Колоновидна яблуня Президент – опис сорту, догляд та посадка, відгуки

Колоноподібна яблуня Президент: догляд та посадка

Сорт Президент не просто так має свою благородну назву, і щоб це зрозуміти – достатньо познайомитися з описом цієї колоноподібної яблуні. Великі ароматні плоди цінуються любителями та досвідченими садівниками. А щоб тобі все точно вдалося, ми вже зібрали головну інформацію щодо догляду та посадки!

Опис та характеристики сорту

Сорт Президент уже не молодий – його вивели у 1974 році, і з того часу він по праву вважається одним із найкращих вітчизняних. У ньому гармонійно переплелися найсильніші якості сорту Рясне з колоноподібним сортом Ватажок.

Дерева виростають напівкарликовими, близько 2 м, за рахунок чого дуже зручно їх доглядати і збирати врожай. Колоноподібна крона густо вкрита листям, але при цьому дуже вузька – близько 20 см. Глянцеве темне листя здається великим для такого компактного деревця.

Опис та характеристики сорту - Колоновідна яблуня Президент

Великі яблука до 250 г рівномірно покривають весь ствол, починаючи з висоти від 30 см над землею.М’якуш ледь зернистий, соковитий, з виразним кисло-солодким смаком.

Плоди красивої круглої та симетричної форми зі світлим жовто-зеленим забарвленням. У міру дозрівання на тонкій блискучій шкірці з’являється легкий рум’янець, але не червоний, а скоріше – рожево-фіолетовий. Десертні яблука гарні у свіжому вигляді, для заготовок та у вигляді сухофруктів.

Опис та характеристики сорту - Колоновідна яблуня Президент

Догляд колоновидної яблуні Президент

Яблуня Президент досить невибаглива, але якщо забезпечити їй регулярний полив, підживлення та правильне обрізання – вона може давати до рекордних 16-20 кг з одного 2-метрового деревця. Хоч урожайність коливається в різні роки, але вона завжди регулярна.