Троянда флорибунда: найкращі сорти для Підмосковя

Роза флорибунда: найкращі сорти для Підмосков'я

Роза флорибунда – дуже велика категорія, до якої входять десятки, або навіть сотні видів. Вони відрізняються розмірами, термінами цвітіння, умовами утримання та іншими особливостями. Тому можна легко підібрати красиві і безпроблемні квіти для свого регіону. Ділимося 20 найкращими сортами троянди флорибунда для Підмосков’я!

1. Valentine Heart

Чудовий сорт сповна відповідає своїй романтичній назві. Середні за розміром квіти, пофарбовані в ніжний рожевий відтінок, надовго зберігають забарвлення та форму. Троянди Valentine Heart славляться хорошим імунітетом, не бояться вогкості, опадів та грибка.

Ріжа флорибунда Valentine Heart - найкращі сорти для Підмосков'я

2. Jubile du Prince de Monaco

Найніший сорт не надто стійкий до хвороб, але його краса компенсує всі незручності. Великі квіти ефектно складені з кремових пелюсток з яскравою малиновою окантовкою. Jubile du Prince de Monaco практично не має запаху, а сам кущ досить компактний – 60-80 см.

Роза флорибунда Jubile du Prince de Monaco - найкращі сорти для Підмосков'я

3. Graham Thomas

Класична англійська троянда в умовах Підмосков’я виростає до 150 см. Великі махрові квіти пофарбовані в жовтий або персиковий відтінки, але до кінця сезону трохи вигоряють. У Graham Thomas насичений аромат, а щедре цвітіння починається вже раннім літом.

Роза флорибунда Graham Thomas - найкращі сорти для Підмосков'я

4. Arthur Bell

Сорт приваблює яскравим та насиченим жовтим відтінком великих кольорів, що розпускаються до 10 см. Рослий кущ легко витягується до метра. Arthur Bell погано переносить спеку та вигоряє у південних регіонах, зате витримує морози до -28 градусів.

Ріжа флорибунда Arthur Bell - найкращі сорти для Підмосков'я

5. Mimi Eden

Один із найромантичніших сортів останніми роками активно завойовує сади Підмосков’я.Ніжна рожева серединка Mimi Eden переходить у зелені зовнішні пелюстки. Бутони зібрані у великі кисті до 10 штук, а сам кущ – невисокий, але дуже широкий до 110 см.

Ріжа флорибунда Mimi Eden - найкращі сорти для Підмосков'я

6. Anny Duperey

Яскравий французький сорт одразу ж привертає увагу жовтими густомахровими кольорами середнього розміру. В одному бутоні може бути до 85 пелюсток, а у суцвітті – до 15 кольорів. Anny Duperey морозостійкий сорт, стійкий до хвороб.

Роза флорибунда Anny Duperey - найкращі сорти для Підмосков'я

7. Lilli Marleen

Червоний відтінок цього сорту селекціонерам не вдалося повторити за останні сорок років. Бутони Lilli Marleen зібрані у невеликі суцвіття, а коли розпускаються – нагадують чаші. Троянди чутливі до борошнистої роси, але не так схильні до чорної плямистості.

Роза флорибунда Lilli Marleen - найкращі сорти для Підмосков'я

8. Leonardo da Vinci

Сорт примітнийоб’ємними густомахровими квітами, кожен із яких складається з 70-80 рожевих пелюсток. За всієї декоративності ця троянда дуже невибаглива і з добрим імунітетом. Залежно від умов та кількості сонця, вона може зрости і на 60, і на 150 см.

Роза флорибунда Leonardo da Vinci - найкращі сорти для Підмосков'я

9. Bonica 82

Один із найвибагливіших сортів свого часу став початком цілої серії пейзажних троянд. Рослий кущ з короткими пагонами покритий дрібними махровими квітами яскраво-рожевого відтінку. Bonica 82 цвіте безперервно, з багатими хвилями на початку та в кінці сезону.

