10 найкращих фільмів з Хоакіном Феніксом

10 найкращих фільмів з Хоакіном Феніксом

Роль Джокера сколихнула нову хвилю популярності Хоакіна Фенікса у всьому світі. Однак це далеко не єдиний вдалий проект у кар’єрі багаторазового лауреата та призера “Золотого глобуса”, “Оскара”, “Греммі”, Канського фестивалю та інших престижних нагород. Розповідаємо про 10 найкращих фільмів з Хоакіном Феніксом на думку нашої редакції!

1. «Гладіатор» (2000)

Хоакін Фенікс грає римського імператора Коммода, який поки що прагне отримати владу. Проте його стосунки з підданими відверто не ладнаються, та й найкращий полководець імперії Максимус відмовляється стати на бік убивці Марка Аврелія. Один із найгучніших фільмів режисера Рідлі Скотта зібрав одразу 5 «Оскарів».

Гладіатор - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

2. «Знаки» (2002)

Фантастичний трилер вражає зоряним кастом. До Хоакіна Фенікса приєдналися Мел Гібсон, Рорі Калкін та сам режисер – М. Найт Шьямалан. Сім’я Хессов живе у маленькому містечку та має кукурудзяне поле.Якось колишній священик Грем разом із молодшим братом Мерріллом знаходить на ньому таємничі кола. Усюди частішають містичні події, і Хесси починають готуватися до інопланетного вторгнення.

Знаки - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

3. «Готель «Руанда»» (2004)

Історія відсилає до геноциду в Руанді, коли місцеві хути знищили руандійські тутсі. Напруженість між народами призводить до справжньої війни, і натомість якої розгортаються прості життєві драми. Хоч Хоакін Фенікс і грає тут лише журналіста, а головних героїв виконали Дон Чідл і Софі Оконедо, але фільм обов’язково заслуговує на увагу! До речі, історію в основі сценарію написав Пол Русесабаджіна, і за неї він здобув Президентську медаль Свободи – найвищу нагороду у США.

Готель «Руанда» - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

4. «Таємничий ліс» (2004)

Антиутопія Найта Шьямалана розповідає про життя протестантського селища, оточеного таємничим лісом із небезпечними істотами. Місцеві жителі відрізані від решти світу, але й не прагнуть зв’язуватися з цією колискою розпусти.Проте їм не вистачає ліків, і Люцій Хант у виконанні Хоакіна Фенікса хоче пройти за ними через небезпечний ліс. Але чи можна порушувати негласний договір із містичними силами?

Таємничий ліс - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

5. «Переступити межу» (2005 рік)

Байопік розповідає про історію відносин Джонні Кеша із Джун Картер. Саме цю пару зіграли Хоакін Фенікс із Різ Візерспун. Джонні Кеш пройшов непростий шлях від сімейних драм, військової служби та згубних звичок до щасливого шлюбу, про який мріяв десять років. Музичний фільм приніс безліч номінацій творцям та виконавцям, включаючи «Золотий глобус» для Фенікса.

Переступити межу - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

6. «Майстер» (2012)

«Майстер» розповідає історію колишнього моряка, а тепер – алкоголіка-бродяги Фредді у виконанні Хоакіна Фенікса. Він страждає від посттравматичного розладу, намагається повернутися до нормального життя та продає власний алкоголь. Але незабаром усе перевертає знайомство із засновником релігійного руху, захопленим експериментами над підопічними.Дивним чином фільм повністю провалився в прокаті, але зібрав десятки нагород. А всі виконавці головних ролей Фенікс, Хоффман та Емі Адамс номіновані на «Оскар» та «Золотий глобус».

Майстер - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

7. «Вона» (2013)

У недалекому майбутньому Теодор Туомблі у виконанні Хоакіна Фенікса удосконалив штучний інтелект, який назвав себе Саманта. Незабаром у Теодора із Самантою зав’язуються непрості стосунки… Фантастична мелодрама зібрала дивовижний зоряний склад. Разом із Хоакіном Феніксом у фільмі знялися Емі Адамс, Руні Мара, Кріс Претт, а Саманту озвучила Скарлет Йоханссон.

Вона - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

8. «Вроджена вада» (2014 рік)

Хоакін Фенікс постає у абсолютно несподіваному амплуа – у ролі приватного детектива Дока, який підсів на «траву». Несподівано колишня подруга Дока зникає і детектив розуміє, що історія тісно пов’язана з іншими його справами. Яскрава комедійна драма Пола Томаса Андерсона була охоче прийнята кінокритиками та отримала кілька різних номінацій за сценарій та чоловічі ролі.

Вроджена порок - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

9.«Тебе ніколи тут не було» (2017)

Драматична історія про сувору одиночку Джо у виконанні Хоакіна Фенікса завоювала призи за кращу чоловічу роль та кращий сценарій у Каннах. Джо не боїться нікого і нічого, окрім власних спогадів. І одного разу він зустрічає юну Ніну, яка змушена займатися проституцією та відчайдушно жадає допомоги.

Тебе ніколи тут не було - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом

10. «Джокер» (2019)

Якщо з якоїсь причини ти досі відкладаєш перегляд «Джокера» – саме час відмовитися від забобонів і надолужити! Драматичний фільм не має нічого спільного зі звичними та яскравими кінокоміксами. Захоплююча історія невдачливого коміка Артура Флека у виконанні Хоакіна Фенікса – скоріше похмурий трилер та трагедія про падіння відкинутої суспільством особи!

Джокер - Найкращі фільми з Хоакіном Феніксом