Підживлення троянд навесні: чим підгодувати для пишного цвітіння, як правильно

Як правильно і чим підгодувати троянди навесні

Після зими троянди обов’язково потребують підживлення мікроелементами, щоб кущики росли гарними та здоровими. Потрібні потужні поживні добрива, і водночас важливо не перестаратися та не перегодувати квітку. Будь-які крайнощі згубно позначаються на його стані та зовнішньому вигляді. Розповідаємо, як вибрати добрива та коли їх вносити!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Підживлення троянд необхідне для формування об’ємних і здорових бутонів у великій кількості. Кущам постійно потрібний азот, який стимулює нарощування пагонів та зеленої маси. А ще – калій для імунітету та вологообміну, фосфор для здорових квітконосів та нирок, магній – для закладки бутонів.

Вірні ознаки нестачі азоту – жовтизна та поганий ріст листя, дрібні слабкі пагони, повільне зростання. При дефіциті фосфору листя відливають блакитним або фіолетовим, дрібніють, а кущ може перестати цвісти. Через брак калію троянда слабшає, пагони стають короткими, а бутони – кривими та деформованими.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати троянди навесні

Дефіцит заліза призводить до хлорозу молодого листя, коли пластина жовтіє, а прожилки залишаються яскравими. Нестача магнію проявляється спочатку на старому листі, яке починає жовтіти і відмирати між прожилок. А недолік кальцію призводить до відмирання верхівок пагонів та деформації молодого листя.

Навесні троянди потрібні азотно-фосфорні добавки, і тут ти точно не прогадаєш. Але головне – дотримуйся графіка та пропорції, адже дисбаланс корисних мікроелементів призводить до загибелі квітки, як і їх брак. Не зловживай добавками та мікроелементами, якщо троянда не демонструє ознак їхнього дефіциту.

Чи потрібна підгодівля і чого не вистачає - Чим підгодувати троянди навесні