Люпин (70 фото) – види, догляд та вирощування

Люпин (70 фото): види та особливості догляду

Хоча декоративний люпин і відноситься до бобових, але на ділянках його цінують, насамперед, як гарну квітку. Високі та об’ємні різнокольорові кисті на фоні густого листя чудово виглядають у групових посадках. А ще люпин – ідеальний природний сидерат, який здатний сам удобрювати ґрунт та відлякувати комах. Зацікавило? Розповідаємо!

Загальна інформація

Загрозлива назва люпину, яка буквально перекладається як «вовк», має мало спільного з ніжною декоративною квіткою. У природному середовищі химерні вовчі боби зустрічаються майже всюди – від Аляски до середземноморсько-африканського регіону. Налічується кілька сотень видів, але в культурі прижилося лише кілька.

Міцні пагони покривають численні пальчасті листя складної форми. Великі кистьові суцвіття покриті численними пружними квітами і в деяких видів у природі можуть досягати метра завдовжки.

Загальна інформація - Люпин

Люпін напрочуд стійкий до посух, адже зміг адаптуватися навіть до умов Арізони та Чилі.Потужний стрижневий корінь може йти в землю до 2 м, завдяки чому квітка добре виживає за будь-яких умов. Специфіка така, що поверхневі частини стрімко поглинають азот, а потім віддають його в грунт навколо.

Серед люпинів є однорічні та багаторічні види різного розміру – трав’янисті, напівчагарники або навіть повноцінні кущі. На початку двадцятого сторіччя селекціонери почали активно виводити декоративні сорти для садівництва – гібриди Рассела.

Загальна інформація - Люпин

Види люпину

Селекційні сорти люпину відрізняються забарвленнями кистей. У наших широтах поширені лише чотири основні види, і різнокольорові гібриди в їх межах. Але ми розповімо ще про дещо рідкісні!