Кобея (50 фото) – види, вирощування та правильний догляд

Кобея (50 фото): види, вирощування та правильний догляд

Ліана кобея, що в’ється, вражає темпами свого зростання. Її вибирають для вертикального озеленення, оформлення арок, альтанок, веранд, балконів та складних ландшафтних композицій. Навіть за таких вражаючих масштабів кобею зможуть виростити і новачки. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Кобея – це кучерявий однорічний напівчагарник, який у природі мешкає у тропіках та субтропіках. Вона має дуже потужне і дуже розгалужене кореневища, і фантастичні темпи зростання. Навіть за сезон окремі пагони іноді витягуються до 6 м.

Стебла кобеї покриті ефектним тридольним листям перистого типу. На них же ростуть закручені вусики, за допомогою яких ліана чіпляється за опору.

Крім того, кобея цвіте великими дзвіночками до 8 см у діаметрі, зібраними невеликими групами. Спочатку вони зелені, але при розкритті змінюють колір на білий або фіолетовий.

Загальна інформація

Види кобеї

З усіх різновидів кобеї в декоративному садівництві культивують лише одну – лазаючу. Її довгі пагони витягуються до 4 м, густо покриваються чіпкими вусиками і добре тримаються на опорі.Селекціонери вивели кілька білих та фіолетових сортів на будь-який смак.

Види кобеї

Догляд за кобеєю

Незважаючи на екзотичне походження, в Європі кобею культивують уже майже 300 років, тож жодних сюрпризів на тебе не чекає. Розповідаємо на які нюанси варто звернути увагу!

Температура

Кобея теплолюбна, тому вона погано переносить температуру нижче 5-7 градусів. Якщо після пересадки на вулицю несподівано нагрянули морози, обов’язково вкрий її нетканим матеріалом у два шари.

Температура