Кращі сорти томатів для теплиць – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти томатів для теплиць: фото, назви та описи ( каталог)

На перший погляд, вирощувати овочі у теплицях набагато простіше, адже є стабільні умови. І це справді так, але потрібно правильно підібрати сорт. Тому ми підготували великий каталог кращих сортів томатів для теплиць із фото, назвами та описами!

Сорти томатів для теплиць із полікарбонату

Якщо на ділянці є стаціонарна полікарбонатна теплиця – то можна вирощувати навіть найкапризніші сорти помідорів.

Євпатор

Порівняно молодий гібрид цінують за високу врожайність – до 40 кг із 1 квадрата. А ще він стійкий до нематоди, мозаїки та більшості інших хвороб, але дуже світлолюбний.

Євпатор - Сорти томатів для теплиць з полікарбонату

Диво землі

Новачки рідко знайомі з цим сортом, а ось досвідчені городники від нього в захваті. Тут поєднується висока врожайність, відмінний смак, стійкість до зберігання та транспортування, і повна несхильність до розтріскування.

Диво землі - Сорти томатів для теплиць з полікарбонату

Буденівка

Вітчизняний сорт дозріває приблизно за 110 днів після висадки насіння. У нього чудові великі плоди незвичайної серцеподібної форми, які вживають у свіжому вигляді.

Буденівка - Сорти томатів для теплиць з полікарбонату

Бобкат

Голландський гібрид чудово почувається в полікарбонатній теплиці, і в таких умовах може зростати навіть на Півночі. Він стійкий до посухи, хвороб і дає стабільний урожай, але відноситься до пізньостиглих сортів.

Бобкат - Сорти томатів для теплиць з полікарбонату

Благовіст

Ще один дуже врожайний тепличний гібрид, який дає до 17 кг з 1 квадрата. Це високий і невибагливий сорт томатів, який люблять і вирощують ще з середини 90-х.

Благовіст - Сорти томатів для теплиць з полікарбонату

Сорти томатів для парників та плівкових теплиць

Парники та плівкові теплиці хороші для сезонного використання, тому що потім їх можна повністю прибрати. У таких умовах чудово ростуть такі сорти.

Мідас

Високорослий сорт з гарними оранжево-золотими плодами вагою до 100 г. Їх легко впізнати за характерною подовженою формою, яка нагадує томати-вершки.

Мідас - Сорти томатів для парників та плівкових теплиць

Силует

Універсальний гібрид абсолютно невибагливий до зовнішніх умов. Його округлі плескаті плоди рівного яскравого кольору цінуються за бездоганні товарні якості.

Силует - Сорти томатів для парників та плівкових теплиць

Тривет

Ранній голландський гібрид дає округлі, але злегка ребристі плоди до 160 г. Цей сорт томатів можна вирощувати навіть у теплицях та парниках без підігріву.

Тривет - Сорти томатів для парників та плівкових теплиць

Івет

Ще один ранній сорт дає перший урожай приблизно через 45 днів після посадки. Плоди червоні, красиві, середнього розміру та легко зберігаються до місяця.

Івет - Сорти томатів для парників та плівкових теплиць

Червоний мустанг

Цікаві томати так витягуються, що іноді нагадують огірки за формою. Вага плодів близько 200 г, і найчастіше вони використовуються у свіжому вигляді.

Червоний мустанг - Сорти томатів для парників і плівкових теплиць

Найвищі сорти томатів для теплиці

Навіть вибагливі сорти в теплицях зазвичай дають добрий та стабільний урожай. Але є і беззастережні лідери!

Ураган

Ранньостиглий гібрид середньої гіллястості витягується до 2 м і плодоносить плоскими округлими томатами. З пензля можна зібрати до 10 кг плодів по 100-150 г кожен.

Ураган - найвищі врожайні сорти томатів для теплиці

Пошук

Ранній сорт із досить компактними кущами, які рідко виростають вище 1 м. Його цінують за стійкість до захворювань та несприятливих умов.

Пошук - найвищі врожайні сорти томатів для теплиці

Розмарин

Розлий гібрид дає такі ж високі плоди до 400 г, які ідеально підходять для салатів завдяки ніжній м’якоті. З куща можна зібрати до 11 кг урожаю.

Розмарин - найвищі врожайні сорти томатів для теплиці

Семко-Сіндбад

Урожайний гібрид відрізняється тим, що на пензлі формується рекордна кількість томатів. Вага одного плоду – не більше 90 г, і вони дуже акуратні, округлі, рівномірного червоного кольору.

Семко-Сіндбад - найвищі врожайні сорти томатів для теплиці

Японський карлик

Один із найурожайніших низькорослих сортів томатів. При висоті близько 50 см, у тепличних умовах на кущику виростає до 50 плодів вагою 70 г.

Японський карлик - найвищі врожайні сорти томатів для теплиці

Ранні сорти томатів для теплиць

Помідори в теплицях завжди дають урожай швидше, ніж у відкритому ґрунті. А ранні сорти ще більше вражають швидкістю зростання.

