Чому не цвітуть іриси: основні причини, що робити

Чому не цвітуть іриси: основні причини, що робити

Ніжні та делікатні іриси зовсім невибагливі, але іноді навіть вони не розпускаються у сезон. Звичайно, це засмучує навіть досвідчених садівників, адже витрачено так багато сил і часу. Складно одразу зорієнтуватися, чому улюблені іриси не цвітуть. Тому ми вже з’ясували основні причини та розібралися, що з ними робити!

1. Глибока посадка

Квіти не переносять сильного заглиблення кореневища, причому настільки, що навіть можуть загинути. Стеж, щоб коренева шийка була відкрита хоча б на третину, а якщо це не так – терміново виправляй. Не викопуй стебло повністю – достатньо прибрати близько сантиметра ґрунту.

Глибока посадка - Чому не цвітуть іриси

2. Нестача тепла

У ірисів є одна цікава особливість: їх краще садити так, щоб спинка кореневища дивилася на південь. Через це вона краще нагріватиметься, а квіткові нирки – формуватися рясніші. Щоб через рік іриси точно зацвіли, восени цю спинку треба прикрити.

Нестача тепла - Чому не цвітуть іриси

3. Нестача освітлення

Ірис – не та квітка, яка може буйно цвісти в тіні, тому їй потрібно якнайбільше світла. Вирішити проблему можна літньою пересадкою – рослини без проблем її переживають.

Нестача освітлення - Чому не цвітуть іриси

4. Іриси довго зростають на одному місці

Не рекомендується вирощувати квіти на тому самому ділянці понад п’ять років. Вони витягають із землі все, що могло бути корисно – тому періодично варто переселяти клумбу.

Довго ростуть на одному місці - Чому не цвітуть іриси

5. Неправильний полив

Іриси не потребують затоки водою і легко переносять невелику посуху, тому причиною відсутності квітів може бути перелив і супутні грибкові хвороби. Тоді ґрунт потрібно просушити, а рослини профілактично обробити фунгіцидами.

Але є нюанс: кілька тижнів після висадки і в період бутонізації рясний полив необхідний. І коли його не надають – іриси так само не зацвітуть, тому що бутони просто не сформуються і не зміцніють. Рекомендуємо поливати клумбу ввечері та нормалізувати режим.

Неправильний полив - Чому не цвітуть іриси

6. Нестача живлення

Бутони не формуються, не розпускаються або зовсім опадають, якщо їм недостатньо життєво необхідних елементів. За перших ознак дефіциту терміново проведи комплексне підживлення, але не використовуй органіку.

Нестача харчування - Чому не цвітуть іриси

7. Нестача місця

Одна з причин, через яку іриси потрібно пересаджувати – їхнє активне зростання. За пару років клумба розростається і стає значно густішим, так що квітам просто тісно на маленькій ділянці. Звичайно, вони не зацвітуть у таких умовах!

Нестача місця - Чому не цвітуть іриси

8.Коренева гнилизна

Це найнебезпечніший ворог ірисів, тому що її можна помітити лише через рік. Оглянь кореневу шийку і за перших ознак проблемивикопай квіти, обріж все уражене коріння, оброби марганцівкою або фунгіцидами і пересади. Найчастіше іриси гниють наступного року після прохолодного та сирого літа.

Корнева гнилизна - Чому не цвітуть іриси

9. Зимові морози

Квіти не розпустяться, якщо взимку іриси перемерзли, причому це стосується навіть стійких сибірських сортів. Щоб уникнути наслідків, завжди на зиму вкривай клумбу лапником або спеціальним текстилем.

Зимові морози - Чому не цвітуть іриси

10. Особливості сорту

Існують сотні різновидів ірисів, і їх вимоги до умов можуть відрізнятися. Періоди цвітіння теж варіюються, так що спочатку з’ясуй, які саме види ростуть у тебе і чи підходять вони для твого регіону.

Особливості сорту - Чому не цвітуть іриси

11. Хвороби

Вологість, тіснота та підмерзання – сприятливе середовище, що сприяє розвитку різноманітних грибків.Гнилі, іржа і фузаріоз вбивають рослину цілком, так що позначаються на цвітінні. Потрібна екстрена обробка протигрибковими препаратами при перших тривожних симптомах.

Хвороби - Чому не цвітуть іриси

12. Шкідники

Іриси приваблюють совок, що об’їдають квітконоси, і тоді рослина точно не зацвіте. Клумби страждають через попелиця, щитівки, ведмедики, слимаки і трипси. Найкращий метод боротьби – профілактичне оброблення інсектицидами заздалегідь.

Шкідники - Чому не цвітуть іриси