Гейхера (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Гейхера (50 фото): види, посадка та правильний догляд

Не знаєш, що посадити на скелястій ділянці? А може шукаєш нові та незвичайні декоративні рослини? Зверніть увагу на гейхеру! Вона досі рідко зустрічається в ландшафтних композиціях у наших широтах, але багаторічна робота селекціонерів перетворила її на чудову бордюрну або навіть акцентну прикрасу саду!

Загальна характеристика

Щільні маленькі кущики гейхери відносяться до групи камнеломкових, і назва говорить сама за себе. За величезну різноманітність форм та забарвлень листя її активно використовують у ландшафтному дизайні. До нас ця культура потрапила із скелястих регіонів Північної Америки.

Гейхера зовсім невелика, і рідкісні сорти виростають вище 50 см. Взагалі це рослина, але в деяких випадках листя настільки гарне, а квіти непримітні, що квітконоси зрізають ще на етапі появи. Квітки нагадують маленькі дзвіночки, зібрані у волоті.

Цікава особливість у тому, що протягом одного сезону листя гейхери може кілька разів змінити відтінок. Причому розкид кольорів варіюється від салатових і помаранчевих до фіолетових, червоних і майже чорних. Форма та текстура листя теж буває різною.

Загальна характеристика

Види гейхери

Існує близько 70 сортів гейхери, і це одна з найбільших груп у своєму сімействі. Ми розповімо про деякі найпопулярніші різновиди!

Кроваво-червона гейхера

Назва, що говорить, сповна відображає головну перевагу цього сорту. А саме насичений кривавий відтінок дрібних квітучих дзвіночків. Сорт стійкий до посухи, але не любить постійне перегрівання на сонці.

Кроваво-червона гейхера

Американська гейхера

Це лісовий різновид, який дуже любить тінисті ділянки. У неї красиве серцеподібне і зубчасте листя, яке змінює відтінок навесні і восени. По краю ажурної пластини проходить яскрава рожева облямівка.

Американська гейхера