Колоновидна яблуня Президент – опис сорту, догляд та посадка, відгуки

Колоноподібна яблуня Президент: догляд та посадка

Сорт Президент не просто так має свою благородну назву, і щоб це зрозуміти – достатньо познайомитися з описом цієї колоноподібної яблуні. Великі ароматні плоди цінуються любителями та досвідченими садівниками. А щоб тобі все точно вдалося, ми вже зібрали головну інформацію щодо догляду та посадки!

Опис та характеристики сорту

Сорт Президент уже не молодий – його вивели у 1974 році, і з того часу він по праву вважається одним із найкращих вітчизняних. У ньому гармонійно переплелися найсильніші якості сорту Рясне з колоноподібним сортом Ватажок.

Дерева виростають напівкарликовими, близько 2 м, за рахунок чого дуже зручно їх доглядати і збирати врожай. Колоноподібна крона густо вкрита листям, але при цьому дуже вузька – близько 20 см. Глянцеве темне листя здається великим для такого компактного деревця.

Опис та характеристики сорту - Колоновідна яблуня Президент

Великі яблука до 250 г рівномірно покривають весь ствол, починаючи з висоти від 30 см над землею.М’якуш ледь зернистий, соковитий, з виразним кисло-солодким смаком.

Плоди красивої круглої та симетричної форми зі світлим жовто-зеленим забарвленням. У міру дозрівання на тонкій блискучій шкірці з’являється легкий рум’янець, але не червоний, а скоріше – рожево-фіолетовий. Десертні яблука гарні у свіжому вигляді, для заготовок та у вигляді сухофруктів.

Опис та характеристики сорту - Колоновідна яблуня Президент

Догляд колоновидної яблуні Президент

Яблуня Президент досить невибаглива, але якщо забезпечити їй регулярний полив, підживлення та правильне обрізання – вона може давати до рекордних 16-20 кг з одного 2-метрового деревця. Хоч урожайність коливається в різні роки, але вона завжди регулярна.

Освітлення

Президент віддає перевагу сонячній місцевості, але не боїться негоди. Точно вивчено, що плоди добре формуються навіть за дощів і похолодання.

Освітлення - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Полив

Молоду колоноподібну яблуню потрібно регулярно і інтенсивно поливати, щоб грунт завжди був помірно вологим. Це важливо задля хорошого укорінення та розвитку.А ось дорослі дерева потребують додаткового поливу тільки в посушливі місяці.

Полив - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Грунт

Грунт для Президента обов’язково має бути родючим, бо це дуже врожайний сорт. Але яблуня не переносить постійної вогкості, так що посадка на ґрунтах із близьким заляганням ґрунтових вод виключена. Обов’язково подбайте про хороший дренаж.

Грунт - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Підживлення

На своєчасне внесення добрив Президент реагує щедрим збільшенням урожаю. З початку сезону чергу органіку з мінеральними добривами за стандартною для яблунь схемою. Поступово переходи від азоту та сечовини до калію та комплексних добавок.

Підживка - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Розмноження та запилення

Колонові яблуні розмножують щепленням живців або повітряними відведеннями.Для цього ранньою весною вибери сильну втечу на дорослому дереві, зроби надріз поколу, оброби стимуляторами та вкрий торфом з плівкою. До осені майбутній живець дасть коріння, з яким його вже можна пересаджувати. Сорт президент дає хороший урожай навіть у сезони, коли бджіл у саду майже не спостерігається.

Розмноження та запилення - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Обрізка

Порівняно з іншими колоноподібними сортами Президент не надто швидко росте та гілкується. Але все одно з другого року потрібно підтримувати колоноподібну форму і обрізати всі бічні пагони, що стирчать і слабкі. Стеж, щоб яблуня не заростала надто сильно, і постарайся якнайдовше не торкатися головної точки зростання.

Обрізка - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Збирання врожаю

Завдяки щільній і потужній структурі деревини гілки дерева не гнуться і не обламуються навіть у найврожайніші роки. Вже до п’яти років одне деревце дає 5-8 кг плодів, а за грамотного догляду врожайність можна підняти вдвічі. Дозрівання настає наприкінці серпня, і плоди добре зберігаються до зими.

Збір врожаю - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Зимівка

Президент – досить теплолюбний сорт, але нормально переживає зими. Колоноподібні яблуні вирощують у Підмосков’ї, Пермській та Самарській областях, Чорнозем’ї та Нечорнозем’ї. За зимостійкістю Президент порівнюють із Антонівкою. Рекомендуємо до холодів укутувати нижню частину ствола.

Зимівка - Догляд за колоноподібною яблунею Президент

Посадка колоноподібної яблуні Президент

Сорт Президент дуже добре приживається на новій місцевості завдяки тому, що у саджанців вже досить розвинена коренева система. З тієї ж причини дерева добре переносять пересадки. Президент зацвіте вже на перший рік, але рекомендуємо поки що обірвати квіти, щоб спочатку дерево добре зміцніло.

Саджанці Президента рекомендується висаджувати навесні, дотримуючись відстані 60 см. При висадці рядами роби міжряддя трохи більше – близько 90 см. Йому готуй за пару тижнів і заклади на дно суміш із верхнього шару ґрунту з перегноєм.

Для зручності, щоб розкласти коріння під час посадки, засип невелику гірку. Стеж, щоб коренева шийка дерева обов’язково була на поверхні, і щедро полів саджанець.

Хвороби та шкідники яблуні Президент

Стійкість Президента до хвороб та шкідників вища за середню, але це не привід ігнорувати профілактичні заходи. До цвітіння проведи обприскування, а потім сформуй захисне кільце від гусениць. Для профілактики гнилі та грибка важливо стежити за вологістю, відразу прибирати падалицю та видаляти пошкоджені пагони.

Хвороби та шкідники - Колоновідна яблуня Президент