Обрієта (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Обрієта (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

За химерною назвою обрієта – ховається квітка, яку ти напевно часто зустрічаєш у садах та на клумбах. Його відтінки рожевого та фіолетового настільки яскраві, що здається, мають світитися у темряві!

Загальна інформація

Обрієта – квітучий багаторічник родом із південних регіонів Європи, Азії та Америки. Вона відноситься до капустяних і в дикій природі найчастіше росте біля води або на кам’янистих ділянках. Маленьке опушене листя може бути цільним або різьбленим, і відрізняється сизуватим відливом.

Дрібні пагони, що стелиться, так густо покриваються квітками, що зелені майже не видно. Обрієта міцно тримається за будь-які підстави, тому може наростати навіть на вертикальні стіни. Висота стебел рідко перевищує 15 см. Зацвітає обрієта в травні і цвіте до 1,5 місяців.

Загальна інформація

Види обрієти

Є не так багато видів обрієти, які мають сенс вирощувати в саду. Розповідаємо про основні з них!

Культурна обрієта

Це основна та найрізноманітніша категорія, куди входять усі декоративні сорти та гібриди. Між собою вони переважно відрізняються відтінками.Висота кущиків – близько 20 см, а діаметр квіток – 1 см.

Культурна обрієта

Сідіюча обрієта

Теплолюбний сорт з густо опушеними пагонами та листям, яке дійсно здається сивим. Дрібні бутони пофарбовані у світлий бузковий колір.

Сідіюча обрієта

Дельтовидна обрієта

Це південний сорт родом із Греції та деяких азіатських регіонів. Компактний багаторічник виростає до 15 см і відрізняється сизим відтінком листя з фіолетовими кистевидними суцвіттями.

Дельтовидна обрієта

Колоноподібна обрієта

На відміну від більшості видів, у колоноподібної обрієти дуже потужні товсті пагони. Червоні чи рожеві бутони теж порівняно великі.

Колоноподібна обрієта