Анемони (70 фото) – види, догляд та вирощування

Анемони (70 фото): види та правильний догляд

Анемони радують садівників великими квітами різноманітних кольорів. Вони дуже красиво виглядають на тлі зелені, каменів та інших менших рослин. Грецькі міфи розповідають про те, що анемона – це символ кохання Афродіти та прекрасного Адоніса. І таке диво ти можеш легко виростити у власному саду!

Загальна інформація

Друга назва анемони, більш відома в наших широтах – вітряниця, по суті майже дослівний переклад наукового імені. Ймовірно, це тому, що великі ніжні пелюстки дуже чутливі до поривів вітру. Великі об’ємні квіти розгойдуються і тремтять на тонких високих квітконосах.

У анемонів довгі стебла та циліндрична або бульбоподібна коренева система. Вона добре запасає корисні речовини для буйного та тривалого цвітіння. Великі квіти симетричні та різнокольорові: від білого до синього, жовтого чи червоного. Яскраві анемони часто плутають з дикорослим маком.

У природі анемони ростуть у лісах і на тінистих галявинах, у гірських долинах, біля пагорбів, на луках і навіть у тундрі. Деякі види використовуються в медицині, а інші – виключно для декоративних цілей.

Спільна інформація - Анемони

Види анемонів

Усього існує понад 150 різновидів анемонів, які цвітуть у різний час. Через таку різноманітність у сортах іноді плутаються навіть досвідчені квіткарі. Зараз розповімо про найпопулярніші з них!

Звичайна анемона

Це найпоширеніший первоцвіт, який зустрічається на ділянках та в дикій природі. У звичайних анемонів великі квіти у вигляді дзвіночків із широкими білими, фіолетовими або червоними пелюстками. Висота стебла доходить до 15 см, а красу бутонів підкреслює густа галявина пелюсток.

Звичайна анемона - Види анемонів

Дубравна анемона

Це один з сортів, що швидко розростаються, так що з кожним роком він стає все популярнішим. Дубравна анемона розпускається красивими білими квітами, але іноді зустрічаються сині, рожеві та бузкові сорти. Дуже ефектно виглядають махрові гібриди діаметром до 3 см на невисоких густих кущах темно-зеленого відтінку.

Дубравна анемона - Види анемонів

Садова анемона

Великі квіти діаметром до 5 см зібрані з безлічі тонких пелюсток.Є білі, рожеві, фіолетові та червоні сорти з різнокольоровими тичинками. Садова анемона погано переносить морози, тому на зиму її особливо ретельно утеплюють.

Садова анемона - Види анемонів

Ніжна анемона

Мініатюрний витончений сорт висотою не більше 10 см сповна відповідає своїй назві. Він недовго цвіте, але легко проростає і дуже красиво виглядає. Квіти з’являються відразу ж з-під снігу одночасно з листям, тому це хороший сезонний варіант.

Ніжна анемона - Види анемонів

Корончаста анемона

Свою назву вид отримав за особливу будову квітки, що складається з кількох шарів пелюсток. Причому в діаметрі вони сягають 8 см, так що корончаста анемона – справжня садова королева у своєму роді. Стебла рідко витягуються вище за 20 см, хоча в теплих південних широтах можуть доростати до 40 см.

Корончата анемона - Види анемонів

Лютична анемона

Це дикорослий вигляд, повністю адаптований до наших широт.Насіння лютичної анемони не так просто знайти, зате вона виживає в будь-яких умовах і на будь-якому грунті. Селекціонери вивели сорти із махровими квітами.

Лютична анемона - Види анемонів

Японська анемона

Це досить високий кущ до 40 см з темним насиченим листям. Квіткові бутони зібрані в недбалі пухкі суцвіття. Японські анемони гарні різноманітністю кольорів і відтінків, за що цінуються садівниками.

