Чубушник (75 фото) – види, посадка та догляд за садовим жасмином

Чубушник (75 фото): види, посадка та догляд

Шукаєш багаторічні декоративні чагарники для саду? Тоді зверни увагу на чубушник, який недаремно прозвали садовим жасмином. Він наповнить твою ділянку неповторним ніжним ароматом і порадує витонченими білими суцвіттями. А ми вже готові розповісти, яким він буває і як його доглядати!

Загальна характеристика

Чубушник – це не справжній жасмин, так його прозвали в народі за схожий відтінок та аромат. Насправді він належить до сімейства Гортензієвих і благополучно зростає в Америці, Південній Європі та Східній Азії. Чубук – це частина курильної трубки типу мундштука, для виготовлення якої ще в давнину використовували чубушник.

Молоді пагони вкриті тонкою коричневою корою, яка згодом товщає, грубіє і сіріє. При цьому пагони, які розходяться від розетки кореневища, можуть бути не тільки прямими, а й нікчемними.

Загальна характеристика - Чубушник

Листя садового жасмину – насиченого соковитого зеленого кольору, але зустрічаються сорти зі світлим або золотистим листям.Зазвичай вони овальні або яйцеподібні, трохи загострені до краю. Розмір залежить від конкретного сорту чубушника: від 2 см для карликових видів до 9 см для звичайних. Суцвіття – білого або кремового відтінку, рідше зустрічаються двокольорові з рожевим або бузковим відблиском. А ось форма квітів значно відрізняється кількістю пелюсток та махровістю. Є великі сорти до 10 см діаметром, а є навіть дзвонові суцвіття.

Загальна характеристика - Чубушник

Види чубушника

Існує близько 70 сортів чубушника, але селекціонери та садівники в основному вирощують кілька з них. Це і маленькі низькорослі кущі, і високі розлогі чагарники до 4 метрів.