Портулак (80 фото) – види, розмноження та догляд

Портулак (80 фото): види, розмноження та догляд

Подобається як виглядають розкішні зелені «килими» з барвистими квітами, які застилають собою всю ділянку? Думаєш що за такою густою, але делікатною розсадою надто важко доглядати? Тоді зверни увагу на портулак, адже він не тільки гарний собою, а й напрочуд невибагливий. А ми розповімо, які види портулаку бувають, як їх вибрати і як їх доглядати!

Загальна характеристика

Грунтопокривний портулак – скоріше декоративне бур’ян, красу якого оцінили квіткарі та змогли використовувати за призначенням. Його висівають на альпійських гірках у ландшафтному дизайні, у рокаріях, у контейнерах, кашпо та бордюрних композиціях.

Латинська назва portula символізує відчинені ворота, на які схожі насіннєві коробочки квітки. До нас він прийшов з Американського континенту, і поширився Європою ще в середні віки. Вважалося навіть, що він лікує всі хвороби: наприклад, важкі рани чи зміїні укуси.

Загальна характеристика - Портулак

Портулак у медицині та кулінарії

Особлива категорія – їстівні городні сорти портулаку, з яких готують супи, салати та заготівлі.Його використовують у деяких лікувальних складах та дієтах, а заповзятливі французи навіть вивели для цього спеціальні види з жовтим та червоним листям.

Лікувальні властивості портулаку були відомі ще в давнину, і згодом вчені лише підтвердили його протизапальні та сечогінні властивості. Листя та стебла портулаку багаті на органічні кислоти, легко засвоювані білки, каротин, сапоніни, мінеральні солі та вітаміни А, Е, С, К. Сік рослини сприяє зниженню холестерину та цукру в крові.

Портулак у медицині та кулінарії

Види портулаку

Всі види портулаку можна розділити на дві великі категорії: декоративні садові та їстівні городні. Перші – великоквіткові, з безліччю сортів, що відрізняються забарвленням та махровістю. Другі примітні своїм листям, яке використовується в кулінарії та медицині.