Підживлення троянд навесні: чим підгодувати для пишного цвітіння, як правильно

Як правильно і чим підгодувати троянди навесні

Після зими троянди обов’язково потребують підживлення мікроелементами, щоб кущики росли гарними та здоровими. Потрібні потужні поживні добрива, і водночас важливо не перестаратися та не перегодувати квітку. Будь-які крайнощі згубно позначаються на його стані та зовнішньому вигляді. Розповідаємо, як вибрати добрива та коли їх вносити!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Підживлення троянд необхідне для формування об’ємних і здорових бутонів у великій кількості. Кущам постійно потрібний азот, який стимулює нарощування пагонів та зеленої маси. А ще – калій для імунітету та вологообміну, фосфор для здорових квітконосів та нирок, магній – для закладки бутонів.

Вірні ознаки нестачі азоту – жовтизна та поганий ріст листя, дрібні слабкі пагони, повільне зростання. При дефіциті фосфору листя відливають блакитним або фіолетовим, дрібніють, а кущ може перестати цвісти. Через брак калію троянда слабшає, пагони стають короткими, а бутони – кривими та деформованими.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати троянди навесні

Дефіцит заліза призводить до хлорозу молодого листя, коли пластина жовтіє, а прожилки залишаються яскравими. Нестача магнію проявляється спочатку на старому листі, яке починає жовтіти і відмирати між прожилок. А недолік кальцію призводить до відмирання верхівок пагонів та деформації молодого листя.

Навесні троянди потрібні азотно-фосфорні добавки, і тут ти точно не прогадаєш. Але головне – дотримуйся графіка та пропорції, адже дисбаланс корисних мікроелементів призводить до загибелі квітки, як і їх брак. Не зловживай добавками та мікроелементами, якщо троянда не демонструє ознак їхнього дефіциту.

Чи потрібна підгодівля і чого не вистачає - Чим підгодувати троянди навесніНайкращий час для підживлення троянди

Навесні перше азотне підживлення троянди потрібно проводити вже наприкінці березня або трохи пізніше, коли земля повністю відтане. Важливо внести добрива до того, як розпуститься листя. Через два тижні процедуру можна повторити, а третє підживлення провести після зав’язі перших бутонів.

Якщо весна надто холодна та дощова, то троянда майже не засвоює корисних компонентів із землі. Тому краще підгодовувати її по листку – тоді бутони в майбутньому будуть міцнішими і здоровішими.Рекомендуємо вносити невеликі порції добрив, але регулярно.

При виборі підживлення для троянди потрібно враховувати не лише час, а й вік рослини. Наприклад, першого року троянди майже вимагають добавок, але в наступний рік рекомендується використовувати органіку. Старі кущі після обрізки віддають перевагу аміачній селітрі.

Найкращий час на підживлення троянди

Добрива для підживлення троянди

Троянди однаково люблять прикореневі та позакореневі способи подачі поживних речовин. Можеш сміливо комбінувати різні склади, а для усунення гострого дефіциту бери спеціалізовані добрива. Добре підійдуть готові магазинні підживлення саме для кущів троянди.

Органічні

Правильно приготовлені органічні добрива не тільки діють одразу після внесення, але й підвищують родючість ґрунту в цілому. Вони приваблюють корисних хробаків, які розпушують і насичують ґрунт киснем. За статистикою, з органічними підживленнями зменшується кількість бур’янів.

З першими теплими днями троянду можна підгодувати розчином коров’яку. Спочатку розбав його водою 1:10, потім дай тиждень настоятися і ще раз розведи одну частину рідини на дві частини води. Таке підживлення буде особливо корисним для молодих троянд.

Навесні в період активної вегетації відмінно підходить курячий послід, але він може обпекти коріння.Щоб цього не сталося, приготуй слабкий розчин: 1:20 або 1:10 для свіжого або перепрілого посліду, відповідно. Дай суміші добре настоятися п’ять днів і знову розведи водою 1:3.

Органічні добрива - Чим підгодувати троянди навесні

Мінеральні

Мінеральні добрива особливо корисні для дорослих троянд із більш серйозними потребами. По 20-30 г аміачної селітри на квадрат можна вносити одразу, коли повністю зійде сніг. А у травні використовуй калійно-фосфорні добрива, від яких залежить рясне цвітіння. Для розчину достатньо розвести по 10 г сульфату калію та суперфосфату у відрі води.

