Кращі сорти огірків для теплиць – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти огірків для теплиць: фото, назви та описи ( каталог)

Існує помилковий стереотип, що тепличні огірки завжди рідкі та несмакові. Це далеко від правди, адже тут так само є десятки, а то й сотні різновидів. І сьогодні ми хочемо розповісти про найкращі сорти огірків для теплиць з фото, назвами та описами!

Сорта огірків для теплиць із полікарбонату

Полікарбонатні теплиці – це стаціонарні будівлі, які дозволяють краще регулювати температуру та вологість. І навіть організувати додаткове освітлення!

Суомі

Суперранній гібрид стійкий до більшості огіркових хвороб і відзначається високим урожаєм. Овальні плоди розміром до 6 см покриті чітко помітними горбками-шипами.

Суомі - Сорти огірків для теплиць із полікарбонату

Врожайний відблиск

Середньорослий сорт чудовий і дружним плодоношенням, так що дуже зручний для фермерських завдань. Огірки виростають великими, до 14 см, з гладкою темно-зеленою поверхнею.

Урожайний відблиск - Сорти огірків для теплиць з полікарбонату

Кустовий

Компактний скоростиглий сорт дозволяє відмінно заощадити місце у теплиці за високої врожайності. Плоди особливо хороші у свіжому вигляді, але й підійдуть для заготівлі.

Кустовий - Сорти огірків для теплиць з полікарбонату

Глафіра

Якщо потрібен тіньовитривалий сорт з великими плодами – це саме він. Бугристі огірки до 18 см завдовжки ідеальні у свіжому вигляді та для консервації.

Глафіри - Сорти огірків для теплиць з полікарбонату

Гепард

Універсальний гібрид з компактними пагонами, що слабо гілкуються. Він стійкий до більшості захворювань та несприятливих погодних умов, а ще – стабільно дає великі шипасті огірки по 12 см для салатів та засолювання.

Гепард - Сорти огірків для теплиць з полікарбонату

Сорти огірків для парників та плівкових теплиць

Парники та плівкові теплиці дають легкий, але такий потрібний захист від негоди, дощів або несподіваних похолодань.

Джерельце

Цей простий дачний сорт чудово почувається під плівкою. Гладкі огірки без пагорбів та шипів цінуються за ніжність, насолоду та відсутність гіркоти.

Джерельце - Сорти огірків для парників і плівкових теплиць

Адам

Середньорослий сорт із плодами середнього розміру стійкий до плямистостей та огіркової мозаїки. Смачні хрумкі плоди з легким опушенням найчастіше використовують для салатів.

Адам - ​​Сорти огірків для парників та плівкових теплиць

Справжній полковник

Цей сорт легко дізнатися завдяки специфічній веретеноподібній формі. Плоди великі, близько 15 см і 120 г, але за смаком вони дуже ніжні та солодкуваті.

Справжній полковник - Сорти огірків для парників та плівкових теплиць

Зозуля

Гарний салатний сорт не потребує додаткового запилення, але з ним краще плодоносить. До речі, його можна вирощувати не лише під плівковим укриттям у ґрунті, а й на балконі.

Зозуля - Сорти огірків для парників та плівкових теплиць

Шоша

Молодий сорт вже став популярним для вирощування під тимчасовим або постійним плівковим укриттям. Темні плоди до 11 см покриті білими шипами і однаково хороші в салатах або консервації.

Шоша - Сорти огірків для парників та плівкових теплиць

Найвищі сорти огірків для теплиці

Більшість тепличних сортів огірків відрізняються гарною врожайністю. Але навіть серед них можна окремо виділити кілька найкращих!

Муравля

Дуже врожайний, але при цьому компактний сорт майже не гілкується, тому зручний для теплиць. Поверхня плодів покрита тонкими гострими шипами. Мурашка – ідеальні огірки для засолювання, але хороші вони і сирими.

Мурашка - найвищі врожайні сорти огірків для теплиці

Корнішони Алекс

Оптимальний сорт для засолювання та маринадів, але гарний він і у свіжому вигляді. Його врожайність у тепличних умовах легко досягає 25 кг із квадрата.

