Чому жовтіють і сохнуть листя у огірків: чим підгодувати, основні причини

Чому жовтіють і сохнуть листя у огірків

Навіть якщо на улюбленій грядці несподівано почало жовтіти листя у огірків – це не привід для паніки. Зазвичай справа лише в неправильному догляді, який легко скоригувати. Їм не вистачає сонця, надто спекотно чи холодно, мало поживних речовин. Але причини можуть бути серйознішими, тому краще підготуватися заздалегідь і вивчити всі можливі ризики. Розповідаємо!

Основні причини

Огірки споживають дуже багато води, тому якщо її не вистачає – зневоднення проявляється майже відразу. Жовтина – перший тривожний сигнал, який на нього вказує. Але не поливай батоги у розпал дня, бо на ній з’являться сонячні опіки у вигляді жовтих плям.

Також листя змінює колір через брак добрив, а особливо – азотних. Стреси через перемерзання викликають таку саму реакцію. Ще одна причина – пошкодження коріння шкідниками або просто механічно під час пересадки. Звичайно ж, не можна забувати про інфекції та бактеріальні захворювання.

Основні причини - Чому жовтіють та сохнуть листя у огірків

Листя жовтіє нерівномірно і плямами

Нерівномірні плями, розкидані по всьому листу, часто вказують на грибок або інфекцію. Іноді це сонячні опіки, але якщо ти правильно поливаєш розсаду ввечері або рано вранці, то така ймовірність майже виключена.

– Круглими жовтими плямами з білим нальотом на звороті листя проявляється борошниста роса. Згодом це ж листя почне темніти, висихати і відмирати. Позбутися її зовсім неможливо – восени рослини доведеться знищити.

Але можна стримати поширення проблеми та зібрати нормальний здоровий урожай. Для цього тимчасово припини полив розсади та через тиждень оброби її фунгіцидами чи спеціальними лікувальними препаратами. Обробляй її регулярно аж до початку плодоношення, але суворо дотримуйся дозування на упаковці.

– Жовті розпливчасті плями з коричневими вкрапленнями вказують на антракноз. Його інші симптоми – поява на листі рожевих подушечок та дефектів на батогах.

Листя жовтіють нерівномірно і плямами - Чому жовтіють і сохнуть листя в огірків