Роза флорибунда Bonica 82 - найкращі сорти для Підмосков'я

10. Love Song

У сорту одразу дві незвичайні особливості: легкий цитрусовий аромат та ніжний лавандовий відтінок пелюсток. Великі пишні квіти розпускаються до 12 см. Сорт Love Song може цвісти двічі та відрізняється високим імунітетом до хвороб.

Роза флорибунда Love Song - найкращі сорти для Підмосков'я

11. White Meidiland

Махрові білі квіти до 8 см у діаметрі ефектно виглядають на тлі дрібного темного листя. Сорт White Meidiland охоче розростається вшир на кілька метрів, тому відмінно підійде для бордюрів. Він морозостійкий, тому добре почувається у Підмосков’ї.

Ріжа флорибунда White Meidiland - найкращі сорти для Підмосков'я

12. Angela

Яскраві малинові квіти схожі на глибокі чаші діаметром до 6 см, а їхня кількість майже не залежить від ступеня обрізки. Вони недовго цвітуть, зате не вигоряють, не бояться дощів, шкідників та хвороб. Angela – це витривала морозостійка троянда, що нагадує старовинні сорти.

Роза флорибунда Angela - найкращі сорти для Підмосков'я

13. Iceberg CI

Сорт займає особливе місце серед білих троянд флорибунда завдяки пишному цвітінню. Хоч бутони і досить дрібні, але вони дуже об’ємні та густо покривають високий кущ.Ніжні пелюстки Iceberg CI чутливі до злив, але сорт не боїться грибка.

Роза флорибунду Iceberg CI - найкращі сорти для Підмосков'я

14. Astronomia

Один із найнезвичайніших сортів відрізняється нетиповою формою квітки, яка нагадує яблуневу. Усього п’ять біло-рожевих пелюсток утворюють ніжні зірочки з декоративними тичинками. Astronomia – дуже морозостійкий сорт і його можна вирощувати як ґрунтопокровний.

Ріжа флорибунда Astronomia - найкращі сорти для Підмосков'я

15. Sheila’s Perfume

Дивовижний декоративний сорт приваблює класичною формою у поєднанні з незвичайним жовто-рожевим забарвленням. Кущі Sheila’s Perfume виростають середнього розміру, не більше 90 см, і приваблюють виразним ароматом.

Роза флорибунда Sheila's Perfume - найкращі сорти для Підмосков'я

16.Circus

Ефектний двоколірний сорт розкривається градієнтом від помаранчевої середини до червоних пелюсток. Зараз є кілька варіацій цього сорту у різних відтінках, але тій самій гамі.Троянди Circus напрочуд стійкі до чорної плямистості та борошнистої роси.

Роза флорибунда Circus - найкращі сорти для Підмосков'я

17. Crocus Rose

Елегантний сорт покритий чашоподібними кремовими квітами, які частково набувають абрикосового відтінку. Кущ розростається до 120 см, відрізняється чудовим імунітетом та стійкістю до будь-яких умов. У Crocus Rose ніжний чайний аромат і густе цвітіння.

Роза флорибунда Crocus Rose - найкращі сорти для Підмосков'я

18. Schneewittchen

Розлий кущ за сприятливих умов може витягуватися до 250 см. Ароматні білі квіти розпускаються в суцвіттях по 3-5 штук. Сорт Schneewittchen морозостійкий і один з найвибагливіших під час вирощування в Підмосков’ї.

Роза флорибунда Schneewittchen - найкращі сорти для Підмосков'я

19.Eyes for You

Іноді цей декоративний сорт троянд плутають з півонії через характерну форму бутону. Середина квітки – яскраво-фіолетового відтінку, але основна частина пелюсток біла. Середнього розміру кущ до 75 см стійкий до сильних опадів, борошнистої роси та плямистостей.

Ріжа флорибунда Eyes for You - найкращі сорти для Підмосков'я

20. Lady of Shalott

Головна перевага сорту – складне рожево-оранжеве забарвлення з жовтим виворотом. Через неї густомахрові квіти нагадують за окрасом меланжеву пряжу. Троянди Lady of Shalott практично не хворіють і цвітуть весь сезон.

Ріжа флорибунда Lady of Shalott - найкращі сорти для Підмосков'я