20 найкращих фільмів про Середньовіччя

20 найкращих фільмів про Середньовіччя

Середньовіччя – захоплююча епоха лицарських турнірів та орденів, пишних бенкетів, відважних воїнів та лютих дикунів, територіальних завоювань, політичних шлюбів та підступів. Кожному, хто хоч трохи цікавиться історією та культурою, хотілося б ненадовго поринути у атмосферу того часу. Ми пропонуємо зробити це за допомогою добірки з 20 найкращих фільмів про Середньовіччя!

1. Вікінг (2016)

Руссю правлять три брати Святославича – Ярополк (Олександр Устюгов), Олег (Кирилл Плетньов) та Володимир (Данило Козловський). Через нещасний випадок під час полювання старший Ярополк стає причиною смерті середнього брата Олега. Тепер, за звичаями древлян, молодший Володимир повинен помститися за кровне вбивство.

Вікінг - Найкращі фільми про Середньовіччя

2. Ярослав. Тисячу років тому (2010)

Історія закручується довкола князя Ярослава (Олександр Івашкевич). Заснування нового міста, утихомирення купців, що розбушувалися, любовні підступи – лише мала частина завдань, з якими має впоратися герой.

Ярослав Тисячу років тому - Найкращі фільми про Середньовіччя

3. Робін Гуд: принц злодіїв (1991)

Повернувшись з арабського полону, англійський дворянин Робін (Кевін Костнер) стикається з новинами про смерть батька, розорення родового маєтку та крадіжку своїх земель. Зібравши невелику групу однодумців, Робін іде разом із ними в Шервудський ліс, щоб відновити справедливість і покарати кривдника – шерифа Ноттінгема (Алан Рікман).

Робін Гуд принц злодіїв - Найкращі фільми про Середньовіччя

4. Ім’я Троянди (1986)

Дії фільму відбуваються у XIV столітті в італійському монастирі. Округ приголомшений новиною: священне місце затьмарене серією дивних смертей місцевих послушників. Монаху Вільям Баскервільському (Шон Коннері) належить докопатися до істини і обірвати ланцюжок трагічних подій.

Ім'я Троянди - Найкращі фільми про Середньовіччя

5.Тринадцятий воїн (1999)

Вигнаний поет Ахмед Ібн Фадлан (Антоніо Бандерас) потрапляє до варварів, де вивчає їхню мову та культуру. В цей же час на місцеві землі нападають чудовиська і громада звертається за порадою до оракула. Провидець каже, що перемогти загрозу зможуть лише 13 воїнів, одним із яких має стати й Ахмед.

Тринадцятий воїн - Найкращі фільми про Середньовіччя

6. Останній лицар (2017)

Іван Найденов (Віктор Хориняк) – шарлатан-псевдомаг, який непогано розкрутив своє ім’я. Одного разу він таки наривається на неприємності і змушений втікати від переслідувачів. Під час погоні хлопець чудово переноситься в інший вимір і потрапляє в Білогір’я, де дізнається, що є сином справжнього Іллі Муромця.

Останній лицар - Найкращі фільми про Середньовіччя

7. Жанна д’Арк (1999)

Йде затяжна Столітня війна, і сили Франції вже закінчуються. Врятувати становище країни має дев’ятнадцятирічна Жанна (Міла Йовович), яка має очолити армію та пройти чимало особистісних битв.

Жанна д'Арк - Найкращі фільми про Середньовіччя

8.Іоанна – жінка на папському престолі (2009)

Розумна та освічена Іоанна (Йоханна Вокалек) вирішує переодягнутись у чоловіка, оскільки жіноча доля тих часів не викликає особливої ​​заздрості. Дівчина потрапляє в Рим і стає наближеною чинного тата. Але коли він помирає, Йоанна сама має зайняти цей важливий пост.

Іоанна жінка на папському престолі - Найкращі фільми про Середньовіччя

9. Перший лицар (1995)

Леді Гвіневра Ліонеська (Джулія Ормонд) ледве не викрадена сером Малаганом (Бен Крос), який претендує на її землі. Проте доблесний лицар Ланселот (Річард Гір) рятує дівчину. Між парою спалахують серйозні почуття, але Гвіневра вже заручена із самим королем Артуром (Шон Коннері).