Волгоградський скоростиглий

Урожай можна збирати приблизно через 100 днів після появи перших паростків. Плоди округлі, але трохи сплюснуті та ребристі, вагою до 100 г.

Волгоградський скоростиглий - Ранні сорти томатів для теплиць

Майстер

Рослі кущі виростають до 1,5 м і дають стабільний урожай приблизно на 90 день. Плоди округлі, трохи сплюснуті, із щільною та приємною м’якоттю.

Майстер - Ранні сорти томатівдля теплиць

Дружок

Ранній сорт у тепличних умовах славиться ще й великим стабільним урожаєм. Він стійкий до хвороб та заморозків, підходить для салатів та консервації, і не завдає проблем навіть новачкам.

Дружок - Ранні сорти томатів для теплиць

Тайфун

Штамбовий гібрид зростає більше 2 м, тому краще росте на шпалерах. Плоди маленькі, до 60 г, але сорт дуже врожайний і дає до 9 кг на 1 квадрат.

Тайфун - Ранні сорти томатів для теплиць

Колібрі

Колібрі – ранні томати-вершки вагою близько 170 г з блискучою червоною шкіркою. Сорт цінний міцним імунітетом та підвищеною стійкістю до захворювань помідорів.

Колібрі - Ранні сорти томатів для теплиць

Середні та пізні сорти томатів для теплиць

Якщо ти хочеш розтягнути свіжий урожай у часі, то поєднуй ранні сорти із середніми та пізніми.

Ракета

Високорослий сорт досить примхливий у змісті і потребує грамотного поливу та підживлення. Натомість рослини компактні, стійкі до хвороб та можуть давати рекордні врожаї.

Ракета - Середні та пізні сорти томатів для теплиць

Російський розмір

Високий і високий кущ добре плодоносить і в теплицях, що опалюються, і під плівковим укриттям. Середня маса плодів – близько 650 г, але бувають справжні гіганти до 2 кг.

Російський розмір - Середні та пізні сорти томатів для теплиць

Цитрусовий сад

Жовті томати отримали свою назву за характерну форму плода, що нагадує лимон. Вони не дуже великі, солодкі, смачні та універсальні у використанні.

Цитрусовий сад - Середні та пізні сорти томатів для теплиць

Французький гродневий

Сорт абсолютно невибагливий до технології вирощування і дає дуже смачні плоди незвичайної витягнутої форми. У них щільна шкірка для транспортування, але для зростання їм потрібне сонце та тепло.

Французький гроздовий - Середні та пізні сорти томатів для теплиць

Диво ринку

Пізній і винятково тепличний сорт росте на шпалері. Він дає багатий урожай із великих м’ясистих томатів вагою близько 300 г, а іноді – до 600-800 г.

Диво ринку - Середні та пізні сорти томатів для теплиць

Великі сорти томатів для теплиці

Поширений стереотип, що великі та соковиті томати з теплиці завжди несмачні. І ці сорти – найкраще тому спростування!

Король королів

Назва каже сама за себе – плоди цих томатів бувають по-справжньому гігантськими, до 1 кг. При цьому у них відмінний смак, тому серед великоплідних сортів Король королів справжня зірка.

Король королів - Великоплідні сорти томатів для теплиці

Кардинал

Популярнийі досить невибагливий салатний сорт дає червоні соковиті плоди до 800 г. Кущі досить високі, так що потребують формування та підв’язки.

Кардинал - Великоплідні сорти томатів для теплиці

Амана Оранж

Незвичайний сорт великих жовтих томатів включений до Держреєстру лише у 2019 році. Але його оригінальні плоди вагою до 1 кг з тонким фруктовим запахом і майже без насіння точно заслуговують на увагу!

Амана Оранж - Великоплідні сорти томатів для теплиці

Скорпіон

Середньостиглий тепличний сорт не вирощують у відкритому ґрунті. Натомість у теплицях він дає великі плоди до 800 г насиченого та яскравого кольору, залежно від кількості сонця.

Скорпіон - Великоплідні сорти томатів для теплиці

Мазаріні

Ідеальний великоплідний сорт для промислового вирощування. Перші плоди зростають до 800 г, а наступні – до 600 г.З 1 квадрата можна зібрати до 18 кг томатів.

Мазаріні - Великоплідні сорти томатів для теплиці

Рожеві сорти томатів для теплиці

Красиві рожеві помідори смачні, соковиті та м’ясисті. Зверніть увагу на ці тепличні сорти!

Рожевий слон

Сорт виведений спеціально для теплиць і дає вражаючий урожай навіть у новачків без досвіду. Томати дуже смачні, високі, красивої округлої форми.

Рожевий слон - Рожеві сорти томатів для теплиці

Рожевий спам

Це рожевий гібрид сорту Бичаче серце з усіма його перевагами, і з посиленою насолодою. Плоди виростають не такими великими, до 250 г, хоч іноді зустрічаються винятки навіть до 1 кг.

Рожевий спам - Рожеві сорти томатів для теплиці

Рожевий мікадо

Цей сорт не найурожайніший і не найвибагливіший, але у нього настільки смачні плоди, що це компенсує всі недоліки. Томати виростають округлими, соковитими, солодкими, до 260 г.

