Хвороби вишні – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби вишні: описи з фото та способи лікування

Серйозною перешкодою на шляху до довгоочікуваного врожаю вишні можуть стати її хвороби. І причини аж ніяк не завжди у неправильному догляді, адже інфекція може перейти із сусідніх дерев або її принесуть шкідники. Тож рекомендуємо підготуватися заздалегідь! Ми зібрали для тебе опис найпоширеніших хвороб вишні з фотографіями, а також ділимося способами їх лікування!

1. Коккомікоз

Це грибок, який вражає все дерево, але насамперед його видно на листі. Найчастіше суперечки зимують в опалому листі біля стовбура, тому таке важливе регулярне прибирання. Червоно-жовтогарячі плями починають поступово підніматися з нижніх гілок вгору, буріють і покриваються нальотом на звороті.

Селекціонери вивели сорти, досить стійкі до кокомікозу, тому звертай увагу на сортові характеристики. При посадці уникай низин та вологого ґрунту, вчасно перекопуй ґрунт. Обприскувати вишню слабким розчином сечовини до облітання листя та медовмісними засобами – пізніше. Для лікування використовуються ті ж медовмісні засоби, Бордоська рідина, фунгіциди Скор або Оксихом.

Коккомікоз - Хвороби вишні, опис з фото та лікування

2. Антракноз

Це грибок, який насамперед вражає плоди так, що вони гниють. Дуже легко згаяти перші симптоми з виду, тому що на ягодах з’являються дрібні бліді плями. Дощовий спекотний сезон сприяє майже миттєвому розповсюдженню антракнозу.

Вчасно прибирай падалицю, перекопуй ґрунт і білі стовбур із нижніми гілками. Завжди дезінфікуй всі садові інструменти та користуйся садовим варом. Для лікування тричі обприскуйте вишню Полірамом або аналогічними препаратами з інтервалом 1,5-2 тижні.

Антракноз - Хвороби вишні, опис з фото та лікування

3. Парша

Грибок-збудник зимує в сухому листі, поширюється в теплий сезон, а потім – нещадно знищує врожай. Перший симптом – жовті тріскаючі плями на молодому листі в розпал літа, коли температура піднімається вище 20 градусів.

Уникнути парші майже неможливо без профілактичних заходів. Били стовбури, відразу ж прибирай сухе листя і гілки, регулярно вноси азотні та калійні підживлення для імунітету. Для лікування знадобиться багаторазова обробка медовмісними фунгіцидами, на зразок Купрозана.

Парша - Хвороби вишні, опис з фото та лікування

4. Моніліоз

Це грибок, який вражає квіти, бутони та молоде листя під час дощів та похолодань. Спочатку все виглядає, як дерево просто засихає. Багато хто помилково вважає, що вишня горить на сонці або через брак вологи, а проблема діаметрально протилежна.

Для профілактики регулярно проріджуй крону, обробляй стовбур садового вапна з мідним купоросом, вчасно прибирай опале листя. Для обприскування використовується Бордоська рідина та фунгіциди на основі міді. Але спочатку потрібно ретельно вирізати та спалити усі пошкоджені гілки, а зрізи обробити антисептиком.

Моніліоз - Хвороби вишні, опис з фото та лікування

5. Гомоз

Якщо на гілках вишні з’являються ніби грудки золотистої смоли – це камедь. Причини можуть бути різними – від надлишку вологи з добривами до механічних пошкоджень гілок. Саме тому важливо відразу ж обробляти рани садовим варом, глиною з коров’яком чи розчином міді.

Гомоз - Хвороби вишні,опис з фото та лікування

6. Клястеріоз

Це одна з грибкових плямистостей, властива вологим та теплим регіонам. Її легко відрізнити, бо дрібні плями пересихають та випадають, залишаючи за собою дірки. Помилково клястеріоз плутають із пошкодженнями або шкідниками, але комах зазвичай помітно візуально.

У найзапущеніших випадках такі ж плями з’являються на плодах, а гілки покриваються виразками. Завжди відразу видаляй пошкоджені гілки, обробляй зрізи варом і двічі на рік обприскувати вишню мідним купоросом. Для лікування використовуються ті ж медовмісні препарати, але у підвищеному дозуванні.

Клястеріоз - Хвороби вишні, опис з фото та лікування

7. Іржа

На симптоматику іржі вказує її назву – листя вишні покривається бугристими помаранчевими плямами. Це грибок, який найчастіше переносять хвойні породи, тому уникай подібного сусідства. Для профілактики восени обприскуйте дерева мідним купоросом, а для лікування використовуй Скор, Хом або подібні препарати.

Жірка - Хвороби вишні, опис з фото та лікування