Яблуня Медуниця – опис сорту, догляд та посадка, відгуки

Яблуня Медуниця: опис сорту, догляд та посадка

Навіть досвідчені садівники з багаторічним стажем сходяться на тому, що Медуниця – беззастережно в топі солодких ранніх яблунь. Опис плодів ховається у їхній назві – вони дійсно привертають увагу вираженим медовим присмаком та ароматом. Такі яблука приємно їсти прямо з дерева! А поки що ми розповімо тобі про особливості посадки та догляду за сортом!

Опис та характеристики сорту

Медуниця – літній вітчизняний сорт, який селекціонер Ісаєв вивів ще у п’ятдесятих роках. Він поєднав у собі найкращі риси російських та канадських сортів, обзавівся відмінним імунітетом та стійкістю до морозів. Хоча робота зайняла близько двадцяти років, результат беззастережно коштував кожного.

Плоди середні, близько 120-150 г, ідеальної округлої форми. Зрідка зустрічаються конічні яблука – але це норма, а чи не патологія. Шкірка жовто-зеленого відтінку густо вкрита червоними та оранжевими смужками, за рахунок чого яблука часто здаються повністю червоними.

Опис та характеристики сорту - Яблуня Медуниця

Насправді назвою Медуниця зобов’язана не вираженому аромату, хоча це здається очевидним. Сорт назвали на честь однойменної квітки, яка розпускається навесні раніше за інших. Медуниця – солодка порода з мінімальною кислотністю та щільною, соковитою м’якоттю.

Високоросла яблуня у звичайному вигляді зростає до 7 метрів. Від природи її крона пірамідальна, так що завдяки формуванню та правильному щепленню легко отримати колоноподібну яблуню. Округле, але трохи витягнуте листя пофарбоване у світлий зелений, іноді – з жовтизною.

Через 5-6 років дерево дає стабільний та сильний урожай, який збирають уже у середині серпня. Після 15 років доведеться допомагати з формуванням зав’язей, але так воно зможе плодоносити понад 50 років. Слідом за популярністю сорти вивели Медуницю зимову, яка плодоносить до середини осені, а врожай зберігається до весни.

Опис та характеристики сорту - Яблуня Медуниця