Сорта винограду без кісточок – фото, назви та описи (каталог)

Сорти винограду без кісточок: фото, назви та описи (каталог)

Сорти винограду без кісточок користуються особливою любов’ю у власників виноградників. Їх зручно їсти та використовувати для заготовок, їх можна засушити або відправити на вино. Дізналися про найпопулярніші, невибагливі та смачні види спеціально для тебе – з фото та назвами!

1. Кішміш променистий

Рожевий середньостиглий кишміш розростається високою і розвиненою лозою. Ягоди виростають дрібними, злегка витягнутими, соковитими та м’ясистими, з виразним мускатним ароматом.

Кішміш променистий

2. Ейнсет Сідліс

Рання рослий сорт з червоними овальними ягодами дрібного розміру. Вони вкриті гарним восковим нальотом, і дуже гарні у свіжому вигляді.

Ейнсет Сідліс

3. Свенсон Ред

Цей американський морозостійкий сорт винограду без кісточок не боїться хвороб та підходить для найсуворіших регіонів. Його грона дуже різнорідні, а от ягоди – акуратні, округлі та майже одного розміру.Їх легко впізнати за тонким суничним ароматом.

Свенсон Ред

4. Велес

Надранній і дуже врожайний сорт дає напрочуд великі ягоди. Вони солодкі, соковиті, багаті на цукор і зібрані у великі важкі китиці по 1-3 кг.

Велес

5. Юпітер

Червоний сорт винограду без кісточок з виразним синюваним відливом. У нього дуже цукриста м’якоть, яка чудово підходить для виготовлення вина та сушіння сухофруктів.

Юпітер

6. Чорний кишміш

Не такий поширений як зелений, чорний кишміш вважається одним із найкорисніших сортів винограду без кісточок. Він особливо багатий на антоціани, які сприяють зміцненню імунітету та посиленню регенераційних процесів.

Чорний кишміш

7. Довгоочікуваний

Ще один надранній сорт кишмишу примітний стабільним, регулярним та багатим урожаєм. Серед інших його переваг – підвищений імунітет.

Довгоочікуваний

8. Маркіз

Великі бурштинові ягоди легко впізнати навіть з відстані. Це універсальний столовий сорт, який часто використовують для приготування білих вин. Додаткові переваги – підвищена стійкість до грибка.

Маркіз

9. Кеша

Ранній виноград плодоносить більшими округлими ягодами з ніжною зеленою м’якоттю. У міру дозрівання шкірка набуває жовтуватого або коричневого відтінку.

Кеша

10. Русбол

Округлі або овальні виноградини на сонці покриваються легким рум’янцем. Це один з ранніх сортів без кісточок. Ягоди найкраще вживати свіжими.

Русбол

11. Запорізький

Ранній урожайний сорт дає великі та щільні грона вагою до 1,5 кг. Ягоди дрібні, але дуже смачні, солодкі, з м’якою м’якоттю та тонкою приємною шкіркою.

Запорізький

12.Кенадіс

Цей сорт особливо цінується у північних регіонах, тому що у нього найвища морозостійкість серед усіх видів винограду без кісточок.Крім того, він може зберігатися місяцями та ідеально підходить для соків.

Кенадіс

13. Марс

Великі фіолетові виноградини виразно пахнуть лісовими ягодами. Середньостиглий сорт чудово зберігається, не тріскається і підходить для тривалого транспортування.

Марс

14. Бідан

Середньопізній дрібний сорт з рожевими циліндричними ягодами, які найсмачніше у свіжому вигляді. Плоди красиві та ароматні, але лозі обов’язково потрібний посилений захист від грибка.

Бідана

15. Хімрод

Незвичайний сорт примітний специфічним смаком та ароматом. Його часто використовують із виробництва білих вин. А ще він стійкий до грибка та низьких температур.

Хімрод

16. Аттика

Головна перевага цього винограду – стійкість до тривалого зберігання та тривалого транспортування. Для цього ніжний фіолетовий кишміш не потребує додаткової обробки.

Аттика

17. Знахідка

Назва говорить сама за себе! Ягоди виростають великими, і зібрані в такі ж великі грона до 1,5 кг вагою. Цей виноград відрізняється незвичайним рожево-бурштиновим відтінком.

Знахідка

18. Кішміш угорський

Розлий ранній сорт дуже універсальний. Ягоди виростають овальними, дрібними, зелено-золотими та з виразним збалансованим смаком.

Кішміш угорський

19. Нептун

Ранній сорт з великими та злегка витягнутими ягодами гарного червоно-фіолетового кольору. Плоди не тріскаються, а лоза стійка до гнилі та мілдью.

Нептун

20. Червоне полум’я

Середньостиглий американський сорт потужно і швидко розростається і не боїться грибка. Кетяги важать близько 700 г, а лози дуже декоративні під час цвітіння та плодоношення.

Червоне полум'я