Гліцинія (60 фото) – види, догляд та вирощування

Гліцинія (60 фото): види та особливості догляду

Раніше вважалося, що побачити квітучу гліцинію – колосальне везіння та передбачення удачі. А за стародавньою японською легендою гілкою гліцинією богиня відвадила зло від священної гори Фудзіями. Тепер містичну ліану з величезними квітучими кистями можна виростити самостійно. І це навіть не надто складно!

Загальна інформація

Гліцинія або вістерія – гарна кучерява ліана, яка росте у Східній Азії та Північній Америці. Другу назву вона отримала на честь професора Каспара Вістара. Плеті можуть витягуватися до 20 м, а окремі кущики доживають до 150 років. Довге перисте листя розташовується почергово, а між ними звисають великі декоративні кисті до 50 см.

Листя гліцинії досить отруйні, тому не рекомендується вирощувати її там, де їй можуть поласувати домашні вихованці. З тієї ж причини ліану не висаджують біля водойм, щоб листя не опадали у воду і не отруювали риб. Цвітіння починається наприкінці березня, а суцвіття дуже запашні.

Загальна інформація - Гліцинія

Види гліцинії

Існує дев’ять основних видів гліцинії, але для декоративних цілей у ландшафтному дизайні використовуються лише три. Найчастіше зустрічаються фіолетові та бузкові відтінки, хоча є білі, сині та рожеві.

Гліцинія пишнокольорова

Крупна ліана витягується до 15 м і усеяна великими білими або синьо-ліловими кистями. Її головна перевага – дивовижна морозостійкість до -40 градусів.

Гліцинія пишнобарвна

Гліцинія багатоквіткова

Така гліцинія компактніша і більше нагадує дерево зі своїми втечами. Кисті у неї ще більше – до 60 см, але й листя велике. В основному багатоквіткові сорти пофарбовані в блакитний або блідо-фіолетовий.

Гліцинія багатоквіткова

Гліцинія китайська

Велика дерев’яниста ліана швидко обплітає найскладніші та більші опори, тому її цінують у ландшафтному дизайні. Китайська гліцинія теплолюбна, але витримує короткі заморозки до -20 градусів. Саме від цього виду походять майже всі декоративні гібриди – Альба, Синій Сапфір, Плена, Сьєрра Мадре.

Гліцинія китайська

Догляд за гліцинією

Гліцинія прибула до нас із теплих регіонів, тому саме тепло – головна умова для її утримання. Гліцинію дуже люблять ландшафтні дизайнери, адже вона чудово прикрашає паркани та альтанки. Але можна вирощувати ліану і в будинку в досить просторому контейнері.

Температура

Влітку гліцинія чудово почувається на вулиці в саду, а ось до зими обов’язково захищай її від холоду. Прикореневу розетку високо підгортають, а батоги знімають з опори, складають на ствольне коло і засипають сухим листям. Кімнатні гліцинії повинні зимувати у холоді та темряві – десь у підвалі.

Температура - Догляд за гліцинією

Освітлення

Гліцинія любить світло і відноситься до тих рідкісних рослин, які потребують прямого сонячного проміння. У саду спочатку вибирай для посадки світле сонячне місце, а якщо вирощуєш гліцинію будинку – переставляй її влітку на південні вікна або виноси на балкон.

Освітлення - Догляд за гліцинією

Полив

Гліцинія важко переносить надмірну вологість, тому головне її не переливати.Субстрат має бути лише трохи мокрим, а взимку полив взагалі скорочують до мінімуму. Спекотного літа ліану потрібно обприскувати, але роби це вранці чи ввечері, не під сонцем.

Полив - Догляд за гліцинією

Грунт та добрива

Рослині потрібний живильний насичений ґрунт, тому вибирай ґрунт з дерном і перегноєм. Регулярно проводи підживлення з березня до вересня раз на два тижні. Але є і плюс: не доведеться мудрувати із комбінаціями мінералів – їй підходять комплексні добрива.

Грунт та добрива - Догляд за гліцинією

Пересадка та розмноження

Гліцинію розмножують відведеннями з найміцніших однорічних пагонів. Зроби косий надріз і поклади стебло в контейнер із глинистою дерновою землею. Найкраще відокремлювати його наступної весни, коли він міцно укоріниться.

В якості альтернативних методів використовується живцювання та щеплення, але вони не надто ефективні. Вирощувати гліцинію з насіння довго і незручно – потрібно тримати паростки під плівкою у темному місці за 25 градусів місяць-півтора.

Перед висадкою поступово загартуй саджанці, але захищай їх від вітру. У ґрунт гліцинію можна висаджувати тільки коли загроза заморозків вже минула, в яму 60х60х60 разом із мінеральними добривами. Пересаджують молоду гліцинію щороку, а ось великі дорослі рослини – при необхідності.

Пересадка та розмноження - Догляд за гліцинією

Обрізка

Сезонне обрізування проводиться для стимуляції цвітіння і для того, щоб прорідити надто густі батоги ліани. Але гліцинію можна виростити і у вигляді штамба – тоді потрібно постійно залишати одну найпотужнішу втечу. Формування проводять влітку в два заходи: на початку та в кінці сезону в міру зростання.

Обрізка - Догляд за гліцинією

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Гліцинія досить стійка до шкідників, але уникнути попелиці та конюшинних кліщів навряд чи вдасться. Для обробки використовують акарициди та інсектициди профілактично та при необхідності. Найпоширеніше захворювання – хлороз листя, який зазвичай виникає через лужний ґрунт.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Гліцинія

Гліцинія – фото

Усі легенди про походження гліцинії таки чи інакше пов’язані з красою та жіночністю. Можеш наочно переконатися, що це не дарма, просто глянувши на нашу вибірку фотографій!

Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото

Гліцинія – фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія – фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото
Гліцинія - фото