Низькорослі томати – найкращі сорти з фото та назвами (каталог)

Низькорослі томати: кращі сорти з фото та назвами (каталог)

У цьому каталозі – найкращі сорти низькорослих томатів з фото, назвами та описами. Вони компактні, і виростають трохи більше півметра. У той же час вони дуже врожайні та смачні, тому рекомендуємо спробувати!

Низкорослі томати для відкритого ґрунту

Для посадки у відкритий ґрунт потрібно обов’язково враховувати особливості ґрунту та клімату твого регіону. Але є кілька універсальних сортів, які приживаються майже всюди.

Загадка

Ультраранній сорт дає до 2,5 кг з одного кущика і ці помідори добре підходять для транспортування. Підв’язка не обов’язкова, але без неї тонке стебло лягає на землю під вагою плодів.

Загадка

Вибух

Універсальний сорт є гарним у свіжому вигляді і широко використовується для переробки або засолювання. Кущ низькорослий, до 60 см, але досить розлогий, тому вимагає підв’язки.

Вибух

Пігмей

Не найурожайніший, але точно один із найвибагливіших сортів.Він ідеально підійде новачкам і росте практично у будь-яких умовах. Плоди зовсім маленькі – до 30 г, але смачні та солодкі.

Пігмей

Маріша

Компактні кущики висотою до 50 см щедро посипані округлими червоними плодами до 100-120 г. Міцна шкірка не тріскається, тому помідори добре переносять транспортування та консервування.

Маріша

Лентяйка

Великі томати вагою до 300 г виростають на низьких та компактних пагонах. Кущ рекомендується прищипувати на висоті 50 см, щоб підвищити врожайність.

Лентяйка

Низкорослі томати для теплиці

Для теплиць низькорослі томати – ідеальний вибір. Вони займають менше місця і не нескінченно витягуватимуться вгору. За рахунок цього їх зручніше доглядати!

Санька

Рання тепличний сорт не вимагає пасинкування, а перші помідори можна збирати вже на 90 день. Це не гібрид, тому його можна вирощувати в домашніх умовах та власного посівного матеріалу.

Санька

Помаранчева принцеса

Сорт по праву вважається найкращим серед середньопізніх тепличних томатів. Урожайність куща при правильному догляді є просто фантастичною. Плоди легко впізнати за характерним помаранчевим кольором шкірки.

Помаранчева принцеса

Ацтек

Маленькі кущики до 40 см дають такі ж маленькі, але дуже солодкі жовті плоди до 30 г. Сорт чудово почувається не тільки в теплиці, а й у квартирі.

Ацтек

Обські куполи

Ранній гібрид із високою врожайністю зростає близько 50 см. В ідеалі кущ формують у три стебла – саме такий підхід дає максимальну врожайність. Плоди – великі, до 200-250 г, рожевого відтінку.

Обські куполи

Медове вершкове масло

Ранній сорт висотою до 60 см дає плоди характерної сливоподібної форми. Помідори рівномірного червоного кольору дуже м’ясисті і добре переносять тривале транспортування.

Медова вершка

Найвищі сорти низькорослих томатів

При скромних розмірах урожайність у низькорослих томатів буває зовсім нескромною. Ділимосясортами-рекордсменами, які вражають навіть досвідчених городників!

Компактні кущики до 45 см заввишки стабільно дають до 3 кг урожаю. Плоди бувають різні – від 50 до 120 г, але вони стабільно відмінний смак. Вони багаті на цукор і корисний каротин.

Бурштиновий

Монгольський карлик

Назва говорить сама за себе, і ці низькорослі томати рідко витягуються вище 30 см. При цьому з квадрата можна зібрати до 10 кг помідорів вагою 120-170 г кожен.

Монгольський карлик

Акварель

Дуже популярний штамбовий сорт, виведений на основі Бичачого серця. З одного куща можна зібрати до 8 кг помідорів, які добре зберігаються і підходять для консервації.

Акварель

Балерина

Гібридний сорт чудово почувається у теплиці та у відкритому грунті. Висота кущиків – до 60 см. Рожеві томати відрізняються довгастою формою та щільною матовою шкіркою.