Корнишони Алекс - найвищі врожайні сорти огірків для теплиці

Гірлянда

Тепличний тіневитривалий сорт дає великі та товстенькі плоди до 130 г вагою. Урожайність досягає 16 кг із квадрата. Огірки підходять для продажу, оскільки довго зберігають товарний вигляд.

Гірлянда - найвищі врожайні сорти огірків для теплиці

Гуннар

Один із рекордсменів з урожайності – до 21 кг на квадрат. Плоди відрізняються веретеноподібною формою та чудовим універсальним смаком.

Гуннар - найвищі врожайні сорти огірків для теплиці

Директор

У тепличних умовах сорт дає до 20 кг із квадрата. Плоди до 10-11 см завдовжки використовують для салатів, але можна і для консервації.

Директор - Найвищі врожайні сорти огірків для теплиці

Тепличні сорти огірків для осінньо-зимового вирощування

Якщо ти думаєш, що осінь та зима – не сезон для свіжих огірків, то ти помиляєшся. З гарною теплицею можливо все!

Тамерлан

Гібрид універсальний у всьому: від умов вирощування до подальшого використання стиглих плодів. Кущ сильно розростається, але не надто інтенсивно гілкується.

Тамерлан - Тепличні сорти огірків для осінньо-зимового вирощування

Макар

Сорт відмінно пристосовується до будь-яких умов вирощування, тому підходить для осінньо-зимового періоду. Він невибагливий у догляді та врожайний, а салатні плоди примітні добрим смаком.

Макар - Тепличні сорти огірків для осінньо-зимового вирощування

Данило

Підходить для вирощування в будь-яких теплицях і будь-якої пори року. Бугристі огірки ростуть великими, до 15 см. Але не можна висаджувати рослини надто близько, тому що вони сильно загущуються.

Данило - Тепличні сорти огірків для осінньо-зимового вирощування

Мастак

Урожайний гібрид стійкий не тільки до температурних перепадів, але і до нестачі світла. Огірки з вираженими білими шипами виростають до 13-14 см і відмінно підходять для засолювання.

Мастак - Тепличні сорти огірків для осінньо-зимового вирощування

Кадет

Ще один тіньовитривалий сорт, який дає стабільний та рівномірний урожай. Кущики з розвиненим кореневищем дуже стійкі до хвороб та несприятливих умов.

Кадет - Тепличні сорти огірків для осінньо-зимового вирощування

Повністю самозапильні сорти огірків для теплиць

Самозапильні огірки зручніші, тому що вимагають менше втручання з боку людини. Зверніть увагу на такі сорти!

Орфей

Високоврожайний ранній гібрид дає досить великі плоди до 13 см і 110 г. М’якуш дуже ароматний і зовсім не гіркий, соковитий і свіжий.

Орфей - Повністю самозапильні сорти огірків для теплиць

Матільда

Ранній гібрид легко впізнати по шорсткій шкірці з виразними шипами. Кожна зав’язь дає до 7 плодів по 100-110 г кожен.

Матільда ​​- Повністю самозапильні сорти огірків для теплиць

Олексійович

Універсальний самозапильний сорт дає гарні плоди середнього розміру – близько 8 см. Огірки дуже смачні, а самі кущики стійкі до борошнистої роси.

Олексій - Повністю самозапильні сорти огірків для теплиць

Бенефіс

Зрілі огірки підходять для будь-яких рецептів, маринадів, салатів і навіть гарячих страв. Цей гібрид теж не боїться борошнистої роси, а ще стійкий до гнил.

Бенефіс - Повністю самозапильні сорти огірків для теплиць

Зятек

Ще один сорт корнішонного типу дає невеликі плоди до 9-10 см. Вони дуже соковиті, хрусткі, однакові за розміром та формою, тому часто використовуються для консервування.

Зятек - Повністю самозапильні сорти огірків для теплиць

Популярні пучкові сорти огірків

Пучковими називають гібридні сорти огірків, які утворюють кілька зав’язей на одному вузлі. Їх ще називають букетними, і найчастіше це огірки-корнішони.

