Види жіночого взуття – назви, фото та описи

Види жіночого взуття: назви, фото та описи

Лофери, мюлі, сабо, топсайдери – давно розбігаються очі серед десятків найменувань? Тоді спеціально для тебе ми підготували цей каталог видів жіночого взуття з фото та назвами. Більше тобі точно не доведеться плутатися у різних моделях під час шопінгу!

1. Човники

Сама класична та безпрограшна модель туфель із звуженим носком та на високих тонких підборах.

Лодочки

2. Хайкери

Трекінгові черевики з рифленою підошвою із досить жорсткого матеріалу. Спочатку це було похідне взуття.

Хайкери

3. Абаркаси

Прості літні сандалі з натуральної шкіри з практично закритим носком, вільною п’ятою та фіксуючим ремінцем.

Абаркаси

4. Топсайдери

Характерні риси топсайдерів – відкритий шов зовні від шкарпетки та шнурок по периметру.

Топсайдери

5. Еспадрильї

У класичній інтерпретації – легке літнє взуття з текстильним верхом та джутовою підошвою.

Еспадрильї

6. Сліпони

Сліпони нагадують кеди, але замість шнурівки – еластичні вставки з боків.

Сліпони

7. Біркенштоки

Яскравий приклад того, як за назвою одного бренду назвали модель взуття. Це відкриті сандалі-тапочки без задників із двома широкими ременями на плоскому ходу.

Біркенштоки

8. Мюлі

Літні босоніжки із відкритою п’ятою. Без п’яти або ремінця найчастіше випускаються на підборах або на масивній платформі.

Мюлі

9. Мері Джейн

Жіночі туфлі із закритим носком та п’ятою, та з ремінцем спереду. Колись це була дитяча модель, але вона виявилася такою зручною, що сподобалася і дорослим модницям.

Мері Джейн

10. Лофери

Класичний фасон, але без шнурків, та з відкритим швом. Існує багато підвидів лоферів, які можуть істотно відрізнятися силуетом.

Лофери

11. Уггі

Теплі чоботи з овчини ворсом усередину з рівною підошвою. Спочатку це взуття фермерів та пастухів, але теплі чоботи швидко розійшлися світом.

Уггі

12. Броги

Класичні броги шиються з W-подібним миском та дрібними перфорованими отворами на носінні та по швах.

Броги

13. Монки

Монки – це класичні туфлі, але з ремінцями. Як і інші унісекс-моделі, найчастіше жіночі монки роблять на низькому широкому підборі.

Монки

14. Сабо

Ефектне літнє взуття без задника, і знову на значній важкій платформі. Колись прототипом сабо були дерев’яні селянські черевики.

Сабо

15. Мокасини

Мокасини – закрите літнє взуття на тонкій підошві з характерним півколовим швом. Щось схоже носили індіанські племена у 17 столітті.

Мокасини

16. Челсі

Це черевики вище за щиколотки, у яких замість шнурівки з боків зроблені еластичні вставки.

Челсі

17. Чакка

Це низькі черевики з круглим носом та трьома отворами під шнурівку. Найчастіше замшеві на прошитій підошві.

Чакка

18. Дербі

Дербі та броги відрізняються конструкцією та кроєм, хоча на перший погляд схожі зовні. І ті, і ті зараз вважаються унісекс-моделями. Гарний вибір для широкої стопи та високого підйому.

Дербі

19. Гладіатори

Особливість гладіаторів у великій кількості ремінців і шнурків навколо ноги, причому вони можуть доходити майже до коліна. Колись у такому взутті ходили давньоримські воїни.

Гладіатори

20. Оксфорди

Класичні туфлі із закритим шнурівкою, які міцно вкоренилися у жіночому гардеробі. По суті, оксфорди відрізняються від брогів лише відсутністю перфорації.

Оксфорди

21. Чоботи-козаки

Головні атрибути козаків – стійкий підбор, гострий носок та широка халява. Часто вони прикрашені ременями, вишивкою, перфорацією або бахромою.

Чоботи-козаки

22. Ботильйони

Перші подібні чоботи колись створили спеціально для англійської королеви. У класичному вигляді вони на тонких підборах середньої висоти, але зараз вже є десятки варіантів.

Ботильйони

23. Ботфорти

Ботфорти – це насамперед висока халява, вище за коліно. Колись це було армійське взуття, яке особливо любили вершники.

