Іриси (60 фото) – види, догляд та вирощування

Іриси (60 фото): види та особливості догляду

За чудове та незвичайне розфарбування греки назвали іриси на честь богині веселки. А за дивовижну форму в народі їх іноді називають «північними орхідеями». За легендою ці квіти з’явилися біля моря, де проросли зі сліз жінки, що чекала на чоловіка-моряка під час шторму. Подібно до маленьких маяків, яскраві бутони висвітлювали шлях. Сьогодні ми розповімо про іриси та догляд за ними!

Загальна інформація

Щойно не називають іриси у різних регіонах – касатики, півники, сорочі квіти чи косиці. Вони примітні химерною формою пелюсток, пофарбованих у всілякі кольори веселки. Листя – довге та плоске, мечоподібної форми та з восковою поверхнею.

Квіти ірисів великі та ароматні, із шести пелюсток: три вивернуть вниз і ще три – зрощені та підняті вгору. Зростають вони поодиноко, але зрідка зустрічаються об’ємніші суцвіття. Іриси досить примхливі у догляді, але натомість клумба радуватиме небувалою красою з травня до липня.

Спільна інформація - Іриси

Види ірисів

Іриси зустрічаються у всьому світі, і кількість різновидів обчислюється сотнями.Серед них є цибулинні та кореневищні – вони дещо відрізняються специфікою посадки. Деякі сорти розквітають двічі – вдруге ближче до осені.

Ірис бородатий

Найпоширеніші у нас – німецькі або бородатие іриси, які отримали свою назву за характерну форму квітки. Серед них є багато цікавих різнокольорових сортів із гладкими або хвилястими пелюстками – Acoma, Bewilderbest, Baltic Sea та інші.

Ірис бородатий

Ірис сибірський

Квіти сибірських ірисів розкриваються до 10 см, і найчастіше їх відтінки перебувають у блакитно-фіолетовій гамі. Це високий вигляд – до 80 см, а ще у нього зовсім немає характерного ірисового запаху.

Ірис сибірський