Хіонодокса (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому грунті

Хіонодокс (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Найніша хіонодокс схожа і одночасно не схожа на всі цибулинні первоцвіти. У ній є щось від пролісок, а щось – від гіацинтів. Але при цьому вона не втрачає і своєї особливої ​​родзинки, яка така дорога садівникам. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Багатолітня лілейна хіонодокса поширена на Криті та в окремих регіонах Азії. Вона розквітає одночасно з пролісками, за що її прозвали сніговою королевою.

Виглядає хіонодокс як класичний цибулинний первоцвіт. У неї кілька довгого ланцетного листя прямо при корені, а витончені зірчасті квітки з 6 пелюсток згруповані в пухкі кисті. Цибулини хіонодокси зовсім маленькі – до 3 см завдовжки і майже вдвічі менше завширшки.

Загальна інформація

Види хіонодокси

Хіонодокси – зовсім маленький рід, який налічує всього 6 різновидів, а в декоративному садівництві в середній смузі використовується ще менше.

Хіонодокса Форбса

Маленький турецький вид до 25 см заввишки. Він відрізняється щільнішими кистевидними суцвіттями до 15 бутонів у кожному.Крім того, цей вид не розмножується насінням, а лише дітками.

Хіонодокса Форбса

Сардинська хіонодокс

При висоті всього 10-12 см її квітконоси дуже потужні та міцні. На кожному зібрано приблизно по 10 яскравих синіх бутонів до 2 см у діаметрі. Є дуже красиві рожеві та білі сорти.

Сардинська хіонодокса

Хіонодокс Люцилії

Вона ж – гігантська, незважаючи на висоту всього в 20 см. Це гірський вид з тонким лінійним листям і досить великими квітками до 3 см в діаметрі.

Хіонодокса Люцилії

Догляд за Хіонодокс

Хіонодокси можна впевнено назвати найвибагливішими серед первоцвітів. Тому особливо радимо придивитися до них садівникам-початківцям!