Метелиста гортензія (70 фото): сорти, правильний догляд та вирощування

Вітилиця гортензія: сорти, правильний догляд (70 фото)

Ефектна і яскрава хуртовина гортензія століттями прикрашала старовинні сади, але потім була незаслужено забута. І ось вона знову на піку популярності радує квітникарів красою та сортовою різноманітністю! Розповідаємо, чим хуртовина гортензія відрізняється від садової, якою вона буває і як її доглядати!

Загальна інформація

Не варто плутати хуртовину гортензію з садовою, яка цвіте пишними рожевими шапками. І справа не тільки в різній формі суцвіть, а й у тому, що хуртовина легко переживе зиму в наших широтах! Її морозостійкі сорти витримують морози до -25 градусів, якщо правильно підібрати місце висадки!

Друга унікальна особливість хуртовинної гортензії в її часі цвітіння. Вона прикрашає садок, коли більшість літніх видів уже відцвіли, а осінні ще не планують розпускатися. Різні сорти радують пишними суцвіттями із середини літа і до середини осені.

Вілясті гортензії відрізняються саме конфігурацією суцвіть. Кожна волотка складається з квіток двох типів: стерильних великих і фертильних дрібних. Великі виглядають потужними, пишними та щільними, а дрібні – більш витонченими та витонченими. Це дивовижно доповнює різноманітність відтінків: одного лише білого – десятки сортів.

Спільна інформація - Завірюха гортензія

Сорта мітельчастої гортензії

Зовні сорти метельчатих гортензій дуже різні, починаючи від форми куща до форми та кольору суцвіть. Є дуже багато змішаних видів та гібридів, завдяки чому можна знайти варіант для будь-якого двору. Наприклад, великі пишні сорти хороші для густого казкового саду, а дрібні невисокі для бордюрів.