Айстри (70 фото) – види, вирощування та догляд

Айстри (70 фото): види, вирощування та догляд

Прості, але такі яскраві та барвисті айстри добре знайомі всім квітникарам. Вони використовуються під зрізання або для квітучих клумб, які продовжують радувати навіть дощовою осінню. Цікавишся, але не знаєш з чого розпочати створення власної розсади? Ми вже готові розповісти про головні особливості, тонкощі догляду та різноманітність видів декоративних астр!

Загальна характеристика

Причина популярності астр не тільки в їхній невибагливості, а й у пізньому цвітінні. Влітку вони майже не привертають увагу на тлі буйної зеленої розсади, а ось восени різнокольорові зірочки прикрасять будь-яку композицію.

Багаторічні айстри – складноцвіті трав’янисті рослини, які поширені по всьому світу, від Європи до Африки та Америки. Існує понад двісті сортів з характерними кошиками-суцвіттями. А ось так однорічна садова астра відноситься до іншого сімейства – до калістефусів.

Загальна характеристика - Айстри

Види астр

Всі айстри класифікуються на однорічні та багаторічні, причому всі вони можуть бути компактними горщиками, довгоквітучими обсадними, декоративними зрізними або універсальними.Однорічні айстри відрізняються ще й формою пелюсток: трубчасті, язичкові або перехідні.

Альпійська астра

Багатолітня альпійська астра – одна з найпоширеніших у садах та на дачних ділянках. Це невеликий компактний чагарник до 30 см, який використовують для прикраси бордюрів, доріжок та оформлення країв клумб. Квіти діаметром до 5 см можуть бути фіолетового, рожевого, червоного, білого, фіолетового та навіть блакитного кольору.

Альпійська астра - Види астр

Новоанглійська астра

Високорослий осінній сорт легко досягає 2 метрів заввишки, тому може стати центром декоративної композиції. Пишні кисті складаються з кількох десятків порівняно дрібних кольорів – по 3 см у діаметрі. Розпускаються вони до вересня фіолетовим, фіолетовим, рожевим та білим кольором.

Новоанглійська астра - Види астр