Кобея (50 фото) – види, вирощування та правильний догляд

Кобея (50 фото): види, вирощування та правильний догляд

Ліана кобея, що в’ється, вражає темпами свого зростання. Її вибирають для вертикального озеленення, оформлення арок, альтанок, веранд, балконів та складних ландшафтних композицій. Навіть за таких вражаючих масштабів кобею зможуть виростити і новачки. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Кобея – це кучерявий однорічний напівчагарник, який у природі мешкає у тропіках та субтропіках. Вона має дуже потужне і дуже розгалужене кореневища, і фантастичні темпи зростання. Навіть за сезон окремі пагони іноді витягуються до 6 м.

Стебла кобеї покриті ефектним тридольним листям перистого типу. На них же ростуть закручені вусики, за допомогою яких ліана чіпляється за опору.

Крім того, кобея цвіте великими дзвіночками до 8 см у діаметрі, зібраними невеликими групами. Спочатку вони зелені, але при розкритті змінюють колір на білий або фіолетовий.

Загальна інформація

Види кобеї

З усіх різновидів кобеї в декоративному садівництві культивують лише одну – лазаючу. Її довгі пагони витягуються до 4 м, густо покриваються чіпкими вусиками і добре тримаються на опорі.Селекціонери вивели кілька білих та фіолетових сортів на будь-який смак.

Види кобеї

Догляд за кобеєю

Незважаючи на екзотичне походження, в Європі кобею культивують уже майже 300 років, тож жодних сюрпризів на тебе не чекає. Розповідаємо на які нюанси варто звернути увагу!

Температура

Кобея теплолюбна, тому вона погано переносить температуру нижче 5-7 градусів. Якщо після пересадки на вулицю несподівано нагрянули морози, обов’язково вкрий її нетканим матеріалом у два шари.

Температура

Освітлення

Тропічна ліана віддає перевагу яскравому сонячному світлу, і ростиме на ньому куди швидше. Легка півтінь теж підійде, але обов’язково потурбуйся про захист від поривів вітру та протягу.

Освітлення

Полив

Кобе потрібно інтенсивно і регулярно поливати, а особливо – в посушливий період. Рослина таких масштабів потребує великої кількості вологи. Але слідкуй, щоб вода не застоювалася біля коріння, бо вони почнуть гнити.

Полив

Грунт

Кобе потрібен пухкий родючий грунт, а ось інші його характеристики не принципові. Для саджанців підходить звичайна магазинна суміш.

Грунт

Добрива та підживлення

Кожен тиждень підгодовуй молоду кобею азотними добривами. Їх потроху вносять із перших днів життя рослини, відразу після формування перших листків. У майбутньому можна чергувати мінеральні суміші з органікою.

Добрива та підживлення

Обрізка

Кобею, яку вирощують як однорічник, не потрібно додатково обрізати та формувати. Але це не стосується санітарної обрізки: болісні, поламані та слабкі гілки видаляй якомога раніше.

Обрізка

Зимівка

Кобея не зимує у відкритому ґрунті, але її можна зберегти. Обріж пагони, акуратно пересади кущ у великий вазон і залиш у приміщенні при 10-12 градусах, поливаючи приблизно раз на місяць. До березня перестав вазон ближче до світла, і поступово переходь до нормального повсякденного догляду та режиму поливу.

Зимівка

Посадка та розмноження кобеї

Найбільшскладна частина під час вирощування кобеї з насіння – це підготовка посадкового матеріалу. Справа в тому, що занадто жорстку скоринку на насінні спочатку потрібно кілька днів розмочувати у воді, а потім акуратно механічно видалити. Причому, швидше за все, доведеться проводити процедуру кілька заходів.

Підготовлене насіння висаджують розсадою в лютому відразу в окремі стаканчики. Підійде будь-який універсальний субстрат, і вже за кілька тижнів з’являться перші сходи. Після появи перших листків саджанці з цілою земляною грудкою пересаджують у великі горщики або банки для нарощування кореневої системи. В цей же час вже потрібна перша опора.

Поступово гартуй розсаду на балконі або виноси її у двір, збільшуючи час. Коли нічна температура не опускатиметься нижче 5 градусів, приблизно наприкінці травня можеш пересадити кобею у відкритий ґрунт.

Між лунками має бути відстань 0,5-1 м. Відразу ж при посадці встановлюй постійні опори, бо інакше кобея знайде їх собі сама.

Простіше і швидше розмножувати кобею живцями, які нарізають із материнських кущів після зимівлі у приміщенні. Вкореняй їх навесні у вологому піску, і вже до червня зможеш пересадити їх у відкритий ґрунт. Так кобе ще швидше зацвіте, ніж при насіннєвому розмноженні.

Посадка та розмноження кобеї

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Основна проблема кобеї – грибок, але це хвороба неправильного догляду.При акуратному контролі вологості ґрунту та періодичному проріджуванні найгустіших ділянок проблем не буде. А якщо ні, то видали всі уражені частини і оброби ліану фунгіцидами.

Зі шкідників кобею обживає попелиця та павутинний кліщ. Але з ними дуже легко боротися, причому різними засобами – від мильного розчину до зоошампунів чи спеціальних інсектицидів.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Кобея – фото

Якщо ти досі сумніваєшся, чи потрібна тобі така гігантська ліана в саду, пропонуємо подивитися, наскільки вона таки хороша!

Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея – фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото
Кобея - фото