Рожевий мікадо - Рожеві сорти томатів для теплиці

Цунамі

Компактні кущики дають м’ясисті та соковиті плоди химерної плескато-ребристої форми. Це чудовий салатний сорт, який можна не підв’язувати, але потрібно пасинкувати.

Цунамі - Рожеві сорти томатів для теплиці

Рожевий родзинки

У цих томатів дуже впізнавана витягнута форма плодів вагою до 100 г. Сорт стійкий до шкідників та хвороб, рясно плодоносить і максимально невибагливий.

Рожеві родзинки - Рожеві сорти томатів для теплиці

Сорти томатів для теплиць, які не потребують пасинкування

Пасинкування – це видалення бічних пагонів, щоб усі поживні речовини йшли на благо врожаю. Це стандартна процедура для томатів, але є сорти, яким вона не потрібна.

Буян

Швидкостиглий сорт з гладкими та акуратними циліндричними плодамидо 100 г. Вони солодкі, з легкою кислинкою, червоного або яскравого жовтого кольору.

Буян - Сорти томатів для теплиць, що не потребують пасинкування

Данко

Гібридний сорт за характеристиками майже ідентичний помідорам чері. Кущики низькорослі, а от плоди – м’ясисті і більше, до 500 г. Причому з куща можна зібрати до 7 кг томатів.

Данко - Сорти томатів для теплиць, що не потребують пасинкування

Гіперболу

Універсальний середньостиглий сорт із смачними яйцеподібними плодами для засолення. Кущі виростають досить високі, так що потребують підв’язки.

Гіпербола - Сорти томатів для теплиць, що не потребують пасинкування

Дитяча насолода

Ранньостиглий тепличний сорт томатів цінується за відмінні смакові характеристики. Він добре переносить довге транспортування та зберігання, але для дозрівання потребує тепла.

Дитяча насолода - Сорти томатів для теплиць, що не потребують пасинкування

До десятки

Невибагливий жовтий сорт із досить великими плодами до 200 г зовсім не схильний до розтріскування. Помідори солодкі та універсальні, а кущі можна вирощувати навіть у Північних регіонах.

У десятку - Сорти томатів для теплиць, що не потребують пасинкування

Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков’ї

При грамотному поєднанні сортів та сприятливих умовах тепличні томати в Підмосков’ї можуть поступово плодоносити весь сезон.

Де Барао

Дуже високоврожайний сорт з рослими кущами до 2 м. Плоди невеликі, гладкі та овальні, причому можуть бути не тільки червоними, а й жовтими, рожевими або бордовими.

Де Барао - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Джина

Невисокий компактний сорт дуже зручний, тому що не потребує підв’язки та пасинкування. А ще він дуже стійкий до більшості типових захворювань помідорів.

Джина - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Солодкий гроно

Швидкостиглий сорт найчастіше вирощують на консервацію чи томатний сік. Томати стійкі до хвороб, а кущі дають до 50 невеликих плодів, але потребують підв’язки.

Солодкий гроно - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Оленка

Оленка легко переносить температурні перепади, що трапляються у Підмосков’ї. Сорт дуже компактний, але врожайний, тому все одно потребує опори.

Оленка - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Андромеда

Ранній гібрид із невисокими кущами, але бездоганними показниками врожаю – до 10 кг. При цьому маса одного плода сягає близько 120 г.

Андромеда - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Найкращі сорти томатів для теплиць для Уралу та Сибіру

Теплиця захищає томати від холодів та вітрів, що особливо актуально на Уралі та в Сибіру. Але не можна забувати про специфіку ґрунту та кількість сонячних днів.

Буржуй

Невибагливий середньоранній сорт дає гарні та акуратні плоди вагою до 400 г. У Сибіру та на Уралі його можна вирощувати лише у теплицях, але й урожай буде гідним.

Буржуй - Найкращі сорти томатів для теплиць для Уралу та Сибіру

Король ранніх

Один із найбільш скоростиглих тепличних сортів в умовах Сибіру та Уралу. У нього дуже висока стійкість до грибка та захворювань, але він вимогливий до поливу та освітлення. Перший урожай буває досить високим – із плодами до 500 г.

Король ранніх - Найкращі сорти томатів для теплиць для Уралу та Сибіру

Ажур

Високоврожайний вітчизняний гібрид спочатку виводили для Південних та Центральних регіонів. Але виявилося, він чудово плодоносить на Півночі у теплицях, і дає до 4 кг плескатих томатів з куща.

Ажур - Найкращі сорти томатів для теплиць для Уралу та Сибіру

Медове вершкове масло

Класичний сорт цінується за неповторний солодкий смак із легкою кислинкою. А ще – за міцний імунітет, невибагливість при вирощуванні та стійкість до хвороб.

Медова вершка - Найкращі сорти томатів для теплиць для Уралу та Сибіру

Аляска

Ідеальний сорт для регіонів з коротким та холодним літом. Кущики дуже компактні, але потребують пасинкування та опори, зате дають стабільний ранній урожай універсальних томатів до 100 г.

Аляска - Найкращі сорти томатів для теплиць для Уралу та Сибіру