Підживлення смородини навесні: чим підгодувати для хорошого врожаю, як правильно

Як правильно і чим підгодувати смородину навесні

Невибаглива ягода завжди активно плодоносить, тому потребує турботи з корисними речовинами. Але які добрива краще брати, як робити і що робити далі? Ми вже розібралися у всіх тонкощах за тебе! Адже щоб отримати гарний урожайний сад, без знань, ніж підгодувати смородину навесні, не обійтись!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Ягідні культури дуже сильно виснажують грунт за сезон, тому весняне підживлення обов’язкове. Вона ж дає поштовх активному зростанню чагарника і впливає врожай. Хоча смородина досить невибаглива і впорається самостійно – чому б не покращити результат?

Без інтенсивного весняного підживлення можна обійтися лише перші кілька років після посадки. Якщо ґрунт спочатку був хорошим і родючим, його ресурсів вистачить на два-три роки. Після цього потрібно поступово додавати азот, а ще через рік-другий – повний комплекс мікроелементів.

Ще один привід зменшити інтенсивність весняного підживлення – інтенсивне підживлення восени до цього. У такому разі при хорошому ґрунті можна обійтися взагалі без добрив, якщо дерево не демонструє жодних ознак дефіциту.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати смородину

Найкращий час для підгодовування смородини

Дочекайся березня, поки грунт відтане, щоб він достатньо прогрівся. Поки можна взяти не такі жорсткі органічні розчини, але розбавляй азот золою або кістковим борошном для регуляції кислотності. У північних регіонах підживлення можна перенести на квітень і додати трохи сечовини із селітрою.

Наступне підживлення проводять приблизно через 2 тижні, і третє – ще з таким же інтервалом. Але краще зважай на усереднений розклад, а життєвий цикл конкретної рослини. Загалом увесь процес якраз розтягнеться з березня до травня.

Найкращий час для підживлення смородини

Добрива для підживлення смородини

Зростаючим кущам підходять всі види підживлення або обприскування, так що ніяких складнощів! У чистому вигляді добрива засвоюються довше і повільніше, а екстрених заходів краще підходить полив концентрованими розчинами. Для цього потрібна органіка і готові магазинні добавки.

Органічні

Для смородинового куща потрібен гній та гноїва жижа, пташиний послід, торф та компост. Для молодих кущів використовувати органіку у чистому вигляді не рекомендується, тому що вона надто концентрована.Гній розбавляють водою 1:10, пташиний – 1:20. Хоча під корінь дорослих рослин органіку вносять і так, не ускладнюючи.

Органічні добрива - Чим підгодувати смородину навесні

Мінеральні

Азот незамінний для розвитку зеленої маси: це сечовина, аміачна, натрієва або кальцієва селітра, сульфат амонію. Май на увазі, що чим старший кущ – тим меншою має бути доза сечовини. А ще він підкислює грунт, тому його поєднують із золою або кістковим борошном.

Калію вводять для щедрішого врожаю в сірчанокислому вигляді або у вигляді калійних солей. Якщо використовуєш хлористий, головне – не перенасичити ґрунт хлором, що загрожує хворобами листя. Суперфосфати потрібні для утворення зав’язей та покращення якості плодів.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати смородину навесні

Народні засоби

Окрім органіки з мінеральними добавками смородинові кущі підгодовують народними засобами. Тож тобі стануть у нагоді дріжджі, картопляні очищення, бананова шкірка. І вже добре знайомі всім садівникам зола та настій свіжозрізаної трави та бур’янів.

Підживлення смородини золою

Зола обов’язково має бути свіжою, тому що коли вона полежить на повітрі – вона втрачаєсвої корисні властивості. Просипай їй ґрунт прямо так у сухому вигляді або розведи 100 г у відрі води для поливу. Це природний антисептик для запобігання грибкам і захворюванням.

Зола - Чим підгодувати смородину навесні

Підживлення смородини бур’янами

У відро води додай кілограм свіжоскошеної трави та дай настоятися близько тижня у теплі, щоб рідина забродила. У тебе вийде концентрований настій для поливу, який необхідно розвести перед використанням чистою водою 1:10. Трава повинна бути свіжою, тому листя або сіно з минулого року не підходять.

Трава та бур'яни - Чим підгодувати смородину навесні

Підживлення картопляними очищеннями

Шкірку та обрізки картоплі можна просто закласти в грунт біля чагарників. Але багатий на крохмаль настій з окропом 1:1 буде набагато ефективнішим і зручнішим у застосуванні. Його потрібно охолодити та вносити прямо біля кореня по три літри.

Картопляні очищення - Чим підгодувати смородину навесні

Підживлення смородини банановою шкіркою

Приготуй рідину зі шкірки десятка бананів у відрі води, залиш настоятися приблизно на тиждень. Цей настій теж відмінно підходить для поливу смородинових чагарників, особливо чорних. Банани містять багато калію, і при цьому – без хлору, що призводить до хлорозу листя.

Бананова шкірка - Чим підгодувати смородину навесні

Підживлення хлібними кірками

У відрі води замочіть 1 кг черствого темного хліба, додай 50 г дріжджів і 2 ст.л. цукру. Нехай маса настоїться кілька днів і добре перебродить. Після внесення під кущ замульчируй його – так ти довше збережеш поживні речовини та відвадиш птахів.

Хлібні кірки - Чим підгодувати смородину навесні

Підживлення смородини дріжджами

Дай настоятися пару годин розчину з відра води, півкіло дріжджів та 100 г цукру. Вийде дуже концентрована поживна суміш для прискорення росту та розвитку. Розведи розчин 1:10 водою та використовуй замість прикореневого поливу.

Дріжджі - Чим підгодувати смородину навесні

Чим підгодувати смородину навесні для гарного врожаю?

Раннявесня обробка вирішує кілька завдань: стимулює набір зеленої маси, забезпечує рясно цвітіння, сприяє зростанню молодих пагонів. І, звичайно ж, закладає основу для майбутнього врожаю та сприяє накопиченню поживних речовин наступної зими.

До утворення нирок

Це перше і раннє підживлення, яке вносять після стабілізації плюсової температури. Бери нітроамофоску і вноси, як побачиш, що нирки почали набухати. Тобі знадобиться 10-15 г для кольорової або чорної смородини відповідно. Якщо в ґрунті багато фосфору та калію з осені, достатньо розчину 50 г сечовини на відро води.

Чим підгодувати смородину до утворення нирок

Під час бутонізації

Поки смородина не зацвіла, удобрюй її органічними настоями, щоб збільшити кількість бутонів. Ідеально підходить розчин коров’яку 1:10, а ось пташиний послід потрібен у концентрації вдвічі слабший. Рідина використовується для поливу позакореневою зоною.

Чим підгодувати смородину під час бутонізації

Вчас цвітіння

Перед поливом розведи у відрі по 10 г калію та суперфосфату. Для обприскування підійде та сама суміш, але зменшить концентрацію втричі. З мікроелементів корисно додати по 2 г сульфату цинку, мідного купоросу, борної кислоти та 5 г марганцевокислого калію.

Чим підгодувати смородину під час цвітіння

Після цвітіння

У середніх широтах ягода благополучно відцвітає вже у травні – потім її знову треба удобрювати. Для дорослих кущів не зайве внести ще трохи азоту. Але найкраще – візьми комплексні суміші, розведи їх водою та вливай у борозни глибиною близько 10 см навколо стовбура.

Чим підгодувати смородину після цвітіння