Японська анемона - Види анемонів

Анемона ліпсієнсіс

Ще одна швидкозростаюча та гранично невибаглива рослина з ніжними вершковими квітами. Зустрічаються жовті та махрові сорти, але в будь-якому випадку теплі пелюстки контрастують з нейтральними темними листками.

Анемона липсиенсис - Види анемонів

Догляд за анемонами

У природі яскрава ефектна квітка зустрічається практично у всій Північній півкулі, аж до Арктики. Завдяки цьому анемони легко адаптуються до нашого клімату та широт. З вирощуванням не буде проблем навіть у недосвідчених квітникарів!

Температура

Ідеальна температура для анемонів під час цвітіння – близько 15-17 градусів, а на стадії зростання – 12-13 градусів. Але є окремі тонкощі, що залежать від сорту.Наприклад, зимостійкі гібриди переносять морози до -20 – -30 градусів.

Температура - Догляд за анемонами

Освітлення

Особливості освітлення залежать від того, коли цвіте конкретний сорт. Весняні анемони більше люблять розсіяне світло та ясну погоду, але добре почуваються у півтіні. Осіннім потрібно більше сонця, і з них близько 5 годин прямих сонячних променів.

Освітлення - Догляд за анемонами

Полив

Вологість – одна з головних вимог, щоб виростити гарні та здорові анемони. Але водночас їх не можна переливати, інакше кореневище згниє. Якщо навесні-літом регулярно йдуть дощі, скоротить частоту, а ось у сухий час поливай квітку раз на тиждень. І обов’язково покрий ґрунт шаром мульчі товщиною в пару-трійку сантиметрів.

Полив - Догляд за анемонами

Грунт та добрива

Використовуй живильну суміш для квітів – і зможеш обійтися зовсім без підживлення. У протилежному випадку, коли анемони цвітуть, обов’язково додай у ґрунт органічні добрива. Восени варто перейти на комплексні мінеральні суміші.Не забувай регулярно розпушувати ґрунт і виривати бур’яни, але не пошкодь делікатне кореневище.

Грунт та добрива - Догляд за анемонами

Пересадка та розмноження

Щоб правильно посадити бульби в ґрунт, доведеться знайти у кожного їх точку зростання. Вона обов’язково має бути зверху і не закрита землею. У ямку глибиною 15 см засип дерев’яну золу і перегній, а потім виклади бульбу і утрамбуй ґрунтом.

Анемони з насіння вирощують лише досвідчені квіткарі, бо це довго і важко. Сіянці можна переносити у відкритий ґрунт лише на другий рік, і перше цвітіння настане через три роки. Зате якщо правильно підібрати та поєднати сорти, можна створити клумбу, яка цвістиме від ранньої весни до кінця осені.

Клубні дорослого анемона віком 4-5 років можна ділити під час пересадки. Готові ділянки довжиною близько 5 см висади в пухкий ґрунт і чекай укорінення. Цілком зрілими вони стануть через 2-3 роки, і тоді ж почнуть тішити тебе стабільним цвітінням.

Пересадка та розмноження - Догляд за анемонами

Зимівка

У теплих широтах анемон може перезимувати під товстим шаром лапника або листя.А от у холодних, щоб бульби були готові наступного року, їх доведеться викопати. Видалити всю наземну частину і склади їх у ящики в пісок чи торф– до весни вони лежатимуть у темному прохолодному місці.

Зимівка - Догляд за анемонами

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Анемони повністю адаптовані до мінливого континентального клімату та північних холодів. Вони майже не схильні до хвороб, якщо дотримуватися правил догляду. Зі шкідників найчастіше зустрічається листова нематода, яка залишає жовто-бурі плями на листі. Тут важливо вчасно видалити уражені рослини та замінити ґрунт.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Анемони

Анемони – фото

Анемони прикрасять будь-який сад чи клумбу, з них створюють химерні ландшафтні композиції та розкішні букети. Подивись на їхню красу!

Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото
Анемони - фото