Чому жовтіють і сохнуть листя у малини: основні причини, чим підгодувати

Чому жовтіють і сохнуть листя у малини

Коли малинник несподівано змінює колір або сохне – йому екстрено потрібна допомога. Листя малини не жовтіють просто так – здебільшого це сигнал тривоги. Невідповідні умови, хвороби, заморозки або нестача добрив – все це позначається на стані ягоди та на майбутньому врожаї. Тому ми вже з’ясували, чому так відбувається!

Основні причини

Як і у всіх садових культур, на листі малини миттєво позначається нестача води чи сонця. Від високої вологості вони змінюють колір та гниють, а від спеки та сухості – пересихають. Нестача азоту погано позначається на стані зеленої маси, але й надлишок добрив призводить до різних порушень. А ще є грибок, інфекції та віруси, шкідники та інші причини!

Основні причини - Чому жовтіють і сохнуть листя у малини

Листя жовтіє від краю

Коли жовтизна поширюється від країв, а підсихають спочатку кінчики – швидше за все проблема в неправильних умовах.

1. Кущі стали занадто густими і їм просто тісно.Не забувай при необхідності проріджувати розсаду, щоб вона була здоровою.

2. Малині не вистачає світла, яке забезпечує фотосинтез з наявністю зеленого рослинного пігменту. Не висаджуйте ягоди в тіні або серед інших високих рослин.

3. Малина стійка до дефіциту вологи, але сильна посуха для неї також небезпечна. У спеку малину потрібно рясно поливати по 3-4 відра за раз приблизно 6-7 разів на сезон.

4. Якщо вода для поливу була дуже холодною, рослина просто перемерзає. Використовуй рідину хоча б кімнатної температури.

5. Якщо жовте листя розм’якшується і починає гнити – проблема може бути в надлишку вологи. Не можна садити ягоди на дуже вологих ділянках. При поливі стеж, щоб грунт не був надто мокрим і тим більше не застоювалися калюжі. Не забувай про регулярне розпушування ґрунту та хороший дренаж.

Листя жовтіють від краю - Чому жовтіють і сохнуть листя у малини