Як правильно прищепити яблуню навесні – покрокова інструкція для початківців

Як прищепити яблуню навесні: покрокова інструкція

Щеплення – це дуже проста маніпуляція для зростання, розвитку та врожайності плодових дерев. Це природний етап догляду за яблунею, щоб покращити її сортові властивості. Хто ще не робив подібного раніше, часто помилково вважають, що це надто складно та незрозуміло. Але ж все не так! Ми вже підготували тобі покрокову інструкцію, як прищепити яблуню навесні!

Коли потрібне щеплення яблуні?

Насправді щеплення не є обов’язковим, адже дерево розростається і без того. Але є ситуації, коли нею не варто нехтувати, якщо хочеш отримати добрий результат. Наприклад, без щеплення не обійтися, якщо кількість та якість плодів падає з кожним роком.

Якщо ти хочеш заощадити місце та зростити разом кілька сортів – їх доведеться щепити. Якщо потрібно покращити загальний стан яблуні, відновити його після гризунів – знову потрібне щеплення. Знадобиться вона і при вирощуванні з насіння, а не саджанців, адже такі дерева не зберігають сортових характеристик.

Коли потрібне щеплення яблуні

Способи щеплення яблуні (відео)

Існують різні методи, залежно від регіону, погоди та сезону за вікном. Немає однозначної рекомендації на всі випадки, адже скрізь є свої нюанси. Ділимося варіантами та покроковими інструкціями, а ти вже вибирай!

Окулювання

Це найпоширеніша техніка, яка підходить навіть для північних регіонів. А ще її можна використовувати майже будь-якої пори року до середини осені, залежно від погоди. Зроби в корі маленький акуратний надріз і встав туди набряклу бруньку.

Копулювання

Коли гілки ідеально збігаються діаметром, на зроби на кожній ідентичний косий зріз у різні боки. З’єднай одну гілку, щоб точно збігалися всі шари і перев’яжи. Такий спосіб застосовують для дуже молодих дерев до двох років. Щоб підщепа з прищепи краще зрослася, зроби невеликі поздовжні розрізи – щось на кшталт пазо-гребеневої системи.