Обробка смородини навесні від хвороб та шкідників

Обробка смородини навесні від хвороб та шкідників

Смородина – справжній садовий скарб, адже його ягоди, листя, квіти та коріння однаково корисні. Вона безперечний лідер з вітамінів та мінералів. Але щоб смородина справді радувала весь рік, про неї треба подбати ще напровесні! Розповідаємо, що робити, щоб кущі не хворіли та їх не атакували шкідники!

Хвороби смородини

Найчастіше смородину вражають різні грибкові захворювання, які можуть бути спричинені неправильним доглядом чи бактеріями. Антракноз вражає листя, залишаючи на них бурі хаотичні плями. Поступово вони повністю покривають пластини і ті просто відмирають.

Ще одне грибкове захворювання за характерний вид у народі називають – іржею. На листі з’являються руді плями, трохи здуті при найближчому вивченні. Рідше зустрічається біла плямистість або септоріоз, яка проявляється білими плямами.

Поширені хвороби смородини - чим обробити

Аскохітоз – грибок, більш властивий червоній смородині.При такому ураженні бурі плями по центру листа стають ще й трохи складчастими. А ось схожий на нього церкоспороз вражає червоні, чорні та білі сорти. Серед бурих плям проступають світлі середини, а потім вони переходять у двосторонній наліт.

Сферотека або борошниста роса за короткий термін може занапастити весь кущ смородини і перекинутися на сусідні. Вона проявляється в білому, що поступово темніє нальоті на листових пластинах. Махровість – небезпечне вірусне захворювання, через яке деформується і чахне листя, зникає запах і пропадає врожай.

Поширені хвороби смородини - чим обробити

Чим обробити смородину навесні від хвороб?

Перед обробкою смородини ріж з куща всі хворі та пошкоджені гілки, замерзлі пагони та хворі нирки. Обов’язково прибери навколо старе листя, посип грунт золою і пропухли. Так ти відразу позбавишся сприятливих умов для грибка і від паразитів, що благополучно зимують навколо куща.