Чому скручується листя у помідорів – основні причини, що робити

Чому скручується листя у помідорів: що робити?

Можна скільки завгодно здувати порошинки з розсади помідорів, але все одно вона періодично підкидає неприємні сюрпризи. Наприклад, листя виглядає болісно, ​​скручується і в цілому поводиться підозріло. Але не хвилюйся: ми вже з’ясували, чому це відбувається!

Основні причини

Найчастіше проблема у спеці, нестачі свіжого повітря та зміні мікроклімату. Це порушення агротехніки, які погано впливають на будь-які рослини, і помідори – не виняток.

Сортові особливості

Перш ніж бити на сполох, вивчивши особливості сорту своєї розсади. Наприклад, є кілька дрібних видів, для яких кучеряве листя – абсолютно нормальне явище.

Сортові особливості - Чому скручуються листя у помідорів

Висока температура

Якщо температура довкола давно перевалила за 30 градусів, то помідорам просто дуже спекотно. Листя скручується, тому що намагаються сховатися від цієї спеки. У такому разі потрібна півтінь і більше свіжого повітря.

Висока температура - Чому скручується листя у помідорів

Низька температура

Якщо томати несподівано перемерзли внаслідок різких заморозків або іншої причини, листя теж може звернутися. Це природна реакція рослини на стрес, але за сприятливих умов вона відновиться самостійно.

Низька температура - Чому скручується листя у помідорів

Сухість

Помідор – не найпримхливіша рослина, але він все одно вимагає регулярних поливів. І чим спекотніше – тим частіше доведеться це робити, аж до разу на 2-3 дні у спекотні дні. Обов’язково контролюй стан ґрунту та врахуй, що коріння помідорів досить глибоке, тому поливати землю потрібно добре, а не поверхнево.

Сухість - Чому скручується листя у помідорів

Надлишок вологи

Коли вода застоюється в грунті, формується сприятливе середовище для розвитку грибків, а коріння починає гнити. Листя помідорів у такому разі скручується не вниз, а вгору по краях. Потрібно просушити ґрунт та провести профілактичну обробку фунгіцидами.

Надлишок вологи - Чому скручується листя у помідорів