Квіти для клумби – фото з назвами, каталог багаторічних та однорічних квітів

Квіти для клумби: фото з назвами (каталог)

Кожен квітникар створює улюблені клумби, як справжній художник – ретельно підбираючи фарби та складаючи композицію. Але щоб квітник був не лише красивим, а й здоровим, потрібно правильно поєднувати сорти. Зважай на специфіку ґрунту, кількість сонця та тіні, вологість та інші нюанси. А ми вже готові показати тобі безліч варіантів багаторічних та однорічних кольорів!

Особливості та вимоги до кольорів

Вміст клумби потрібно планувати, виходячи з того результату, який ти хочеш отримати. Клумба безперервного цвітіння, трав’яниста галявина, декоративний міксборд, сезонна композиція чи розсада під зрізання?

Всі квіти можна розділити на низькорослі, середні та високі – і це один із ключових критеріїв. Важливо, щоб краєвиди першому плані не загороджували далекі. Від цього страждають не лише декоративні властивості, а й здоров’я квітника, який недоотримує світла, повітря та вологи.

Особливості та вимоги - Квіти для клумби

Враховуйте, де знаходиться клумба: на піднесенні або в низині з високим рівнем ґрунтових вод.На сонці, у півтіні чи під густими кронами дерев? Коли цвітуть вибрані сорти, якого догляду вимагають, чим їх удобрювати і чи потрібно обрізати?

Не варто гнатися за тим, щоб змішати якнайбільше яскравих видів на кількох квадратах. Визначся з колірною гамою: чи тобі хочеться однотонний або строкатий квітник. Контрастні поєднання завжди виглядають стильно і ефектно, а суміжні відтінки дуже гармонійні.

Майте на увазі, що деякі види просто не можуть уживатися поруч. Наприклад, півонії та троянди, троянди та конвалії або троянди та гвоздика. Капризні жоржини витісняють навіть бур’яни, а всі лютикові вимагають так багато вологи, що їх чутливіші сусіди просто засохнуть.

Особливості та вимоги - Квіти для клумби