Ботфорти

24. Веллінгтони

Високі м’які чоботи до коліна з часом почали робити з гуми.Сучасні виробники роблять яскраві кольорові колекції – ідеальний вибір для дощової погоди.

Велінгтони

25. Джордани

Джоордани – це окремий вид кросівок, які носять баскетболісти. Вони вищі, ніж класичні моделі, і фіксую щиколотку.

Джоордани

26. Кеди

Текстильний верх, гумова підошва та шкарпетка, та шнурівка – це все традиційні кеди. Хоча є і жіночні моделі з різних матеріалів.

Кеди

27. Рідінги

Якщо тобі здається, що це чоботи жокея, то знай, що саме вони є. Традиційно – з м’якої шкіри та на низьких підборах.

Рідінги

28. Яхтові туфлі

Основна особливість такого взуття – це матеріали, з яких він виготовлений. Підошва обов’язково плоска, нековзна та гумова, щоб не пошкодити палубу.

Яхтові туфлі

29.Крокси

Форма і специфіка кроксів настільки яскрава, що їх уже теж давно виділили.в окрему категорію. Секрет оригінального виробника в особливому вигляді гуми.

Кроки

30. Мартінси

Спочатку мартінси – це взуття конкретного бренду, але зараз так все частіше називають цілу категорію більш міської версії армійського взуття.

Мартінси

31. Балетки

Важко знайти щось простіше балеток на літо. Багато моделей навіть скроєні з однієї деталі, зовсім без швів. За своєю суттю вони нагадують балетні пуанти, звідки й походить назва.

Балетки

32. Ковбойські чоботи

Ковбойські чоботи дуже схожі на козаки, але вони можуть бути вищими і трохи відрізняються формою носіння. Зазвичай, на таких моделях багато прикрас – вишивка, клепки, ремінці, бахрома.

Ковбойські чоботи

33. Снікерси

Спортивне взуття, яке колись отримало свою назву за здатність безшумно підкрастися завдяки гумовій підошві. По суті, снікерси – це кросівки, хоч у деяких країнах так називають і кеди.

Снікерси

34. Сліпери

Сліпери схожі на сліпони, але у них обов’язково є язичок. Через це силует нагадує лофери та виглядає більш класичним, міським, а не спортивним.

Сліпери

35. Бабуші

Сучасним дизайнерам вдалося перетворити на модне взуття навіть стоптані домашні капці. Сучасні бабусі роблять із текстилю, шкіри або плетеної соломки.

Бабуші

36. Чоботи-труби

Холуня таких чобіт обов’язково роблять з товстої щільної шкіри, щоб вони тримали форму. Воно обов’язково пряме, без складок, бо зі складками це інша модель.

Чоботи-труби

37. Сандалі

Всі знають, що сандалі – це відкрите літнє взуття, проте постійно виникає плутанина в термінах. Так ось, сандалі – це обов’язково плоска підошва та фіксуючі ремінці.

Сандалії

38.Босоніжки

Босоніжки відрізняються здебільшого тим, що можуть бути на будь-якій підошві – каблуці, танкетці, платформі. У цьому плані вони ближчі до відкритих туфель.

Босоніжки

39. Вінкліпери

Так називають жіноче взуття з довгим гострим носком, причому це можуть бути туфлі, чоботи та ботильйони.

Вінкліпери

40. Дезерти

Прості повсякденні черевики насправді пошиті подібно до старовинного єгипетського взуття. Колись цю ідею перейняли британські солдати. Характерна риса – по два отвори для шнурків.

Дезерти

41. Римські сандалі

Легкі невагомі сандалі з найтоншою підошвою та безліччю ремінців зі шкіри або текстилю. Для кріплень найчастіше використовуються клепки.

Римські сандалії

42. Балморали

І знову класичні черевики прямо з Лондона. За традицією їх шиють із гладкої шкіри з прямими бічними швами та закритою шнурівкою.

Балморали

43. Славучі

Це можуть бути різні моделі, але найчастіше високі чоботи-труби. Головна відмінність слаучої – зібрана у складки шкіряна халява.

Слаучі

44. Сланці

Сланці – це звичайні «плескання» на плоскій підошві, які часто використовуються як елемент стилю спорт-шик.

Сланці

45. Чанки

Так називають масивне та навмисне грубе взуття на важкій товстій підошві. Раніше це були чергові експерименти над армійськими черевиками, але зараз у такому стилі роблять навіть жіночі босоніжки та кросівки.

Чанки