Хвороби смородини – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби смородини: описи з фото та способи лікування

Неможливо переоцінити користь смородини для організму. Але навіть така безцінна для імунітету ягода страждає від власних інфекцій. Хоч їх і набагато менше, ніж у інших садових культур. У будь-якому разі хвороби смородини важливо розпізнати якомога раніше, тому ми підготували описи з фотографіями. А заразом і ділимося головними способами лікування!

1. Антракноз

Це одна з найпоширеніших проблем та справжній бич усіх садових культур. Через загальну поширеність уникнути антракнозу майже неможливо, і свого піку він досягає в дощові дні в розпал літа. На листі смородини з’являються дрібні бугристі плями бурого кольору, які поступово ростуть і розповсюджуються по всій пластині.

Спори антракнозу благополучно зимують у опалому листі, тому всі залишки потрібно вчасно збирати і знищувати. Якщо раніше на ділянці загинула хвора рослина, ще кілька років не можна садити на її місце нові. Для лікування використовуй Бордоську рідину після перших симптомів, і повторно після збору врожаю.

Антракноз - Хвороби смородини, опис з фото та лікування

2. Махровість

Хвороба переносять ниркові кліщі, і найчастіше вона вражає саме чорну смородину. Інфекція викликає незворотні мутації, через які листя та квіти змінюють форму та зовнішній вигляд. В результаті чагарник не плодоносить і навіть не має характерного виразного аромату смородини.

Заражені рослини не лікують, а якнайшвидше видаляють, щоб хвороба не поширювалася далі. Для профілактики висаджуй тільки здорові саджанці, не зловживай азотом понад необхідне і вноси імуномодулюючі фосфорні або калійні підживлення. Після збору врожаю обприскай кущі фосфорними препаратами, як Карбофорс.

Махровість - Хвороби смородини, опис з фото та лікування