Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму

Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму

Більшість досвідчених городників благополучно розводять озимий часник. Його висаджують пізно восени ближче до морозів, і часточки майже рік дозрівають у землі. За рахунок цього головки виходять великими та пружними. Але з настанням тепла часнику все одно потрібне підживлення, яке стимулює подальший розвиток. Розповідаємо докладніше!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Навесні підживлення озимого часнику потрібне обов’язково – без нього він просто не дасть гарного врожаю. Але важливо правильно дотримуватися дозування та графіку добрива. Інакше постраждає не лише якість, а й термін зберігання зібраних цибулин узимку.

Дотримуйся стандартного графіка, адже у нього немає протипоказань. Необхідність додаткового внесення добрив визначай вже ситуативно. Насамперед на брак поживних елементів вказує стан листя.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму

Вноси ​​всі добавки під корінь і періодично чергуй цей метод із позакореневим підживленням. Якщо листя починає швидко світлішати, додай у графік обприскування калійною сіллю або використовуй деревну золу. Якщо бадилля мляво росте і сохне, обприскай часник слабким розчином сечовини.

При обприскуванні часник так само швидко отримує всі корисні мікроелементи. Але дозування має бути вдвічі менше, ніж для поливу, щоб не спалити рослину. Ці способи не виключають, а доповнюють один одного, тому використовуй позакореневе підживлення двічі на сезон.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму

Найкращий час для підживлення

Перше підживлення вносять відразу з потеплінням, як тільки паростки проглядають із землі. Спочатку починає рости наземна частина, тому часнику потрібний азот. Він незамінний для всієї зеленої маси та для розвитку кореневої системи.

Вдруге удобрюй, коли часник випустить 4-6 листя, але тоді вже бери фосфорно-калійні суміші з мінімальною кількістю азоту.Третє підживлення здійснюється вже влітку, коли формуються цибулини часнику.

Май на увазі, що якщо провести друге підживлення раніше часу – всі корисні речовини підуть на зростання стрілок, а не на утворення цибулин. А якщо занадто запізнитися, то добрива вже будуть марними, адже основні процеси проходять раніше.

Найкращий час на підживлення часнику