Немезія (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Немезія (50 фото): види, посадка та правильний догляд

Чарівна африканська немезія одразу ж привертає увагу своєю незвичайною красою. Її лійчасті квіти цікаві яскравим забарвленням і стануть справжньою окрасою будь-якого саду. Навіть ім’я рослини особливе – на честь богині відплати Немезиди. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Немезія – дуже красива і гілляста квітуча рослина, найчастіше – трав’яниста або напівчагарникова. У неї сильні, стоячі та частково опушені пагони та ароматні квітки до 3 см у діаметрі. Бутони бувають одиночними або зібраними в хуртові суцвіття.

Висота кущиків в середньому варіюється від 30 до 60 см. Іноді через занадто великі і важкі суцвіття стебла з часом згинаються. Зубчасте листя декоративне саме по собі.

Немезія приваблює різноманітністю відтінків, але найчастіше це тепла кольорова гама. Дуже хороші двоколірні сорти. Якщо забезпечити рослині хороші умови, вона настільки рясно цвіте, що зелена частина майже не видно за яскравими пелюстками.

Загальна інформація

Види немезії

У рід немезії входить близько 50 різновидів, але тільки найяскравіші і пишноквітучі з них використовуються в декоративному садівництві.

Це невеликий однорічник до 40 см у висоту, але при цьому – з густою розлогою кроною. Листя – витягнуте лінійне, а діаметр барвистих квіток доходить до 2,5 см. Забарвлення бувають найрізноманітнішими – від червоного до блакитного.

Золоподібна немезіяРізнобарвна німезія

Галисті, але прямостоячі кущики зовсім компактні – до 25 см. Квітки цієї немезії відрізняються правильною симетричною формою та блідою серединкою.

Різнобарвна незмія

Лазорева незмія

Це відмінна ампельна рослина з гнучкими трав’янистими пагонами близько 40 см завдовжки. У червні блакитна німезія густо покривається великими блакитними, рожевими або білими суцвіттями.

Лазорева німезія

Пишноквітуча незмія

До цієї групи увійшли сорти з рясним цвітінням. Бутони при цьому досить дрібні, білі або блакитні, але їх дуже багато.Немезія флорибунда тільки набуває популярності в Росії.

Пишноквітуча незмія

Гібридна немезія

Традиційна окрема категорія для селекційних сортів різноманітних кольорів та форм. У гібридної немезії гарне яскраво-зелене листя і великі асиметричні квітки до 2 см у діаметрі.

Гібридна немезія

Догляд за немезією

При вирощуванні немезії як однорічника – з доглядом немає взагалі жодних проблем. Їй цілком підходять природні умови наших широт.

Температура

Під час активного зростання ідеальна температура – ​​стабільні +18 градусів. При зимівлі у приміщенні рекомендується знизити її до +12. У відкритому ґрунті німезія вирощується лише як однорічник.

Температура

Освітлення

Немезія не боїться прямих сонячних променів і потребує яскравого освітлення протягом усього дня. Деякі сорти можуть рости в легкому затінку, але навіть вони не цвітимуть у тіні.

Освітлення

Полив

Поливати немезію потрібно регулярно, але щоб верхній шар грунту встигав просохнути. Бажано використовувати м’яку теплу воду. Не можна садити немезію на ділянках, що затоплюються, або при близькому заляганні ґрунтових вод.

Грунт

Грунт для німезії має бути в першу чергу добре дренований. Все має бути помірним – вологість, родючість, кислотність. Не підійде тільки грунт із високим вмістом вапна.

Грунт

Добрива та підживлення

Немезію підгодовують лише 2-3 рази за сезон – більше не потрібно. Молодим пагонам потрібен азот для нарощування зеленої маси, а потім ближче до цвітіння – калій та фосфор для формування бутонів. Можна удобрювати немезію органікою.

Добрива та підживлення

Посадка та розмноження

Насіння немезії висівають у контейнери з хорошим дренажним шаром до кінця березня. Потрібен рихлий, але поживний субстрат і більше місця, щоб не загущати посадку. Зверху присип насіння тонким шаром піску і накрий плівкою або склом. Приблизно через тиждень при +20 градусах і півтіні з’являться перші сходи.

Коли все насіння зійде, забери плівку та низьку температуру до +10 градусів. Більше світла поки що теж не потрібно – твоє завдання зімітувати природні умови, щоб кущики росли міцними та пишними. Коли на них з’явиться 2-3 листочки, сіянці можна прищипнути та розсадити в окремі стаканчики.Поступово починай підвищувати температуру.

У сад німезію пересаджують, коли вже остаточно пройдуть заморозки – десь до кінця травня. Відстань між лунками – 20-30 см. Рекомендуємо використовувати метод перевалки, щоб не пошкодити кореневу систему. Потім замульчуй ділянку для збереження вологи та захисту від бур’янів.

Перед висадкою розсаду поступово загартовують по кілька годин на день. У теплих регіонах можна висаджувати насіння відразу в землю, але тоді вона пізніше зацвіте. Якщо раптом таки нагрянули несподівані холоди, накрий квіти нетканим покривним матеріалом.

Щоб розмножити немезію живцями, восени занеси її до приміщення і залиш перезимувати у прохолоді. Навесні відділи молоді пагони та вкорени їх у вологому торфі під плівкою. А ось розподілом немезію не розмножують через низьку ефективність процедури.

Посадка та розмноження

Хвороби та шкідники немезії

При поганому дренажі та підвищеній вологості розвивається коренева гнилизна та чорна ніжка, і сильно пошкоджену рослину доведеться знищити. Також немезія страждає на інші грибкові захворювання. Для лікування використовуй фунгіциди, а для профілактики – не загущай посадки та уникай надто інтенсивних поливів у холодні дні.

Найпоширеніший шкідник немезії – павутинний кліщ, який залишає на листі наліт тонкого білого павутиння. Поступово рослина жовтіє, тріскається і чахне.На ранніх стадіях допомагає промивання мильним розчином, але якщо комах багато – одразу використовуй хімічні препарати.

Хвороби та шкідники немезії

Немезія – фото

Немезія відноситься до тих садових квітів, які абсолютно не потребують реклами. Адже найкраща реклама – її природна краса!

Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото
Немезія – фото