насиченого темно-рожевого.

Спільна інформація - Спірея

Види спіреї

Існує близько сотні різновидів спіреї, і всі вони відрізняються зовнішнім виглядом, терміном цвітіння та деякими особливостями життєдіяльності. Сьогодні ми розповімо тобі про найпопулярніші з них!

Спірея Вангутта

Великий 2-метровий чагарник гарний у декоративних ландшафтних композиціях та живоплотах. У нього велика і розлога каскадна крона, що дає широку тінь. Білі квіти розпускаються двічі на сезон – на початку та наприкінці літа.

Спірея Вангутта