Гліцинія (60 фото) – види, догляд та вирощування

Гліцинія (60 фото): види та особливості догляду

Раніше вважалося, що побачити квітучу гліцинію – колосальне везіння та передбачення удачі. А за стародавньою японською легендою гілкою гліцинією богиня відвадила зло від священної гори Фудзіями. Тепер містичну ліану з величезними квітучими кистями можна виростити самостійно. І це навіть не надто складно!

Загальна інформація

Гліцинія або вістерія – гарна кучерява ліана, яка росте у Східній Азії та Північній Америці. Другу назву вона отримала на честь професора Каспара Вістара. Плеті можуть витягуватися до 20 м, а окремі кущики доживають до 150 років. Довге перисте листя розташовується почергово, а між ними звисають великі декоративні кисті до 50 см.

Листя гліцинії досить отруйні, тому не рекомендується вирощувати її там, де їй можуть поласувати домашні вихованці. З тієї ж причини ліану не висаджують біля водойм, щоб листя не опадали у воду і не отруювали риб. Цвітіння починається наприкінці березня, а суцвіття дуже запашні.

Загальна інформація - Гліцинія

Види гліцинії

Існує дев’ять основних видів гліцинії, але для декоративних цілей у ландшафтному дизайні використовуються лише три. Найчастіше зустрічаються фіолетові та бузкові відтінки, хоча є білі, сині та рожеві.

Гліцинія пишнокольорова

Крупна ліана витягується до 15 м і усеяна великими білими або синьо-ліловими кистями. Її головна перевага – дивовижна морозостійкість до -40 градусів.

Гліцинія пишнобарвна

Гліцинія багатоквіткова

Така гліцинія компактніша і більше нагадує дерево зі своїми втечами. Кисті у неї ще більше – до 60 см, але й листя велике. В основному багатоквіткові сорти пофарбовані в блакитний або блідо-фіолетовий.

Гліцинія багатоквіткова