Садові гноми: 127 фото ексклюзивних ідей і новинок дизайну

Приклади вдалого розташування садових гномів на дачній ділянці. Фото з описом і схемами створення прикрас для саду своїми руками.

Навколо простих фігурок гномиків ведеться безліч суперечок: одні вважають декоративних чоловічків показником поганого смаку, а інші – помічниками в садових роботах і навіть талісманами. Але і прихильники, і противники сходяться в одному: декоративні фігурки створюють на садовій ділянці атмосферу таємничості та чарів.

Хто такі гноми

У німецькій та скандинавської міфології гноми – це істоти маленького зросту з довгою сивою бородою і в остроконечном ковпачку, як правило, з киркою й лопатою. Мешкають під землею, володіють магічними здібностями, славляться багатством і майстерністю, вкрай неохоче йдуть на контакт з людьми. Залежно від людського поведінки можуть як винагородити, так і покарати людини.

Багато загадки і чудеса, що відбуваються з людьми, у німецькій міфології пояснюються саме витівками казкових карликів. Вони ж і послужили прототипом популярних декоративних фігурок – садових гномів.

Трохи історії

Вже більше 200 років прикрашають садові фігурки гноми і охороняють сади і городи. Вважається, що перші декоративні казкові старички з’явилися в Тюрінгії (Німеччина) на початку 19 століття. Вони припали до душі і в інших європейських державах. А як може бути інакше, адже тільки від одного виду бешкетних і яскравих персонажів зникає смуток, і піднімається настрій.

Цікаво: у Франції існує рух «Фронт звільнення садових гномів». Активісти викрадають з садів фігурки, щоб дати їм свободу.

Сучасні гноми відрізняються від своїх міфологічних побратимів приємними, гарними рисами обличчя, займаються садівництвом, рибальством, грою на музичних інструментах, а ще вони не проти поозорничать.