Підживлення смородини навесні: чим підгодувати для хорошого врожаю, як правильно

Як правильно і чим підгодувати смородину навесні

Невибаглива ягода завжди активно плодоносить, тому потребує турботи з корисними речовинами. Але які добрива краще брати, як робити і що робити далі? Ми вже розібралися у всіх тонкощах за тебе! Адже щоб отримати гарний урожайний сад, без знань, ніж підгодувати смородину навесні, не обійтись!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Ягідні культури дуже сильно виснажують грунт за сезон, тому весняне підживлення обов’язкове. Вона ж дає поштовх активному зростанню чагарника і впливає врожай. Хоча смородина досить невибаглива і впорається самостійно – чому б не покращити результат?

Без інтенсивного весняного підживлення можна обійтися лише перші кілька років після посадки. Якщо ґрунт спочатку був хорошим і родючим, його ресурсів вистачить на два-три роки. Після цього потрібно поступово додавати азот, а ще через рік-другий – повний комплекс мікроелементів.

Ще один привід зменшити інтенсивність весняного підживлення – інтенсивне підживлення восени до цього. У такому разі при хорошому ґрунті можна обійтися взагалі без добрив, якщо дерево не демонструє жодних ознак дефіциту.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати смородину

Найкращий час для підгодовування смородини

Дочекайся березня, поки грунт відтане, щоб він достатньо прогрівся. Поки можна взяти не такі жорсткі органічні розчини, але розбавляй азот золою або кістковим борошном для регуляції кислотності. У північних регіонах підживлення можна перенести на квітень і додати трохи сечовини із селітрою.

Наступне підживлення проводять приблизно через 2 тижні, і третє – ще з таким же інтервалом. Але краще зважай на усереднений розклад, а життєвий цикл конкретної рослини. Загалом увесь процес якраз розтягнеться з березня до травня.

Найкращий час для підживлення смородини