Немезія (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Немезія (50 фото): види, посадка та правильний догляд

Чарівна африканська немезія одразу ж привертає увагу своєю незвичайною красою. Її лійчасті квіти цікаві яскравим забарвленням і стануть справжньою окрасою будь-якого саду. Навіть ім’я рослини особливе – на честь богині відплати Немезиди. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Немезія – дуже красива і гілляста квітуча рослина, найчастіше – трав’яниста або напівчагарникова. У неї сильні, стоячі та частково опушені пагони та ароматні квітки до 3 см у діаметрі. Бутони бувають одиночними або зібраними в хуртові суцвіття.

Висота кущиків в середньому варіюється від 30 до 60 см. Іноді через занадто великі і важкі суцвіття стебла з часом згинаються. Зубчасте листя декоративне саме по собі.

Немезія приваблює різноманітністю відтінків, але найчастіше це тепла кольорова гама. Дуже хороші двоколірні сорти. Якщо забезпечити рослині хороші умови, вона настільки рясно цвіте, що зелена частина майже не видно за яскравими пелюстками.

Загальна інформація

Види немезії

У рід немезії входить близько 50 різновидів, але тільки найяскравіші і пишноквітучі з них використовуються в декоративному садівництві.

Це невеликий однорічник до 40 см у висоту, але при цьому – з густою розлогою кроною. Листя – витягнуте лінійне, а діаметр барвистих квіток доходить до 2,5 см. Забарвлення бувають найрізноманітнішими – від червоного до блакитного.

Золоподібна немезіяРізнобарвна німезія

Галисті, але прямостоячі кущики зовсім компактні – до 25 см. Квітки цієї немезії відрізняються правильною симетричною формою та блідою серединкою.

Різнобарвна незмія

Лазорева незмія

Це відмінна ампельна рослина з гнучкими трав’янистими пагонами близько 40 см завдовжки. У червні блакитна німезія густо покривається великими блакитними, рожевими або білими суцвіттями.

Лазорева німезія