Герман

Середньорослий гібрид із пучковими зав’язями дає з кожного вузла до 7 плодів. Для активного зростання йому достатньо плівкового укриття.

Герман - Популярні пучкові сорти огірків для теплиць

Кураж

Розлий гібрид дає до 4 зав’язі на одному вузлі, з яких потім виростають великі плоди по 120-130 г кожен. Це сорт універсального використання без гіркоти.

Кураж - Популярні пучкові сорти огірків для теплиць

Маша

Сорт дуже нагадує огірки Герман, і дає до 7 плодів із вузла. Огірки рівні, циліндричні, з вираженими пагорбами та білястими шипами. Вони примітні стійкістю до огіркової мозаїки.

Маша - Популярні пучкові сорти огірків для теплиць

Завірюха

Ультраранний гібрид рекомендується вирощувати через розсаду. Рослина не надто висока і дає невеликі плоди до 5-7 см, які важливо вчасно знімати.

Завірюха - Популярні пучкові сорти огірків для теплиць

Майстер

А ось Майстер примітний великими плодами – до 12 см та 110 г кожен. Ці огірки однаково добре переносять і прохолоду, і спеку, тому підходять для різних регіонів.

Майстер - Популярні пучкові сорти огірків для теплиць

Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков’ї

Клімат Підмосков’я досить сприятливий навіть для вирощування огірків у відкритому ґрунті. Що вже казати про тепличні сорти!

Смарагд

Дуже великі темні огірки виростають до 16 см і славляться дивовижним смаком, який цінують городники. Це дуже холодостійкий сорт і досить невибагливий у догляді.

Ізумруд - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Романс

Це тепличний гібрид із дуже тривалим плодоношенням. Цікаво, що після того, як урожай з головного стебла зібраний, плодоносити починають бічні пагони.

Романс - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Воронезький

Середньопізній сорт з великими плодами вагою близько 120 г. Це відмінний варіант для салатів і для того, щоб їсти огірки у свіжому вигляді, а ось для засолювання він не дуже гарний.

Воронезький - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Емеля

Винятково тепличний гібрид дає великі витягнуті плоди до 15 см завдовжки. Вони хороші для салатів та посолів у будь-якому вигляді.

Емеля - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Підмосковні вечори

Тут назва говорить сама за себе. Цей сорт огірків так добре адаптований до умов регіону, що в теплицях його можна вирощувати навіть узимку.

Підмосковні вечори - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Найкращі тепличні сорти огірків для Уралу та Сибіру

На Уралі та в Сибіру навіть із теплицями потрібно враховувати специфіку місцевості.А саме – знижені температури, склад грунту та нестача природного освітлення.

Валаамська

Дуже ранній сорт ідеально підходить для північних регіонів з холодним літом. Він стійкий до хвороб та температурних перепадів, а соковиті великі огірки зовсім не гірчать.

Валаамський - Найкращі тепличні сорти огірків для Уралу та Сибіру

Амур

Відмінний середньостиглий сорт хороший тим, що кущики можуть формувати себе. М’якуш огірків дуже свіжий, хрумкий і дуже приємний на смак.

Амур - Найкращі тепличні сорти огірків для Уралу та Сибіру

Буратіне

Цей сорт вимагає запилення бджолами, тому вирощують його тільки під плівковими теплицями. Зате він добре пристосований до холодів, а плоди чудово переносять транспортування у промислових масштабах.

Буратіно - Найкращі тепличні сорти огірків для Уралу та Сибіру

Саровський

Сорт не боїться найсуворіших кліматичних умов, і навіть за них довго плодоносить. Смачні хрумкі огірки з тонкою шкіркою хороші в салатах та консервації.

Саровський - Найкращі тепличні сорти огірків для Уралу та Сибіру

Світлячок

Головні переваги Світлячка – підвищена лежкість та транспортабельність. Сорт огірків універсальний, дуже врожайний і дає потужне розгалуження, але його не можна сіяти в одному місці кілька років поспіль.

Світлячок - Найкращі тепличні сорти огірків для Уралу та Сибіру