Кращі сорти лохини для Підмосковя – назви, фото та описи (каталог)

Найкращі сорти лохини для Підмосков'я: фото та описи><noscript><img src=

2. Ранкокас

На високому рослому кущі формується до 3 кг ягід світло-блакитного відтінку та середнього розміру. Урожай не опадає до збору, а потім добре транспортується і зберігається.Ранкокас – дуже вологолюбний сорт, але на зиму краще зробити додаткове укриття.

Ранкокас - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

3. Річка

Це ідеальний сорт для промислового вирощування і його цінують за високі та стабільні врожаї. Щільні ягоди з чорничним післясмаком дозрівають вже до середини літа. Чорниця Річка легко переносить несприятливі умови, невибаглива до ґрунту та клімату. Але ягоди досить дрібні і дрібнішають ще більше, якщо не проводити регулярні обрізки.

Ріка - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

4. Патріот

Куст середнього розміру розростається до 1,4 м, але при цьому досить розлогий і дає до 9 кг урожаю. Урожайність вища при перехресному запиленні, але взагалі це сорт, що самозапилюється. Переваги – адаптація до складних ґрунтів, морозостійкість, стійкість до гнил і раку. Недоліки – схильність до надмірного загущення, тому кущ потрібно регулярно проріджувати.

Патріот - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

5. Блюрей

Сорт цінується насамперед за незвичайний смак, тому привертає увагу любителів ягід. Рослий потужний кущ дуже декоративний завдяки красивому різьбленому листю темного відтінку. Сорт морозостійкий, але дуже чутливий до режиму поливу та підживлення.

Блюрей - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

6. Торо

Невибагливий сорт швидко і практично одночасно дозріває, а великі ягоди до 2,5 см не обсипаються до збирання. Кущ високий і потужний, але чутливий до хвороб та шкідників, тому вимагає профілактичної обробки. У плодів дуже цікава шкірка – начебто із сірим нальотом.

Торо - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

7. Нортблю

Хоча кущ рідко зростає до метра, він дуже потужний і стабільно дає кілька кілограмів ароматних десертних ягід. Чорниця Нортблю примітна рекордним вмістом пігменту, тому ягоди дуже темні. Кущ добре переносить морози, швидко розвивається та підходить для висадки в контейнерах.Але для зав’язі нових бруньок його потрібно добре обрізати.

Нортблю - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

8. Блюголд

Дуже універсальний сорт, адже на середнього розміру чагарнику дозрівають середнього розміру ягоди, причому роблять вони це теж напрочуд рівномірно. Це один із найурожайніших сортів, але потрібно стежити, щоб гілки не ламалися під вагою ягід. Чорниця Блюголд без проблем переносить довге зберігання, але схильна до обсипання і потребує стабільного температурного режиму.

Блюголд - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

9. Норткантрі

Для любителів дрібніших ягід ідеально підійде сорт Норткантрі з плодами до 1,5 см. Ягоди солодкі та ароматні, але експерти вважають їх смак простоватим і банальним. Зате чагарники абсолютно невибагливі та легко переживають найсильніші морози.

Норткантрі - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

10. Елізабет

Рослий розлогий кущ розростається майже до 2 м і формує великі світло-блакитні ягоди. Урожай добре переносить перевезення та ідеальний для заморожування, але у свіжому вигляді не зберігається довго.Елізабет – ще один самозапильний сорт, стійкий до раку, гнили і фітофторозу. Але він примхливий по відношенню до ґрунту, віддає перевагу торфу і не переносить піщані ґрунти.

Елізабет - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

11. Чиппєва

Це ранній сорт із щільними, цукровими ягодами для використання в десертах та у свіжому вигляді. Хоча кущ маленький і рідко витягується вище за метр, він дає стабільно високий урожай до 3 кг і великі ягоди до 2 см. На зиму краще зробити укриття, тому що у лохини Чіпєва середня зимостійкість.

Чіппєва - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

12. Джерсі

Розкидистий високий кущ дає багатий урожай солодких щільних плодів, ідеальних для перевезення та заморозки. Він відмінно уживається з іншими сортами та ідеально підходить для перезапилення. Але лохина Джерсі досить чутлива до умов утримання.

Джерсі - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

13. Дюк

Високий кущ не дуже розлогий, тому залишається досить компактним через роки. Він пізно цвіте, не боїться весняних заморозків та дає ароматні кисло-солодкі ягоди. Але Дюк може загинути в надто холодному та вологому грунті.

Дюк - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

14. Берклі

Один із найвибагливіших сортів підходить навіть для формування живоплоту. Він добре переносить сильні морози та стабільно дає до 7 кг солодкого врожаю. Але важливо збирати ягоди вчасно, тому що якщо вони хоч трохи перезріють, вони легко обсипаються на землю.

Берклі - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я

15. Поларіс

Це ще не найпопулярніший, але чудово зарекомендував себе десертний сорт із дивовижними кисло-солодкими ягодами. Кущ невеликий – трохи більше метра, але дає до 2 кг урожаю, бо добре гілкується. Головний недолік – огидна здатність до самозапилення, тому майже напевно знадобиться запилювач.

Поларис - Кращі сорти лохини для Підмосков'я

16. Бонус

У самозапилювального сорту одні з найбільших ягід – до 3 см. При цьому вони хороші у свіжому та замороженому вигляді, і відмінно переносять перевезення. Кущ дуже декоративний, тому що до осені змінює колір насичено червоний. Для великого врожаю до 7 кг рекомендується перехресне запилення.

Бонус - Найкращі сорти лохини для Підмосков'я