Хвороби вишні – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби вишні: описи з фото та способи лікування

Серйозною перешкодою на шляху до довгоочікуваного врожаю вишні можуть стати її хвороби. І причини аж ніяк не завжди у неправильному догляді, адже інфекція може перейти із сусідніх дерев або її принесуть шкідники. Тож рекомендуємо підготуватися заздалегідь! Ми зібрали для тебе опис найпоширеніших хвороб вишні з фотографіями, а також ділимося способами їх лікування!

1. Коккомікоз

Це грибок, який вражає все дерево, але насамперед його видно на листі. Найчастіше суперечки зимують в опалому листі біля стовбура, тому таке важливе регулярне прибирання. Червоно-жовтогарячі плями починають поступово підніматися з нижніх гілок вгору, буріють і покриваються нальотом на звороті.

Селекціонери вивели сорти, досить стійкі до кокомікозу, тому звертай увагу на сортові характеристики. При посадці уникай низин та вологого ґрунту, вчасно перекопуй ґрунт. Обприскувати вишню слабким розчином сечовини до облітання листя та медовмісними засобами – пізніше. Для лікування використовуються ті ж медовмісні засоби, Бордоська рідина, фунгіциди Скор або Оксихом.

Коккомікоз - Хвороби вишні, опис з фото та лікування

2. Антракноз

Це грибок, який насамперед вражає плоди так, що вони гниють. Дуже легко згаяти перші симптоми з виду, тому що на ягодах з’являються дрібні бліді плями. Дощовий спекотний сезон сприяє майже миттєвому розповсюдженню антракнозу.

Вчасно прибирай падалицю, перекопуй ґрунт і білі стовбур із нижніми гілками. Завжди дезінфікуй всі садові інструменти та користуйся садовим варом. Для лікування тричі обприскуйте вишню Полірамом або аналогічними препаратами з інтервалом 1,5-2 тижні.

Антракноз - Хвороби вишні, опис з фото та лікування