Перший лицар - Найкращі фільми про Середньовіччя

10. Час відьом (2010)

Рицарі Бейман фон Бляйбрук (Ніколас Кейдж) та Фелсон (Рон Перлман) отримують завдання доставити до Марбурга відьму Анну (Клер Фой). Герої погоджуються та розшукують дівчину. Спочатку лицарі вважають, що юну селянку просто обмовили, але по ходу своєї подорожі чоловіки починають у цьому сумніватися.

Час відьом - Найкращі фільми про Середньовіччя

11. Дочка Робін Гуда: принцеса злодіїв (2001)

Робін Гуд (Стюарт Вілсон) отримує завдання супроводити майбутнього короля до Лондона, потурбуючись про його безпеку. Дочка Робіна – Гвін (Кіра Найтлі) – просить взяти її з собою і отримує відмову. Тоді відважна дівчина перевдягається в чоловіка і йде наперекір волі батька.

Дочка Робін Гуда принцеса злодіїв - Найкращі фільми про Середньовіччя

12. Робін Гуд (2010)

Ще одна історія про захисника бідних та слабких. Король Річард (Денні Х’юстон) гине, і його воїн Робін Лонгстрайд (Рассел Кроу) вирішує повернутися додому до Англії. Однак замість спокійного спокійного життя герой отримує нові пригоди і вплутується в історію з короною та вічними інтригами правителів.

Робін Гуд - Найкращі фільми про Середньовіччя

13.Король Артур (2004)

Щоб отримати шанс на свободу, Артур разом із друзями вирушає на небезпечне завдання. Йому належить врятувати важливе сімейство від нападу варварів. З якими труднощами зіткнеться компанія?

Король Артур - Найкращі фільми про Середньовіччя

14. Меч короля Артура (2017)

Артур (Чарлі Ханнем), який виріс серед куртизанок, витягує чарівний меч із каменю і незабаром дізнається про своє королівське походження. Однак чинний монарх має намір позбавитися потенційного претендента на трон, навіть незважаючи на те, що хлопець зовсім не хоче ставати новим королем.

Меч короля Артура - Найкращі фільми про Середньовіччя

15. Трістан та Ізольда (2006)

Чарівна ірландська принцеса Ізольда (Софія Майлс) знаходить юнака Трістана (Джеймс Франко) при смерті і починає його доглядати. Між парою спалахують почуття, проте хлопець виявляється ворожим британцем. Дівчина розуміє, що його походження слід тримати в секреті. Тим не менш, місцеві невдовзі дізнаються правду.

Трістан та Ізольда - Найкращі фільми про Середньовіччя

16. Залізний лицар (2011)

Владолюбний Іван Безземельний (Пол Джаматті) продовжує поширювати тиранію в Англії. Щоб врятувати країну та її народ, група добровольців із Рочестерського замку дає відсіч деспотичному королю.

Залізний лицар - Найкращі фільми про Середньовіччя

17. Історія лицаря (2001)

Вільям Тетчер (Хіт Ленджер) – простий середньовічний зброєносець, який мріє про лицарські пригоди та славу. Коли його господар гине на турнірі, у парубка з’являється можливість втілити свої бажання в реальність.

Історія лицаря - Найкращі фільми про Середньовіччя

18. Сміливе серце (1995)

Наречена Вільяма Уоллеса (Мел Гібсон) була спеціально вбита ірландським шерифом. Герой розв’язує особисту помсту, яка піднімає хвилю народних бунтів проти тиранічної влади.

Хоробре серце - Найкращі фільми про Середньовіччя

19.Останні лицарі (2015)

Це фентезійний бойовик, у якому король Барток (Морган Фрімен) з останніх сил намагається навести лад в Імперії. Однак його здоров’я далеко не у кращому стані. Тоді за місію свого пана беруться хоробри лицарі.

Останні лицарі - Найкращі фільми про Середньовіччя

20. Макбет (2015)

Лорд Макбет (Майкл Фассбендер) отримує прогноз, що зійде на трон. Разом зі своєю розважливою дружиною він вигадує план із завоювання корони та підступного вбивства чинного монарха.

Макбет - Найкращі фільми про Середньовіччя