Гіацинт (65 фото) – види, догляд та вирощування

Гіацинт (65 фото): види та особливості догляду

Гіацинт – найневибагливіший і найуніверсальніший король квіткових клумб. Він розпускається з першим потеплінням та радує барвистими ароматними квітами. Гіацинти бувають всіх кольорів веселки: від білого до темно-фіолетового, а з відходом впорається навіть садівник-початківець. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Кожен суцвіття гіацинту нагадує самостійний пишний кущ або букет. Незважаючи на екзотичне походження, виростити його можна практично у будь-яких широтах. Він прибув до нас із Африки, Малої Азії та Середземномор’я, але легко адаптується до холодних російських регіонів.

Навіть якщо ти тільки починаєш цікавитися квітами, тобі, напевно, траплялися гіацинти навесні. Їх часто дарують у вазонах замість букетів до весняних свят. Багато хто помилково вважає, що після закінчення цвітіння рослина вмирає, але насправді при нехитрому догляді вона проживе кілька років.

Гіацинти трав’янисті та досить невисокі, з округлим коренем-цибулею. Від м’ясистого стебла розходяться щільне об’ємне листя, яке прикриває основу втечі. Пензлі-суцвіття складаються з дрібних дзвіночків по 5 пелюсток на кожен. Причому вони не обов’язково однотонні – є ефектні строкаті сорти.

Загальна інформація - Гіацинт

Види гіацинтів

Гіацинти активно використовують флористи, декоратори, ландшафтні дизайнери та садівники по всьому світу. Не дивно, що, крім диких сортів, вже вивели десятки декоративних. Наразі з’ясуємо, які з них найпопулярніші!

Мишачий гіацинт

Довгий час мишачий гіацинт відносили взагалі до іншого виду – до лілейних. Він водиться в степах, луках і на лісових узліссях, відрізняється незвичайною бочкоподібною формою квітів в об’ємних кистях на голій стрілці. На основі дикого мишачого гіацинту вивели понад 50 декоративних домашніх сортів.

Мишачий гіацинт - Види гіацинтів