Балерина

Білий налив

Швидкісний сорт стійкий до більшості хвороб, від яких страждають томати. Він не потребує пасинкування і дає до 7 кг червоних округлих помідорів із квадрата.

Білий налив

Низкорослі томати для Підмосков’я

У Підмосков’ї при виборі сортів для посадки потрібно враховувати мінливі погодні умови. Ці низькорослі томати впораються найкраще!

Дачник

Низькорослі пагони не вимагають підв’язки та пасинкування. З одного куща збирають до 4 кг плодів вагою по 60-100 г, які використовують для салатів та консервації.

Дачник

Дитячі

Ранній десертний сорт цінується за дивовижний смак, дружне дозрівання та невибагливість. Він стійкий до фітофтора, не потребує підв’язки і не потребує пасинкування.

Дитячі

Аляска

Ультраранний сорт дозріває, поки інші кущі ще тільки починають цвісти. Плоди майже не придатні для заготовок, зате дуже смачні у свіжому вигляді. Серед переваг – підвищений імунітет до хвороб.

Аляска

Краков’як

Компактний кущ з дрібним листям густо покривається злегка приплюснутими та ребристими помідорами. Вага плодів – 50-70 г. Через дуже ніжну та делікатну м’якоті їх вживають у свіжому вигляді.

Краков'як

Барнаульський консервний

Універсальний невибагливий гібрид традиційно вирощують для заготівлі. М’якуш плодів по 30-50 г відрізняється цікавим кисло-солодким смаком.

Барнаульський консервний

Низкорослі томати для Уралу та Сибіру

Селекціонери давно вивели сорти, стійкі до холодів та короткого літа. Найчастіше це ранні низькорослі томати, але можливі варіанти.

Буян жовтий

Солодкий та дуже ароматний штамбовий сорт повністю адаптований до сибірського клімату. У м’ясистих плодах по 70-100 г зовсім мало насіння, а шкірка тонка, але міцна.

Буян жовтий

Човник

Це рідкісний сорт, якому однаково добре і Півдні, і півночі. У нього міцні пагони, тому він не потребує підв’язки під час дозрівання витягнутих плодів вагою близько 80 г.

Човник

Дрова

Своє незвичайненазву ці томати отримали за таку ж незвичну витягнуту форму плодів, яка справді нагадує поліно. Сорт вивели спеціально для регіонів із несприятливими погодними умовами.

Дрова

Лорд

Цей середньоранній сорт навіть виведено одразу в Сибіру. Він абсолютно невибагливий при вирощуванні та підходить новачкам. Помідори виростають до 180 г і використовуються у кулінарії або для заготовок.

Лорд

Сибіріада

Сорт із промовистою назвою відмінно адаптований до умов північних регіонів. Детермінантні кущі виростають до 60 см і радують швидким дружнім дозріванням плодів.

Сибіріада

Низкорослі томати для Ленінградської області

Підвищена вологість та нестача сонця – серйозне випробування для овочевих культур. Ці сорти низькорослих томатів з легкістю впораються!

Ленінградський холодок

Швидкостиглий сорт виростає зовсім маленьким – не більше 35 см. Дрібні томати дуже красиві, з глянсовою червоною шкіркою та щільною м’ясистою м’якоттю.

Ленінградський холодок

Яблунька

Ароматні помідори вагою по 100 г відрізняються дуже акуратною правильною формою. Цей сорт трохи вищий і розлогий, зате не вимагає підв’язки і не боїться вологості.

Яблунька

Невський

Компактний кущ не боїться негоди та хвороб, не займає багато місця і не надто розростається. При цьому плоди досить великі, ароматні, солодкі та дуже соковиті.

Невський

Балтійський

Високоврожайний сорт томатів із плодами середнього розміру цінується за хороші смакові якості. Він стійкий до фітофтори та поганої погоди, але важко переносить транспортування.

Балтійський

Спалах

Одна з головних переваг – дуже міцна шкірка, за рахунок чого помідори можна як завгодно перевозити та консервувати. Сорт ранній, а врожайність досягає 2,5 кг із куща.

Спалах