Вертикальне озеленення – 165 фото красивого дизайну та ідей для озеленення своїми руками

Приклади красивого вертикального озеленення на ділянці зробленого своїми руками. Фото з ідеальним поєднанням і оформленням, а також інструкція для початківців.

Вертикальне озеленення стає швидким і недорогим способом перетворити садовий ділянку. Воно відмінно допомагає економити місце на невеликих городах, а просторі наділи акуратно і функціонально поділяє на зони. Зростаючі вгору рослини стануть прекрасною можливістю створити незвичайний дизайн, зробити розкішну клумбу або вишукано задекорувати місце відпочинку.

Обов’язки вертикального озеленення

Озеленення своїми руками допоможе приховати не зовсім естетичні поверхні або будови. Воно зможе навіть сарай з мотиками перетворити на затишне містечко, задекорувати кілька стару стіну, надаючи тієї ефект старовинного замку зі сплячою принцесою всередині або чарівного будиночка лісових ельфів.

Така вертикальна клумба зовсім не відніме місце біля грядок з корисними овочами або ягодами, зате ефективно створює затишну тінь, виробляє кисень, очищає повітря.

Рослини, оплетшие опори на кордоні ділянки, створить непереборну перешкоду для небажаних гостей, при цьому сам паркан буде завжди виглядати свіжо і естетично, і не вимагає додаткового догляду. Квітуче або зелене пишність захистить ділянку від пилу з вулиці і цікавих поглядів, знизить пориви вітру і шум.

Якщо посадити ліани близько стін, то вони чудово укриють будинок від надлишків сонячного світла, не дадуть приміщенню перегрітися, створять ажурну тінь для альтанок і терас.

Переваги вертикального озеленення

Такий варіант прикраси саду-городу не вимагає великої кількості землі, тому стане чудовим способом прикрасити самий маленький ділянку.

Для створення чарівних парканів, ширм, арок, стін не потрібно купувати дорогий матеріал або залучати робітників будівельних спеціальностей. Досить знайти в сараї давно не використовуються дошки, труби, горщики і продумати їх майбутнє розміщення.

Навіть найпростіший варіант вертикального озеленення здатний перетворити звичайний город в подобу іспанської, італійської, бразильського дворика.

Звичайно за такий клумбою практично не потребує догляду. Рослини для прикраси відрізняються особливою невибагливістю.