Низькорослі томати – найкращі сорти з фото та назвами (каталог)

Низькорослі томати: кращі сорти з фото та назвами (каталог)

У цьому каталозі – найкращі сорти низькорослих томатів з фото, назвами та описами. Вони компактні, і виростають трохи більше півметра. У той же час вони дуже врожайні та смачні, тому рекомендуємо спробувати!

Низкорослі томати для відкритого ґрунту

Для посадки у відкритий ґрунт потрібно обов’язково враховувати особливості ґрунту та клімату твого регіону. Але є кілька універсальних сортів, які приживаються майже всюди.

Загадка

Ультраранній сорт дає до 2,5 кг з одного кущика і ці помідори добре підходять для транспортування. Підв’язка не обов’язкова, але без неї тонке стебло лягає на землю під вагою плодів.

Загадка

Вибух

Універсальний сорт є гарним у свіжому вигляді і широко використовується для переробки або засолювання. Кущ низькорослий, до 60 см, але досить розлогий, тому вимагає підв’язки.

Вибух

Пігмей

Не найурожайніший, але точно один із найвибагливіших сортів.Він ідеально підійде новачкам і росте практично у будь-яких умовах. Плоди зовсім маленькі – до 30 г, але смачні та солодкі.

Пігмей

Маріша

Компактні кущики висотою до 50 см щедро посипані округлими червоними плодами до 100-120 г. Міцна шкірка не тріскається, тому помідори добре переносять транспортування та консервування.

Маріша

Лентяйка

Великі томати вагою до 300 г виростають на низьких та компактних пагонах. Кущ рекомендується прищипувати на висоті 50 см, щоб підвищити врожайність.

Лентяйка

Низкорослі томати для теплиці

Для теплиць низькорослі томати – ідеальний вибір. Вони займають менше місця і не нескінченно витягуватимуться вгору. За рахунок цього їх зручніше доглядати!