Фунгіцид Фундазол: опис та інструкція із застосування.

Фунгіцид Фундазол: опис, інструкція із застосування

Своєчасне оброблення посадок врятує дерева, клумби та врожай. Один з найуніверсальніших і найдієвіших препаратів – фунгіцид Фундазол, яким активно користуються дачники та садівники по всій країні. Щоб тобі не довелося розумітися на складних описах, ми вже все вивчили заздалегідь і пропонуємо інструкцію із застосування!

Принцип дії Фундазолу

У пакетику ти знайдеш дрібний білий порошок із неприємним, але слабким запахом. Головний активний компонент універсального фунгіциду – беноміл, який є синонімом Фундазола. За пропорційним співвідношенням він займає половину маси препарату.

Принцип дії є типовим для цієї категорії: агресивна речовина порушує структуру грибка. Після цього хвороба не може поширюватися далі і поступово сходить на «ні». Фундазол можна використовувати на всіх стадіях: від підготовки посівного матеріалу до лікування дорослих дерев.

Принцип дії Фундазолу

Застосування Фундазолу

Це системний та контактний фунгіцид з негайною та відкладеною діями. Він ефективний проти цвілі, сірої гнилі, плямистості всіх сортів та різновидів, борошнистої роси та болючого в’янення. Препарат безцінний для хвойних посадок, тому що протистоїть інфекційному виляганню та шюті.

При використанні нюансу: Фундазол просувається по рослині строго знизу вгору. Так що обприскування недостатньо для повноцінного відкладеного захисту. Потрібно, щоб речовина проникла через кореневу систему, інакше ефект буде виключно локальним у місці нанесення.

Застосування Фундазолу

Переваги

Найсильніша сторона Фундазолу – його висока ефективність у найближчі три дні. Потім захисний ефект тримається ще щонайменше тиждень. Засіб можна використовувати на початку та наприкінці сезону, тому що температура майже не має значення. Воно поєднується з іншими нейтральними речовинами, крім вапна та лугу.

Друга істотна перевага – сильна акарицидна дія, яка властива активному компоненту Фундазолу. Це означає, що препарат пригнічує не лише грибок, а й знищує шкідників із кладками. Він згубний для попелиці, кліщів та листоїдів, не дає розвиватися личинкам і порушує розвиток нематод та білокрилок.

Переваги фунгіциду Фундазол

Недоліки

Хоча Фундазол майже нешкідливий для птахів та корисних комах, це досить небезпечний препарат. Він викликає сильні алергічні реакції при контакті зі шкірою чи слизовими оболонками. Особливо він небезпечний для репродуктивної функції, аж до порушення розвитку плода.

Зворотний бік медалі – тривалий період розкладання в ґрунті. Хоча для листя та пагонів Фундазол майже нешкідливий, при накопиченні у ґрунті він поступово послаблює кореневі системи.

Недоліки Фундазолу

Дозування Фундазолу

Найчастіше використовується слабкий 0,1% розчин, тому що це досить токсична речовина. Частота обробок коливається від 2-3, залежно від ступеня плямистості чи поразки. Проти гнили і від фузаріозу достатньо 2 обприскування.

Дозування Фундазолу

Приготування розчину фунгіциду

Для 0,1% розчину додай у відро лише 10 г – це дуже економний засіб.Розводь Фундазол на вулиці або в максимально провітрюваному приміщенні. Обов’язково користуйся рукавичками та респіратором, а при контакті якнайшвидше зверніться до лікаря.

Для обприскування одного квадрата ділянки тобі знадобиться лише 150 мл розчину. Частотазалежить від конкретної проблеми та культури, але алгоритм один: до цвітіння, після врожаю або безпосередньо при ураженні.

Приготування розчину фундазолу

Фундазол для посадкового матеріалу

Для протруювання квіткових цибулин завантаж їх на три години в розчин з 10 г на 2 л води. Часнику потрібна концентрована та тривала обробка – 0,5 л води та добу. Тим самим розчином обприскують бульби – по півлітра концентрату на десяток.

Приготування розчину фундазола