Чим ближче цвітіння – тим менше азоту потрібно троянді, бо замість бутонів вона продовжить нарощувати зелену масу. А ось калійно-фосфорного розчину потрібно близько 4 л на один кущ. Крім того, періодично троянди потрібні бір, марганець, кальцій, магній, мідь і залізо.

Дуже зручно та легко користуватися комплексними добривами, склад яких вже збалансований. Кореневі підживлення для троянд проводяться приблизно раз на 7-10 днів, а позакореневі – в 10-14 днів. Не вноси комплексні добрива відразу після пересадки рослин і почекай хоча б кілька тижнів.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати троянди навесні

Народні засоби

Класичні народні рецепти для підживлення троянди відомі століттями, ще з тих часів, коли поняття спеціалізованих добрив не існувало в принципі.Як і будь-яка органіка, такі засоби повністю натуральні та екологічні!

Підживлення троянд бур’янами

Трав’яний настій – це ефективна ароматна альтернатива класичній органіці. Для приготування на третину заповни відро травою, бадиллями і бур’янами, додай 2 ложки кальцинованої соди, часток води і почекай, поки склад перебродить. Проціди рідину, розведи водою 3:10, готово!

Підживка троянди навесні бур'янами

Підживлення золою

Зола – ще одне органічне добриво для будь-якої садової розсади. Вона особливо багата на калій, а також містить магній, залізо, кальцій, сірку та фосфор. Якщо хочеш закладати суху золу в ґрунт – тобі потрібно близько 200 г на квадрат. Або можеш приготувати розчин для поливу: 30 г на відро води.

Зола - Чим підгодувати троянди навесні

Підживлення троянд дріжджами

Дріжджове підживлення троянд – це хороша домашня альтернатива магазинним калійно-фосфорним сумішам. Дріжджі забезпечують пишне цвітіння та активізують обмінні процеси. У відрі води розведи 10 г сухих дріжджів, 2 ложки цукру, дай настоятися 2 години і ще раз розведи водою 1:5.

Підживка троянди навесні дріжджами

Підживлення харчовими відходами

Садівники століттями роблять компост із харчових відходів, тим більше зараз для цього навіть є спеціальні машини. Раніше органіку закривали у темному коробі та запускали туди дощових хробаків. Вміст гуматів у харчових відходах вищий, ніж у гній, що перепрів.

Підживка троянди навесні харчовими відходами

Чим підгодувати троянди навесні для пишного цвітіння

При плануванні графіка підживлення троянди май на увазі, що єдиного загального стандарту не існує. Головне – узгодити режим із природними життєвими циклами рослини. І тоді тобі точно вдасться досягти пишного та тривалого цвітіння!

На початку весни

Після весняної обрізки, коли нирки почнуть набухати, вноси азотні добрива або комплексні суміші з його підвищеним вмістом. Здебільшого, це буде середина квітня, а холодного року – його кінець. Спочатку пролий ґрунт теплою водою, щоб кореневище добре прогрілося і почало краще поглинати корисні компоненти.

Під один кущ потрібно близько 100 г пташиного посліду або 3 кг коров’яка, що перепрів. Якщо ти вважаєш за краще використовувати розчини, то виливай по 3-5 літрів. Витрата мінеральних підживлень на квадратний метр – 25-30 г аміачної селітри або 30-40 г універсальних сумішей.

Чим підгодувати троянди на початку весни для пишного цвітіння

У середині весни

Вдруге троянду підгодовують після початку зростання пагонів. Це буде приблизно середина травня, і кущі все ще потребують азоту для здорового розвитку. Використовуй 10-15 г аміачної селітри та калійної солі, 25-30 г суперфосфату або 3-5 л коров’яку.

Чим підгодувати троянди в середині весни для пишного цвітіння

Наприкінці весни

Третє підживлення троянд до кінця травня вже безпосередньо позначається на якості та чисельності квіткових бутонів. Тобі знадобиться півложки кальцієвої селітри і 3-5 л розчину пташиного посліду під кущ. Замість сульфату калію можеш використовувати 10-15 г калійної селітри або калімагнезії.

Чим підгодувати троянди в кінці весни для пишного цвітіння

Відео: Підживлення троянд навесні – коли і що робити