Квіти, схожі на ромашки – назви та фото (каталог)

Квіти, схожі на ромашки: назви та фото (каталог)

Так хочеться додати до саду яскравих фарб, але при цьому зберегти відчуття весняної легкості та ніжності. Ромашки дуже гарні та витончені, проте у великій кількості – досить одноманітні. Але ми знайшли ще 25 видів квітів, схожих на них. Вони відрізняються забарвленнями, термінами цвітіння та вимогами до догляду. Ділимося назвами та фото, а ти вибирай!

1. Анациклюс

Фото анациклюса можна сміливо покласти поруч із фото ромашки для гри «знайди відмінності». Є десятки однорічних та багаторічних видів, і більшість із них чудово почуваються у наших широтах.

Анациклюс - Квіти схожі на ромашки

2. Космія

Ніжна та яскрава космея – вічна улюблениця садівників за красу та невибагливість. Трав’янистий однорічник не потребує складного догляду та постійної турботи після посіву.

Космея - Квіти схожі на ромашки

3.Гербера

Є майже сотня видів гербер всіх можливих розмірів та кольорів: від компактних садових до високих красунь під зрізання. Вони дуже теплолюбні та люблять яскраве сонце.

Гербера - Квіти схожі на ромашки

4. Хризантема

Деякі навіть називають хризантеми осінніми ромашками, але тут треба правильно підібрати сорт. У букетах ти зазвичай бачиш корейські краєвиди, а ось замість ромашок зверни увагу на арктичні та індійські.

Хризантема - Квіти схожі на ромашки

5. Маргариткоквітковий геліхризум

Під складною довгою назвою ховається квітка, яка одночасно нагадує ромашку, маргаритку та хризантему. Є й екзотичніші види, на кшталт коралоподібного або геліхризуму Мілфордовою.

Маргариткоквітковий геліхризум - Квіти схожі на ромашки

6. Урсінія

Яскраві великі квіти жовтого, пурпурного або білого кольору виглядають, наче глянсові.Ефект ще більше посилює темне зелене листя на пагонах, що виростають до 60 см.

Урсинія - Квіти схожі на ромашки

7. Гацання

Африканська гостя нагадує велику екзотичну ромашку, але більш яскраву та виразну. Садівники цінують її за великі різнокольорові пелюстки на суцвіттях діаметром до 10 см і навіть більше.

Гацанія - Квіти схожі на ромашки

8. Остеоспермум

За малознайомою назвою ховається африканська маргаритка, яка з кожним роком стає все краще знайома нашим садівникам. До пізнішої осені остеоспермум радує буйним пишним цвітінням.

Остеоспермум - Квіти схожі на ромашки

9. Доронікум

Гірська квітка ідеально підходить для оформлення альпійських гірок або рокаріїв. Висота різних сортів коливається від 10 до 80 см, а квіти нагадують яскраві жовті ромашки.

Доронікум - Квітисхожий на ромашки

10. Ерігерон

Невеликий акуратний багаторічник виростає до 40 см і чудово прикрашає густі різнокольорові клумби. Компактні суцвіття до 5 см складаються з великої кількості тонких і злегка закруглених пелюсток.

Еригерон - квіти, схожі на ромашку

11. Цинерарія

Яскрава цинерарія привертає увагу різнокольоровими квітами, які дуже ефектно виглядають у великих групах. Альтернативою ромашці стане цинерарія строката кривава, яка прийшла до нас з Канарських островів.

Цинерарія - квіти, схожі на ромашку

12. Ехінацея

Корисна квітка також дуже декоративна, особливо фіолетові, кремові та червоні сорти. Від ромашки її відрізняє лише химерна і об’ємна серединка.

Ехінацея - квіти, схожі на ромашку

13. Арктотіс

Незвичайний арктотис у формі блюдця трохи нагадує суміш ромашки і гербери. Крім білого, цікаві фіолетові, помаранчеві, рожеві, червоні та лимонні сорти.

Арктотіс - квіти схожі на ромашки

14. Анемони

Ніжний декоративний первоцвіт ще називають вітряницею, адже його ароматні пелюстки тремтять від найменшого пориву. Різноманітних сортів дуже багато – коронований, японський, лісовий, дубовий та інші.

Анемони - квіти, схожі на ромашку

15. Нив’яник

Класичну ромашку дуже важко відрізнити від ромашки, за винятком того, що вона більша. Багато видів можна вирощувати як багаторічні рослини, і вони добре приживаються в наших широтах.

Листя - Квіти, схожі на ромашку

16. Кореопсис

Основна перевага кореопсиса – яскраві пелюстки дуже глибоких насичених кольорів. Бувають компактні кущі до 30 см, а є високі великоквіткові сорти до метра.

Кореопсис - Квіти схожі на ромашки

17. Топінамбур

Мабуть, найнесподіваніший гість цього списку, крім корисного бульби, радує ще гарним декоративним цвітінням. У нього яскраві лимонні суцвіття, що розкриваються до кінця літа. А ще топінамбур чудово зимує без укриття.

Топінамбур - Квіти схожі на ромашки

18. Календула

Яскраво-жовтогаряча календула добре відома своїми цілющими властивостями, і це теж ріднить її з ромашкою. Квітка дуже невибаглива, не потребує складного догляду і навіть розмножується сама.

Календула - Квіти схожі на ромашки

19. Рудбекія

Екзотична рудбекія нагадує пофарбовану та злегка витягнуту ромашку оранжевого, жовтого або коричневого кольору. Більшість видів високорослі – до 2 метрів і розквітають до серпня.

Рудбекія - Квіти схожі на ромашки

20.Піретрум

Більшість сортів піретруму практично не відрізняються від ромашки будовою блюдцеподібних суцвіть. Селекціонери вивели безліч видів найцікавіших відтінків.

21. Маргаритка

Найближча родичка ромашки – це маргаритка, тільки вона вона буває ще й різнобарвною. Крім білих, гарні рожеві, коралові та малинові сорти.

Маргаритка - Квіти схожі на ромашки

22. Венідіум

Вигадливий венідіум рідко можна зустріти в саду, зате йому добре у вазонах та контейнерах. Білі пелюстки з помаранчевою частиною обрамляють ефектну темну серединку.

Венідіум - Квіти схожі на ромашки

23. Альпійська астра

Дрібні альпійські айстри білого кольору розкриваються раніше за ромашки, але майже не відрізняються від них зовні. Садову композицію можна розбавити ніжними рожевими та бузковими сортами.

Альпійська астра - Квіти схожі на ромашки

24.Соняшник

Звичайно, не йдеться про великий столовий соняшник, який неможливо переплутати з будь-якими іншими культурами. А ось його мініатюрні декоративні сорти нагадують жовті ромашки.

Соняшник - Квіти схожі на ромашки

25. Ціннія

У народі циннії прозвали «майором», але не дивлячись на таку брутальну назву – це дуже ніжна та делікатна квітка. Суцвіття не дуже схоже на ромашку, а ось пелюстки – практично такі самі.

Цінія - Квіти схожі на ромашки