Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму

Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму

Більшість досвідчених городників благополучно розводять озимий часник. Його висаджують пізно восени ближче до морозів, і часточки майже рік дозрівають у землі. За рахунок цього головки виходять великими та пружними. Але з настанням тепла часнику все одно потрібне підживлення, яке стимулює подальший розвиток. Розповідаємо докладніше!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Навесні підживлення озимого часнику потрібне обов’язково – без нього він просто не дасть гарного врожаю. Але важливо правильно дотримуватися дозування та графіку добрива. Інакше постраждає не лише якість, а й термін зберігання зібраних цибулин узимку.

Дотримуйся стандартного графіка, адже у нього немає протипоказань. Необхідність додаткового внесення добрив визначай вже ситуативно. Насамперед на брак поживних елементів вказує стан листя.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зимуВноси ​​всі добавки під корінь і періодично чергуй цей метод із позакореневим підживленням. Якщо листя починає швидко світлішати, додай у графік обприскування калійною сіллю або використовуй деревну золу. Якщо бадилля мляво росте і сохне, обприскай часник слабким розчином сечовини.

При обприскуванні часник так само швидко отримує всі корисні мікроелементи. Але дозування має бути вдвічі менше, ніж для поливу, щоб не спалити рослину. Ці способи не виключають, а доповнюють один одного, тому використовуй позакореневе підживлення двічі на сезон.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму

Найкращий час для підживлення

Перше підживлення вносять відразу з потеплінням, як тільки паростки проглядають із землі. Спочатку починає рости наземна частина, тому часнику потрібний азот. Він незамінний для всієї зеленої маси та для розвитку кореневої системи.

Вдруге удобрюй, коли часник випустить 4-6 листя, але тоді вже бери фосфорно-калійні суміші з мінімальною кількістю азоту.Третє підживлення здійснюється вже влітку, коли формуються цибулини часнику.

Май на увазі, що якщо провести друге підживлення раніше часу – всі корисні речовини підуть на зростання стрілок, а не на утворення цибулин. А якщо занадто запізнитися, то добрива вже будуть марними, адже основні процеси проходять раніше.

Найкращий час на підживлення часнику

Добрива для підживлення часнику

Перед кожним внесенням добрив спочатку потрібно розпушити ґрунт і добре полити його слабким розчином йоду. Це антисептик, профілактика від гниття, фітофтори та додаткове збагачення ґрунту. Далі підійде органіка та готові магазинні суміші.

Органічні

Свіжий гній не підходить для озимого часнику, так що приготуй спеціальний розчин. Розведіть сухий коров’як водою в пропорції 1:5 і дай суміші настоятися 3 тижні, періодично перемішуючи. Щоб полити грядки, ще раз розведіть готовий концентрат водою 1:10. Це універсальний засіб у будь-який час життя та розвитку розсади.

Часник – невибаглива культура, яка добре засвоює будь-яку органіку. Органічні добавки безпечніші і не накопичуються в плодах, якщо перестаратися з дозуванням.

Для весняного підживлення часнику використовують в основному коров’як. Пташиний послід не підходить, тому що через нього голівки гірше зберігаються і у них псується смак.Підійде і компост, але не використовуй добрива із харчових відходів. Вони можуть вплинути на смакові якості та збереження цибулин.

Органічнідобрива - Чим підгодувати часник навесні

Мінеральні

Користуватися мінеральними добривами потрібно акуратніше, ніж органікою, зате вони простіші та ефективніші. Саме їх зазвичай використовують фермери з великими господарствами, бо це просто швидше. При розрахунку дозування обов’язково враховувай тип та стан ґрунту на своїй ділянці.

Для першого весняного підживлення часнику розведи у 10-літровому відрі по 2 ч.л. сечовини та хлористого калію. Вноси ​​цей розчин увечері перед поливом. Для другого підживлення розчини у відрі 60 г нітроамофоски або витяжки із суперфосфатів.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати часник навесні

Народні засоби

Коров’як – не єдиний простий та перевірений століттями варіант. Для розсади часнику ще використовують звичну деревну золу, нашатир, сіль та інші.

Підживлення часнику золою

Деревна зола – найкращий природний антисептик та найкорисніше удобрення серед домашніх рецептів. Вона насичує землю цілим комплексом необхідних мікро- і макроелементів, а заразом запобігає гниття і відлякує шкідників. Навесні розсипай суху золу між грядками та періодично поливай часник розчином у пропорції 200 мл на відро води.

Підживка часнику золою

Підживлення дріжджами

Дріжджі прискорюють зростання городніх культур, тому їх використовують майже всі дачники. Розведи на відро води 100 г свіжих дріжджів і дай настоятися розчину весь день. Цього обсягу вистачить, щоб правильно удобрити 2 квадрати саду.

Підживлення нашатирним спиртом

Нашатир багатий на аміак, який якраз потрібен озимому часнику навесні. При його використанні вивільняється азот, незамінний для зелені, а пари аміаку відлякують комах та паразитів. Для поливу часникових грядок розведи у відрі води маленьку 25-мілітрову баночку нашатиря.

Підживка часнику нашатирним спиртом

Підгодовування часнику настоєм трав

Добре підійде молода кропива, але можеш сміливо брати будь-які інші трави, включаючи бур’яни. На чверть заповни цебро зеленню, часткою води до краю і дай настоятися 2 дні. Використовуйте готовий розчин для поливу грядок часнику, висаджених до зими.

Підгодовування часнику сіллю

Слабкий сольовий розчин має антисептичні властивості та покращує стан ґрунту. Його використовують для того, щоб озимий часник не жовтів і добре зростав. На 3 літри води потрібна лише 1 ст.л. звичайної кухонної солі – і цього розчину вистачить на квадратний метр на метр.

Підживка часнику сіллю

Відео: Весняне підживлення озимого часнику