Крокуси (70 фото) – види, догляд та вирощування

Крокуси (70 фото): види та особливості догляду

Коли покрив снігу остаточно сходить із землі, одними з перших назустріч сонцю прокльовуються рішучі крокуси. Вони рано розквітають, скрізь доречні і не потребують складного догляду. Достатньо одного разу висадити розсаду, щоб ще багато років яскраві крокуси пробивалися крізь торішню траву навесні.

Загальна інформація

Крокус – багаторічна квітка, дуже популярна у декоративному квітникарстві. Саме до цього роду відноситься така улюблена кулінарами пряність шафран – лише один з видів крокусів. У природі вони ростуть на луках і полях, на рівнинах та високогір’ях, у степах та рідкісних лісах.

Це зимостійка квітка, яка не потребує укриття в холодну пору року. Він взагалі вимагає мінімум турботи і дуже самодостатній. Невисока рослина витягується максимум на 10 см, і практично все це – пишне густе суцвіття, яке біля самої землі захищає щільне вузьке листя.

Загальна інформація - Крокуси

Цікава особливість крокусу – це відсутність стебла як такого. Густа листяна розетка розходиться прямо від землі та формує свого роду захисну оболонку для молодої втечі.Втеча одразу ж перетворюється на короткий квітконос без листя, а розпускаються крокуси у яскраву сонячну погоду.

Корневище рослини – це щось середнє між бульбою та цибулею. У сезон воно набирає корисні поживні речовини, які витрачатиме наступного року. За рахунок цього бульба спочатку збільшується у розмірі, а потім зменшується.

Спільна інформація - Крокуси

Види крокусів

Крокуси бувають природні та декоративні, і відрізняються вони здебільшого забарвленням. Природні – жовті, оранжеві, сині чи фіолетові, інколи ж – білі альбіноси. А ось культурні сорти можуть бути практично будь-якими, включаючи плямисті та різнокольорові.